Recenze a test Catler BL 4010

Hodnocení:

71,6 %

Klady:

Cena

Zápory:

Malá mísa

2 000 Kč
orientační cena

Hodnocení základních parametrů
(max. 10)
Hodnocení mísy
(max. 10)
Hodnocení ovládání
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
7,4 8,0 4,0 9,6 71,6 %

Souhrnné údaje

Mixér od firmy Catler s 1000 W se řadí mezi průměrné produkty hodnocené v únoru 2018 co se příkonu týče. Jeho počet otáček za minutu je trochu nižší, ale stále dostačující pro běžné používání. Nemusíte se tedy obávat, že by na běžné používání nestačil. A tak ho můžete využívat na mixování ovoce, zeleniny, ale také oříšky a semínka. Vybírat si můžete ze 4 rychlostí. Většina stolních mixérů obvykle nabízí širší rozsah, obecně se ale dá říci, že nenáročnější uživatel si vystačí i se třemi rychlostními nastaveními, takže se nemusíte obává, že by tento počet byl nějakým zásadním nedostatkem.

Objem mísy na mixování je 1,5 litru, což není úplně málo, ale většina hodnocených produktů se pyšnila vyšším číslem. Z tohoto hlediska je mixér vhodnější pro méně členů domácnosti. Pokud byste chtěli vařit pro více lidí, pravděpodobně budete muset mixovat na dvakrát. Pro dvoučlennou domácnost je tento objem naprosto ideální. Drobnou nevýhodou mísy je i plastový materiál, který je sice téměř nerozbitný a lehký, na druhou stranu není tolik ekologický, uchovává v sobě pachy a zbarvení předešlých pokrmů a také se snadněji poškrábe.

Co se funkcí týče, tento mixér je lehce nadprůměrný. Disponuje funkcí automatického vypnutí, kterou ocení zejména časově vytížení jedinci, kteří nechtějí po celou dobu mixování stát u mixéru. Samozřejmostí je i pulzní spínač, ten má ale téměř každý z recenzovaných stolních mixérů. Stejně tak i funkci drcení ledu. Co tomuto mixéru chybí je funkce šlehání. Nutno však podotknout, že tuto funkci mají mixéry jen výjimečně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Catler 19 % G21, 13 % Braun, 13 % Eta, 13 % Philips, 13 % Tefal, 6 % Bosch, 6 % Kenwood, 6 % KitchenAid, 6 % Vitamix, 6 % Sencor
Příkon (W)  1 000 1 250,63
Počet otáček za minutu  20 000 27 218,75
Objem mísy (l)  1,5 2,01
Materiál mísy Plast 56 % Plast, 44 % Sklo
Počet přednastavených programů  4 3,25
Automatické vypnutí  Ano 56 % Ne, 38 % Ano, 6 % Neuvedeno
Pulzní spínač  Ano 94 % Ano, 6 % Ne
Drcení ledu Ano 94 % Ano, 6 % Ne

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér od firmy Catler je levná a poměrně podařená verze. Za dva tisíce pořídíte mixér, který zvládne všechny základní funkce a nemusí se stydět ani za příkon a počet otáček. Tento produkt je vhodný zejména pro méně členné rodiny, protože plastová mísa je menších rozměrů. Pokud patříte mezi méně náročné uživatele, kteří chtějí využívat čas od času stolní mixér k vaření a připravě pokrmů, zdravých nápojů a koktejlů, pak pro vás tento produkt bude vhodný, pro více členné rodiny doporučujeme hledat nějaký objemnější výrobek, kterých je na trhu celá řada. Například Bosch MMB66G3M.

Datum:
Produkt: Catler BL 4010
Hodnocení: 71,6 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test