Recenze a test Catler BL 4010 | Arecenze
Menu

Recenze a test Catler BL 4010

59,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Cena
 • Malá mísa
2 000 Kč Orientační cena
 • 7,2/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,0/10
  Hodnocení mísy
 • 2,9/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,2/10
  Hodnocení funkcí
 • 59,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Mixér od firmy Catler s 1000 W se řadí mezi průměrné produkty hodnocené v únoru 2018 co se příkonu týče. Jeho počet otáček za minutu je trochu nižší, ale stále dostačující pro běžné používání. Nemusíte se tedy obávat, že by na běžné používání nestačil. A tak ho můžete využívat na mixování ovoce, zeleniny, ale také oříšky a semínka. Vybírat si můžete ze 4 rychlostí. Většina stolních mixérů obvykle nabízí širší rozsah, obecně se ale dá říci, že nenáročnější uživatel si vystačí i se třemi rychlostními nastaveními, takže se nemusíte obává, že by tento počet byl nějakým zásadním nedostatkem.

Objem mísy na mixování je 1,5 litru, což není úplně málo, ale většina hodnocených produktů se pyšnila vyšším číslem. Z tohoto hlediska je mixér vhodnější pro méně členů domácnosti. Pokud byste chtěli vařit pro více lidí, pravděpodobně budete muset mixovat na dvakrát. Pro dvoučlennou domácnost je tento objem naprosto ideální. Drobnou nevýhodou mísy je i plastový materiál, který je sice téměř nerozbitný a lehký, na druhou stranu není tolik ekologický, uchovává v sobě pachy a zbarvení předešlých pokrmů a také se snadněji poškrábe.

Co se funkcí týče, tento mixér je lehce nadprůměrný. Disponuje funkcí automatického vypnutí, kterou ocení zejména časově vytížení jedinci, kteří nechtějí po celou dobu mixování stát u mixéru. Samozřejmostí je i pulzní spínač, ten má ale téměř každý z recenzovaných stolních mixérů. Stejně tak i funkci drcení ledu. Co tomuto mixéru chybí je funkce šlehání. Nutno však podotknout, že tuto funkci mají mixéry jen výjimečně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Catler

20 % Tefal, 13 % Eta, 13 % Sencor, 13 % G21, 7 % Philips, 7 % Russell Hobbs, 7 % Braun, 7 % Rohnson, 7 % Bosch, 7 % Tescoma
Příkon (W)

1 000

1 353,33
Počet otáček za minutu

20 000

28 693,33
Objem první nádoby (l)

1,5

1,73
Materiál první nádoby

Plast

60 % Sklo, 40 % Tritan

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér od firmy Catler je levná a poměrně podařená verze. Za dva tisíce pořídíte mixér, který zvládne všechny základní funkce a nemusí se stydět ani za příkon a počet otáček. Tento produkt je vhodný zejména pro méně členné rodiny, protože plastová mísa je menších rozměrů. Pokud patříte mezi méně náročné uživatele, kteří chtějí využívat čas od času stolní mixér k vaření a připravě pokrmů, zdravých nápojů a koktejlů, pak pro vás tento produkt bude vhodný, pro více členné rodiny doporučujeme hledat nějaký objemnější výrobek, kterých je na trhu celá řada. Například Bosch MMB66G3M.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Catler BL 4010 | Hodnocení: 59,4 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Catler BL 4010

Catler BL 4010

2 000 Kč Orientační cena