Recenze a test Catler BL 9010 | Arecenze
Menu

Recenze a test Catler BL 9010

65,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Příkon
 • Počet rychlostí
 • Neumí šlehat
7 000 Kč Orientační cena
 • 8,3/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,3/10
  Hodnocení mísy
 • 2,9/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 65,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Stolní mixér Catler BL 9010 má vysoce nadprůměrný příkon oproti ostatním hodnoceným produktům v únoru 2018 a to konkrétně 2 200 W. Jeho počet otáček za minutu se pohybuje kolem průměru. Tento produkt je tedy velmi výkonný, což ocení především ti, kteří hledají mixér na časté používání a chtějí produkt používat nejen na ovoce ale zeleninu, ale také třeba na oříšky nebo semínka. Do vyšších hodnot se promítá samozřejmě cena, takže se tento mixér neřadí mezi nejlevnější varianty. Na trhu samozřejmě najdete i řadu daleko dražších výrobků.

Mísa o objemu 2 litry patří mezi průměrně velké nádoby. Je vyrobena z plastu. Jeho výhodou je, že je lehký, mixér se tedy bude lépe přenášet a v případě že vám upadne na zem, nebo dojde k nějakému nárazu, nerozbije se. Na druhou stranu není plast zrovna ekologickým materiálem. Jeho hlavní nevýhodou je skutečnost, že v sobě uchovává pachy a zbarvení předešlých jídel. Budete-li v něm mixovat třeba mrkev, může se stát, že bude mísa navždy zbarvená do oranžova. Funkci to nijak nebrání, kdo si ale potrpí na estetičnost, nadšený asi nebude.

Nejen, že si můžete nastavit jak rychle se bude nůž otáčet. Stolní mixér Catler BL 9010 vám nabízí rovnou 12 rychlostí. Toto je opravdu vysoké číslo, kterým se nemůže pyšnit kdejaký produkt. Nutno podotknout, že 12 rychlostí je téměř zbytečně vysoké číslo a v praxi byste si vystačili i se 3 nebo 4 možnosti nastavení. Mixér má funkci automatického vypnutí, můžete tedy od mixéru podobu mixování odejít a on se sám vypne, až bude mít namixováno, pulsní spínač umožní mlít po krátkou dobu na velmi vysoký výkon a samozřejmostí je i drcení ledu. Co tento mixér neumí je šlehání. Jestli se tedy bez tohoto neobejdete, budete si muset vybrat jiný produkt.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Catler

20 % Tefal, 13 % Eta, 13 % Sencor, 13 % G21, 7 % Philips, 7 % Russell Hobbs, 7 % Braun, 7 % Rohnson, 7 % Bosch, 7 % Tescoma
Příkon (W)

2 200

1 353,33
Počet otáček za minutu

24 000

28 693,33
Objem první nádoby (l)

2

1,73
Materiál první nádoby

Plast

60 % Sklo, 40 % Tritan

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér Catler BL 9010 je se svým silným příkonem 2 200 W velmi výkonný přístroj. Zvládne namixovat i opravdu tvrdé suroviny. Nabízí na výběr z dvanácti rychlostí, což ale není to nejdůležitější, protože si dokážete vystačit i s méně. Díky dvou litrové míse je vhodný pro více členné domácnosti, ale i jednotlivce.  Zvládne i drcení ledu, pokud byste ho chtěli využít také na šlehání, pak tento výrobek nebude pro vás ideální volbou, protože funkci šlehání nemá. Pokud šlehání požadujete, doporučujeme se podívat například na Philips HR3652/00.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Catler BL 9010 | Hodnocení: 65,1 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Catler BL 9010

Catler BL 9010

7 000 Kč Orientační cena