Menu

Catler BL 9010 – Recenze, testy a srovnání

65,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Stolní mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,3/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,3/10
  Hodnocení mísy
 • 2,9/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,7/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Příkon
 • Počet rychlostí
 • Neumí šlehat
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Stolní mixér Catler BL 9010 má vysoce nadprůměrný příkon oproti ostatním hodnoceným produktům v únoru 2018 a to konkrétně 2 200 W. Jeho počet otáček za minutu se pohybuje kolem průměru. Tento produkt je tedy velmi výkonný, což ocení především ti, kteří hledají mixér na časté používání a chtějí produkt používat nejen na ovoce ale zeleninu, ale také třeba na oříšky nebo semínka. Do vyšších hodnot se promítá samozřejmě cena, takže se tento mixér neřadí mezi nejlevnější varianty. Na trhu samozřejmě najdete i řadu daleko dražších výrobků.

Mísa o objemu 2 litry patří mezi průměrně velké nádoby. Je vyrobena z plastu. Jeho výhodou je, že je lehký, mixér se tedy bude lépe přenášet a v případě že vám upadne na zem, nebo dojde k nějakému nárazu, nerozbije se. Na druhou stranu není plast zrovna ekologickým materiálem. Jeho hlavní nevýhodou je skutečnost, že v sobě uchovává pachy a zbarvení předešlých jídel. Budete-li v něm mixovat třeba mrkev, může se stát, že bude mísa navždy zbarvená do oranžova. Funkci to nijak nebrání, kdo si ale potrpí na estetičnost, nadšený asi nebude.

Nejen, že si můžete nastavit jak rychle se bude nůž otáčet. Stolní mixér Catler BL 9010 vám nabízí rovnou 12 rychlostí. Toto je opravdu vysoké číslo, kterým se nemůže pyšnit kdejaký produkt. Nutno podotknout, že 12 rychlostí je téměř zbytečně vysoké číslo a v praxi byste si vystačili i se 3 nebo 4 možnosti nastavení. Mixér má funkci automatického vypnutí, můžete tedy od mixéru podobu mixování odejít a on se sám vypne, až bude mít namixováno, pulsní spínač umožní mlít po krátkou dobu na velmi vysoký výkon a samozřejmostí je i drcení ledu. Co tento mixér neumí je šlehání. Jestli se tedy bez tohoto neobejdete, budete si muset vybrat jiný produkt.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Příkon (W)

2 200

1 407,69
Počet otáček za minutu

24 000

27 607,69
Objem první nádoby (l)

2

1,69
Materiál první nádoby

Plast

54 % Tritan, 46 % Sklo

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér Catler BL 9010 je se svým silným příkonem 2 200 W velmi výkonný přístroj. Zvládne namixovat i opravdu tvrdé suroviny. Nabízí na výběr z dvanácti rychlostí, což ale není to nejdůležitější, protože si dokážete vystačit i s méně. Díky dvou litrové míse je vhodný pro více členné domácnosti, ale i jednotlivce.  Zvládne i drcení ledu, pokud byste ho chtěli využít také na šlehání, pak tento výrobek nebude pro vás ideální volbou, protože funkci šlehání nemá. Pokud šlehání požadujete, doporučujeme se podívat například na Philips HR3652/00.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Catler BL 9010 | Hodnocení: 65,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, a proto se coby redaktorka zaměřuje na domácí a kuchyňské spotřebiče. Při přípravě srovnání stolních mixérů čerpala informace z českých i zahraničních zdrojů a zohlednila také uživatelské a odborné recenze. Díky tomu vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak vybrat ten nejlepší produkt do vaší domácnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Catler BL 9010

Catler BL 9010

7 000 Kč Orientační cena