Recenze a test Catler TB 7020 | Arecenze
Menu

Recenze a test Catler TB 7020

76,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Stolní mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,0/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,7/10
  Hodnocení mísy
 • 7,1/10
  Hodnocení ovládání
 • 7,3/10
  Hodnocení funkcí

Klady

 • Přednastavené programy
 • Více nádob
 • 9 rychlostí

Zápory

 • Nemá pulzní tlačítko
 • Dle recenzí je hlučnější
 • Menší objem nádoby
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Stolní mixér Catler TB 7020 měl v únoru 2021 mírně nadprůměrný příkon 1500 W i rychlost otáček 30 000/min, ani jedním z parametrů však příliš nevyčníval. Na namixování smoothies, bramborové kaše nebo ledové tříště by měl v pohodě stačit. Údaj o hlučnosti výrobce bohužel neuvádí, dle uživatelských recenzí jde však o produkt poměrně hlučný. Naštěstí však stolní mixéry při běžném provozu nepracují příliš dlouho, vyšší hlučnost tedy nemusí hned každého odradit.

Nádoba mixéru má objem 1,5 l, což je bohužel podprůměrná hodnota a při zpracovávání polévek větším domácnostem nemusí stačit. Vyrobena je z tritanu, plastu, který odolá i vysokým teplotám. Mezi další přednosti tohoto materiálu patří nízká hmotnost a nerozbitnost při pádech. Na druhou stranu je však třeba počítat s tím, že na rozdíl od skla má tendenci přejímat pachy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Catler

Příkon (W)

1 500

1 400,00
Počet otáček za minutu

30 000

28 261,54
Objem první nádoby (l)

1,5

1,73
Objem další nádoby/nádob (l)

Nádoba na smoothie 0,5 l, cestovní nádoba 0,7 l

77 % Nemá další nádoby, 8 % 0.6, 8 % 1.4, 8 % 2 x 0.7
Materiál první nádoby

Tritan

54 % Sklo, 46 % Tritan
Materiál další nádoby/nádob

Tritan

77 % Nemá další nádoby, 8 % Plast, 8 % Sklo, 8 % Tritan
Hmotnost (kg)

6,83

5,08

Vybavení a funkce

Co se programové nabídky týče, je spíše průměrná. Na ovládacím panelu můžete zvolit z pěti přednastavených programů. Využijete je pro přípravu různých typů pokrmů, pro čištění, zvolit můžete i program manuální. Ten vám umožní nastavení času i rychlosti otáček, ty se mohou pohybovat v devíti rychlostech. Ovládání zajišťuje několik tlačítek doplněných displejem zobrazujícím údaje o rychlosti. Pokročilých funkcí vaření nebo mixování ve vakuu se od mixéru nedočkáte, ty však všeobecně najdete spíš u dražších produktů. Také je třeba dodat, že ne každý je využije.

Jako velkou nevýhodu však vidíme chybějící pulzní spínač. Ten umožňuje rychlé zvýšení výkonu pro rozmixování extra tvrdých potravin. Další jeho výhodou je jednoduchost ovládání – pulzní funkce zkrátka běží tak dlouho, dokud mačkáte tlačítko k tomu určené. Tomuto mixéru bohužel spínač chybí a dobu mixování musíte vždy nastavit. V balení dále naleznete menší 0,5l nádobu na smoothie a cestovní 0,7l nádobu, obě také z tritanu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Ovládání

Displej a tlačítka

54 % Manuální ovládání, 38 % Dotykový displej, 8 % Displej a tlačítka
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

77 % Ano, 8 % Ne, 15 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

5

4,54
Funkce vaření

Ne

92 % Ne, 8 % Ano
Vakuová technologie

Ne

77 % Ne, 23 % Ano
Časovač

Ano

62 % Ano, 31 % Ne, 8 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ne

92 % Ano, 8 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano
Čisticí program

Ano

62 % Ne, 38 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér Catler TB 7020 můžeme doporučit spíš do menších domácností – jeho největší nádoba totiž pojme jen 1,5 l, což by například při přípravě polévky větším rodinám nemuselo stačit. Dále najdete v balení také dvě menší.

Příkon i rychlost otáček se pohybují mírně nad průměrem, zrovna tak počet rychlostí. Těch je devět, k dispozici je navíc pět přednastavených programů. Velkou nevýhodou je absence pulzního tlačítka, které jinak nechybí ani levnějším modelům. Pokud vás mixér bez něj nijak neuchvátil, můžeme doporučit model Philips HR3652/00 z podobné cenové kategorie.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Catler TB 7020 | Hodnocení: 76,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, a proto se coby redaktorka zaměřuje na domácí a kuchyňské spotřebiče. Při přípravě srovnání stolních mixérů čerpala informace z českých i zahraničních zdrojů a zohlednila také uživatelské a odborné recenze. Díky tomu vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak vybrat ten nejlepší produkt do vaší domácnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Catler TB 7020

Catler TB 7020

3 500 Kč Orientační cena