Recenze a test Catler TB 7020 | Arecenze
Menu

Recenze a test Catler TB 7020

13. místo
83,1 % Celkové hodnocení
 • Přednastavené programy
 • Více nádob
 • 9 rychlostí
 • Nemá pulzní tlačítko
 • Dle recenzí je hlučnější
 • Menší objem nádoby
3 500 Kč Orientační cena
 • 8,9/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,5/10
  Hodnocení mísy
 • 6,0/10
  Hodnocení ovládání
 • 9,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 83,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Stolní mixér Catler TB 7020 měl v únoru 2021 mírně nadprůměrný příkon 1500 W i rychlost otáček 30 000/min, ani jedním z parametrů však příliš nevyčníval. Na namixování smoothies, bramborové kaše nebo ledové tříště by měl v pohodě stačit. Údaj o hlučnosti výrobce bohužel neuvádí, dle uživatelských recenzí jde však o produkt poměrně hlučný. Naštěstí však stolní mixéry při běžném provozu nepracují příliš dlouho, vyšší hlučnost tedy nemusí hned každého odradit.

Mezi výhody mixéru patří více nádob v balení. Ta největší, standardní, má objem 1,5 l, což je bohužel podprůměrná hodnota a při zpracovávání polévek větším domácnostem nemusí stačit. V balení dále naleznete menší 0,5l nádobu na smoothie a cestovní 0,7l nádobu, všechny z tritanu, plastu, který odolá i vysokým teplotám. Mezi další přednosti tohoto materiálu patří nízká hmotnost a nerozbitnost při pádech. Na druhou stranu je však třeba počítat s tím, že na rozdíl od skla má tendenci přejímat pachy.

Co se programové nabídky týče, je spíše průměrná. Na ovládacím panelu můžete zvolit z pěti přednastavených programů pro různé typy pokrmů, zvolit můžete i program manuální. Ten vám umožní nastavení času i rychlosti otáček, ty se mohou pohybovat v devíti rychlostech. Ovládání zajišťuje několik tlačítek doplněných displejem zobrazujícím údaje o rychlosti. Jako velkou nevýhodu vidíme chybějící pulzní spínač. Ten umožňuje rychlé zvýšení výkonu pro rozmixování extra tvrdých potravin. Další jeho výhodou je jednoduchost ovládání – pulzní funkce zkrátka běží tak dlouho, dokud mačkáte tlačítko k tomu určené. Tomuto mixéru bohužel spínač chybí a dobu mixování musíte vždy nastavit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Catler

15 % Tefal, 15 % G21, 15 % Sencor, 10 % Bosch, 10 % Philips, 5 % Braun, 5 % KitchenAid, 5 % Russell Hobbs, 5 % Eta, 5 % Rohnson, 5 % Catler, 5 % Tescoma
Příkon (W)

1 500

1 281,50
Počet otáček za minutu

30 000

26 895,00
Objem nádoby (l)

1,5

1,86
Materiál nádoby

Tritan

55 % Sklo, 35 % Tritan, 5 % Plast, 5 % Sklo i tritan
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

80 % Ano, 10 % Ne, 10 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

5

4,20
Automatické vypnutí

Ano

45 % Ano, 45 % Ne, 10 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ne

90 % Ano, 10 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér Catler TB 7020 můžeme doporučit spíš do menších domácností – jeho největší nádoba totiž pojme jen 1,5 l, což by například při přípravě polévky větším rodinám nemuselo stačit. Dále najdete v balení také dvě menší.

Příkon i rychlost otáček se pohybují mírně nad průměrem, zrovna tak počet rychlostí. Těch je devět, k dispozici je navíc pět přednastavených programů. Velkou nevýhodou je absence pulzního tlačítka, které jinak nechybí ani levnějším modelům. Pokud vás mixér bez něj nijak neuchvátil, můžeme doporučit model Philips HR3652/00 z podobné cenové kategorie.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková, Michaela Černá | Datum: | Produkt: Catler TB 7020 | Hodnocení: 83,1 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Catler TB 7020

Catler TB 7020

13. místo  v porovnání
3 500 Kč Orientační cena