Menu

Recenze a test G21 Perfect Acoustic

83,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Stolní mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,7/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,0/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,4/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Hlučnost
 • Vysoký výkon
 • Neumí šlehat
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Mixér G21 Perfect Acoustic vyniká především nízkou hlučností. Vysoký příkon 1 680 W je nadprůměrný oproti většině hodnocených produktů v únoru 2018. Podobně je na tom tento mixér i s počtem otáček za minutu. Třicet dva tisíc otáček je opravdu vysoké číslo, díky kterému má má stolní mixér vysoký výkon a je velice rychlý. Za krátkou dobu tedy kvalitně rozmixuje jak měkčí ovoce a zeleninu, tak třeba tvrdé oříšky a nejrůznější semínka. Mixér je díky svému výkonu vhodný pro každodenní používání. Na kvalitním výkonu se samozřejmě odráží také cena, který je vyšší než u většiny recenzovaných produktů.

Jak název napovídá, tento mixér je poměrně tichou variantou. Zatímco většina hodnocených produktů se se svou hlučností pohybovala okolo 80 decibelů, stolní mixér značky G21 má pouhých 60 decibelů, což už je poměrně výrazný rozdíl, kterého si nelze nevšimnout. Mísa o objemu 2 litry je průměrem mezi hodnocenými produkty. Plastové provedení je lehké a nerozbitné, na druhou stranu plast v sobě uchovává pachy a zbarvení předchozích mixovaných surovin, takže nemusí vyhovovat každému. Oproti tomu sklo je těžším materiálem a daleko náchylnějším k rozbití, ale pokud ho umyjete, ani zbarvení ani pachy v sobě neuchová, což je zřejmě jeho největší výhoda.

U tohoto mixéru si můžete nastavit libovolnou rychlost otáčením kolečka buďto směrem k maximální nebo minimální rychlosti. Nastavení rychlosti je užitečné, ale počet rychlostí už není nijak důležitým parametrem, protože si běžně vystačíte i se třemi rychlostmi. Tento produkt má jak funkci automatického vypnutí, tak pulsní spínač. Sám se tedy po určité době mixování vypne a umožňuje i po krátkou dobu mixovat na velmi vysoký výkon. Samozřejmostí je i drcení ledu, což umí ale téměř každý stolní mixer. Funkce šlehání mu už ale chybí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Příkon (W)

1 680

1 407,69
Počet otáček za minutu

32 000

27 607,69
Hlučnost (dB)

60

81,13
Objem první nádoby (l)

2

1,69
Materiál první nádoby

Tritan

54 % Tritan, 46 % Sklo

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér G21 Perfect Acoustic je díky svému silnému výkonu a vysokým počtem otáček za minutu vhodný ke každodennímu používání. Je dobrý na mixování surovin nejrůznější tvrdosti. Nadrtí vám i led, pokud ale požadujete po mixéru, aby zvládl šlehání, pak si budete muset vybrat jiný výrobek. Co se týče ceny, pohybuje se tento stolní mixér mezi těmi dražšími produkty. Je tedy vhodnější pro náročnější uživatele, kteří tolik nehledí na cenu, ale zajímá je hlavně výkon mixéru. Pokud sháníte nějakou levnější variantu, zkuste se podívat třeba na Bosch MMB66G3M.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: G21 Perfect Acoustic | Hodnocení: 83,6 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, a proto se coby redaktorka zaměřuje na domácí a kuchyňské spotřebiče. Při přípravě srovnání stolních mixérů čerpala informace z českých i zahraničních zdrojů a zohlednila také uživatelské a odborné recenze. Díky tomu vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak vybrat ten nejlepší produkt do vaší domácnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze G21 Perfect Acoustic

G21 Perfect Acoustic

7 000 Kč Orientační cena