Recenze a test Philips HR2163/00 | Arecenze
Menu

Recenze a test Philips HR2163/00

59,4 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Cena
 • Slabý příkon
1 300 Kč Orientační cena
 • 6,8/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,3/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 0,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 59,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Philips HR2163/00 zaujme díky nízké pořizovací ceně. Jeho příkon 600 W je poměrně slabý. Většina testovaných produktů v únoru 2018 měla příkon daleko silnější. Od příkonu se odvíjí výkon. To znamená, že tento mixér pravděpodobně bude poměrně slabý. Měkčí suroviny jako je ovoce a zelenina bude zvládat, ale s těmi tvrdšími by mohl mít problém. Tvrdou zeleninu, oříšky a nebo semínka tedy do tohoto stolního mixéru nebudou úplně vhodná. Na druhou stranu počet otáček u tohoto produktu není vůbec špatný. Se svými 21 000 otáčkami za minutu se řadí mezi průměrně hodnocené. Nižší výkon se odráží i na ceně, která je velmi přijatelná.

Materiál mísy je z plastu. Za nižší cenu se nemůže očekávat jiný materiál. Plast s sebou nese řadu výhod i nevýhod. Záleží především na vašich preferencích a požadavcích. Plast je lehčí, manipulace s mixérem je tedy snadnější a pokud vám spadne nebo do něčeho s mixérem narazíte, nerozbije je. Jeho hlavní nevýhodou je to, že v sobě může uchovávat pachy a zbarvení předchozích jídel. Druhou variantou je sklo, které je ekologičtější, stačí ho omýt a všechny zápachy, znečištění a zbarvení je dole. Oproti tomu je ale těžší a snadněji se rozbije.

Co se týče doplňkových funkcí, nemá tento stolní mixér moc co nabídnout. Pokud hledáte jednoduchý mixér, který zvládne základní požadavky za rozumnou cenu, pak tento přístroj není špatnou volbou. Ale v případě, že budete chtít aby uměl i něco navíc, jako je šlehání nebo drcení ledu, pak jste na špatné adrese. Drcení ledu nezvládne především kvůli nízkému příkonu, šlehání bývá spíše bonusem navíc než běžným doplňkem. Volbu rychlosti tento produkt už ale má. Číslo pět v tabulce je v tomto případě pouze orientační pod, protože výrobek má kolečko, kterým plynule regulujete rychlost mixování. Disponuje dokonce i pulsním spínačem, který umožní mixovat na velmi vysoký výkon po krátkou dobu. Funkci automatického vypnutí po určitém čase mixování už ale nemá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

20 % Tefal, 13 % Eta, 13 % Sencor, 13 % G21, 7 % Philips, 7 % Russell Hobbs, 7 % Braun, 7 % Rohnson, 7 % Bosch, 7 % Tescoma
Příkon (W)

600

1 353,33
Počet otáček za minutu

21 000

28 693,33
Objem první nádoby (l)

2

1,73
Materiál první nádoby

Plast

60 % Sklo, 40 % Tritan

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér Philips HR2163/00 díky svému slabému příkonu patří mezi ty méně výkonné produkty. Jeho hlavní výhodou je nízká pořizovací cena, od které se ale odráží právě výkon mixéru a také to, že mu chybí prakticky všechny doplňkové funkce. Jeho plastová mísa o objemu dva litry se řadí mezi průměrně hodnocené výrobky. Celkově tento produkt však není špatný. Je ale vhodný pouze pro nenáročné uživatele, pro které je určující nízká cena a chtějí mixér používat pouze k občasnému mixování ovoce a zeleniny. Pokud hledáte nějaký kvalitnější mixér za rozumnou cenu, zkuste se podívat na Philips HR3555/00.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Philips HR2163/00 | Hodnocení: 59,4 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips HR2163/00

Philips HR2163/00

1 300 Kč Orientační cena