Recenze a test Philips HR3652/00 | Arecenze
Menu

Recenze a test Philips HR3652/00

15. místo
78,0 % Celkové hodnocení
 • Příkon
 • Počet otáček za minutu
 • Málo rychlostí
3 300 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,5/10
  Hodnocení mísy
 • 4,0/10
  Hodnocení ovládání
 • 7,1/10
  Hodnocení funkcí
 • 78,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Mixér Philips HR3652/00 zaujme především svým výkonem. Příkon 1 400 W je nadprůměrný oproti většině hodnocených produktů v únoru 2018. Samozřejmě, že i více spotřebovává elektřinu, ale za takto krátkou dobu, ve které je mixér v provozu, je toto číslo prakticky zanedbatelné. Podobně je na tom tento výrobek i co se týče počtu otáček za jednu minutu. Philips HR3652/00 se může pyšnit 35 000, což je asi o třetinu více, než většina srovnávaných produktů v únoru 2018.

Objem mísy na mixování je 2 litry. Tato hodnota je průměrná, což ale nemusí znamenat něco špatného. Spíše naopak, je to univerzální velikost, ve které připravíte jak pokrm pro celou rodinu, tak i pro jediného člena a nebude vám nádoba připadat zbytečně velká. Skleněný materiál působí možná trochu robustněji, pomůže ale tomu, že přestože se sklo snadněji rozbitelný materiál něž třeba plast, rozbít ho by dalo opravdu práci. Je také odolná vůči škrábancům od ostrých předmětů a dá se snadno rozložit a omýt každou část zvlášť, takže nikde nezůstanou zbytky jídla. Sklo je výhodné i tím, že v sobě neuchovává pachy a zbarvení, na rozdíl třeba od plastu, ze kterého nějaké potraviny jen velmi těžce odstraníte.

Mixér dává na výběr ze tří nastavení rychlosti. Což je docela málo, navíc většina hodnocených produktů měla umožňovala plynulé nastavení rychlosti. Funkce, která bude možná mnohým chybět je automatické vypnutí. Stolní mixér se tedy sám po určité době nevypne, a vy tedy budeme muset u něho stát po celou dobu mixování. Nutno dodat, že tato doba trvá pouhých pár sekund, takže to není příliš velké zdržení, které by vás mělo odradit. Pulsní spínač tento mixér má, to znamená, že po krátkou dobu dokáže pracovat na velmi vysoký výkon. Stejně tak umí i drtit led, mixovat zmrzlé ovoce a zeleninu nebo šlehat různé suroviny.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

15 % Tefal, 15 % G21, 15 % Sencor, 10 % Bosch, 10 % Philips, 5 % Braun, 5 % KitchenAid, 5 % Russell Hobbs, 5 % Eta, 5 % Rohnson, 5 % Catler, 5 % Tescoma
Příkon (W)

1 400

1 281,50
Počet otáček za minutu

35 000

26 895,00
Objem nádoby (l)

2

1,86
Materiál nádoby

Sklo

55 % Sklo, 35 % Tritan, 5 % Plast, 5 % Sklo i tritan
Plynulé nastavení rychlosti

Ne

80 % Ano, 10 % Ne, 10 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

3

4,20
Automatické vypnutí

Ne

45 % Ano, 45 % Ne, 10 % Neuvedeno
Pulzní spínač

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Za poměrně nízkou cenu nabízí stolní mixér Philips HR3652/00 silný příkon, měl by tedy mít i poměrně dobrý výkon, protože ten závisí právě na příkonu. Namixujete v něm i tvrdé nebo zmrzlé suroviny a nadrtíte led. Bonusem navíc je to, že umí i šlehat, což nezvládne ani půlka z hodnocených produktů. Skleněná mísa o objemu dva litry se hodí jak pro jednotlivce, tak pro několika člennou domácnost. Nevýhodou může být absence funkce automatického vypnutí a tak budete muset mixér sami vypnout, protože to on neumí.  Pokud tedy hledáte mixér, který není příliš drahý a má vysoký výkon, tento bude určitě tou vhodnou variantou. Pokud hledáte nějaký, který bude ještě o něco výkonnější, pak vám doporučujeme například Tefal BL 962 B38, který je ale výrazně dražší.

3 300 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková, Michaela Černá | Datum: | Produkt: Philips HR3652/00 | Hodnocení: 78,0 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips HR3652/00

Philips HR3652/00

15. místo  v porovnání
3 300 Kč Orientační cena