Recenze a test Sencor SBU 7790 NP | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SBU 7790 NP

76,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Mnoho programů a rychlostí
 • Vyšší hlučnost
3 900 Kč Orientační cena
 • 8,7/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,0/10
  Hodnocení mísy
 • 7,1/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,5/10
  Hodnocení funkcí
 • 76,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Sencor SBU 7790 NP je mixér nižší cenové kategorie, jeho parametry jsou ale nadstandardní. Příkon je nadprůměrných 1800 wattů, což je dostatek i pro rozdrcení tvrdých potravin. Také počet otáček 30 000 za minutu dosahoval v době psaní recenze (březen 2019) nadprůměru v našem srovnávacím testu. Dá se tedy předpokládat, že suroviny v něm budou dobře rozmixovány do hladké směsi. Tentokrát je ale nevýhodou nadstandardní úroveň hlasitosti 85 dB. Mixér je ale obvykle v provozu jen krátkou chvíli, takže se nejedná o závažnou nevýhodu.

Nádoba mixéru má objem 2 litry, což zaručuje dostatek prostoru pro přípravu i několika porcí pokrmů. Můžete tak například připravit smoothie pro celou rodinu. Džbán je vyroben z plastu, což je lehký materiál odolný proti rozbití. Oproti sklu má ale nevýhodu v nižší toleranci vyšších teplot, je také náchylnější na poškrábání.

Rychlost otáček je možné plynule nastavovat pomocí tlačítek na ovládacím panelu. Tam můžete zapnout také některý z 6 přednastavených programů na přípravu smoothie, polévek, mléčných koktejlů, ovocných džusů, mouky nebo rostlinných mlék. Možnost dočasně zvýšit výkon na maximum umožňuje pulzní funkce. Využijete jí například když chcete nahrubo nasekat ořechy nebo jiné tvrdé suroviny. Užitečnou funkcí je také drcení ledu, zvláště v letních měsících tak můžete připravit ledovou tříšť do koktejlů, nebo zmrzlinu ze zmrzlého ovoce. Jedinou chybějící funkcí je šlehání, tou je ale vybaveno minimum stolních mixérů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

19 % Tefal, 13 % Bosch, 13 % Eta, 13 % Sencor, 13 % G21, 6 % Philips, 6 % Russell Hobbs, 6 % Braun, 6 % Rohnson, 6 % Tescoma
Příkon (W)

1 800

1 312,50
Počet otáček za minutu

30 000

27 400,00
Hlučnost (dB)

85

82,00
Objem první nádoby (l)

2

1,77
Materiál první nádoby

Tritan

63 % Sklo, 38 % Tritan

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér Sencor SBU 7790 NP je vhodný i pro náročnější uživatele, kteří ale nechtějí do tohoto kuchyňského pomocníka příliš investovat. Nabízí nadprůměrný výkon (1800 W) i počet otáček (30 000 za minutu). Bez problémů tedy rozmixuje i tvrdé potraviny. Plastový džbán s objemem 2 litry je vhodný i pro početnější skupinu strávníků. Praktické nastavení rychlostí a výběr ze 6 programů nabízí široké využití při přípravě nejen koktejlů, ale také mouk nebo ořechových mlék. Nevýhodou může být hlučnější provoz a pro někoho také džbán z plastu.

Jestliže hledáte přístroj se skleněnou nádobou v podobné cenové relaci, doporučujeme Tefal BL 811 D38.

3 900 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Sencor SBU 7790 NP | Hodnocení: 76,8 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SBU 7790 NP

Sencor SBU 7790 NP

3 900 Kč Orientační cena