Menu

Sencor SBU 7790 NP – Recenze, testy a srovnání

76,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Stolní mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,7/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,0/10
  Hodnocení mísy
 • 7,1/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,5/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Mnoho programů a rychlostí
 • Vyšší hlučnost
3 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sencor SBU 7790 NP je mixér nižší cenové kategorie, jeho parametry jsou ale nadstandardní. Příkon je nadprůměrných 1800 wattů, což je dostatek i pro rozdrcení tvrdých potravin. Také počet otáček 30 000 za minutu dosahoval v době psaní recenze (březen 2019) nadprůměru v našem srovnávacím testu. Dá se tedy předpokládat, že suroviny v něm budou dobře rozmixovány do hladké směsi. Tentokrát je ale nevýhodou nadstandardní úroveň hlasitosti 85 dB. Mixér je ale obvykle v provozu jen krátkou chvíli, takže se nejedná o závažnou nevýhodu.

Nádoba mixéru má objem 2 litry, což zaručuje dostatek prostoru pro přípravu i několika porcí pokrmů. Můžete tak například připravit smoothie pro celou rodinu. Džbán je vyroben z plastu, což je lehký materiál odolný proti rozbití. Oproti sklu má ale nevýhodu v nižší toleranci vyšších teplot, je také náchylnější na poškrábání.

Rychlost otáček je možné plynule nastavovat pomocí tlačítek na ovládacím panelu. Tam můžete zapnout také některý z 6 přednastavených programů na přípravu smoothie, polévek, mléčných koktejlů, ovocných džusů, mouky nebo rostlinných mlék. Možnost dočasně zvýšit výkon na maximum umožňuje pulzní funkce. Využijete jí například když chcete nahrubo nasekat ořechy nebo jiné tvrdé suroviny. Užitečnou funkcí je také drcení ledu, zvláště v letních měsících tak můžete připravit ledovou tříšť do koktejlů, nebo zmrzlinu ze zmrzlého ovoce. Jedinou chybějící funkcí je šlehání, tou je ale vybaveno minimum stolních mixérů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Příkon (W)

1 800

1 407,69
Počet otáček za minutu

30 000

27 607,69
Hlučnost (dB)

85

81,13
Objem první nádoby (l)

2

1,69
Materiál první nádoby

Tritan

54 % Tritan, 46 % Sklo

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér Sencor SBU 7790 NP je vhodný i pro náročnější uživatele, kteří ale nechtějí do tohoto kuchyňského pomocníka příliš investovat. Nabízí nadprůměrný výkon (1800 W) i počet otáček (30 000 za minutu). Bez problémů tedy rozmixuje i tvrdé potraviny. Plastový džbán s objemem 2 litry je vhodný i pro početnější skupinu strávníků. Praktické nastavení rychlostí a výběr ze 6 programů nabízí široké využití při přípravě nejen koktejlů, ale také mouk nebo ořechových mlék. Nevýhodou může být hlučnější provoz a pro někoho také džbán z plastu.

Jestliže hledáte přístroj se skleněnou nádobou v podobné cenové relaci, doporučujeme Tefal BL 811 D38.

3 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SBU 7790 NP | Hodnocení: 76,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, a proto se coby redaktorka zaměřuje na domácí a kuchyňské spotřebiče. Při přípravě srovnání stolních mixérů čerpala informace z českých i zahraničních zdrojů a zohlednila také uživatelské a odborné recenze. Díky tomu vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak vybrat ten nejlepší produkt do vaší domácnosti.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SBU 7790 NP

Sencor SBU 7790 NP

3 900 Kč Orientační cena