Recenze a test Sencor SBU 9000NP | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SBU 9000NP

9. místo
88,9 % Celkové hodnocení
 • Vysoký počet otáček
 • Velké množství programů
 • Vyšší hlučnost
8 000 Kč Orientační cena
 • 8,9/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,0/10
  Hodnocení mísy
 • 10/10
  Hodnocení ovládání
 • 7,5/10
  Hodnocení funkcí
 • 88,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Stolní mixér od značky Sencor má příkon 2 000 W, oproti ostatním srovnávaným produktů (říjen 2019) je by tak měl být nadprůměrně výkonný. Znamená to tedy, že produkt zvládne rychle a efektivně namixovat jak měkké, tak i tvrdší suroviny. Jeho energetická spotřeba bude o něco vyšší, ale vzhledem k tomu, že tyto spotřebiče jsou využívány pouze po krátkou dobu, je tento rozdíl téměř zanedbatelný. Vyčnívá i v počtu otáček, kdy je na tom lépe než většina produktů. Nože tohoto mixéru se okolo své osy stihnou otočit 30 000 krát za minutu a za poměrně krátkou dobu tak zvládnou jednotlivé potraviny rozmixovat najemno.

Mísa je vyrobena z plastu, konkrétněji z tritanu, který je zdravotně nezávadný. Jeho hlavní výhodou je lehkost a nerozbitnost, problémem pak ale může být to, že plasty v sobě uchovávají pachy a někdy také barvy. Navíc se rychleji opotřebují a jsou na nich vidět i drobné škrábance. Plastovou mísu však mají dvě třetiny námi porovnávaných produktů. Objem mísy je dva litry, to znamená, že se hodí spíše na přípravu menšího počtu porcí, pro malou domácnost tak bude ideální.

Stolní mixér Sensor SBU 9000NP vyniká především v možnostech nastavení. Nejenže můžete regulovat rychlost, ale je možné využít jeden z 9 přednastavených programů, kdy je každý určen pro trochu jinou přípravu pokrmu. Samozřejmostí je i drcení ledu a pulzní spínač. Co by vám naopak mohlo chybět, je funkce šlehání, což ovšem nezvládá téměř žádný z námi srovnávaných modelů. Jinak lze ale tento produkt využít opravdu multifunkčně.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

15 % Tefal, 15 % G21, 15 % Sencor, 10 % Bosch, 10 % Philips, 5 % Braun, 5 % KitchenAid, 5 % Russell Hobbs, 5 % Eta, 5 % Rohnson, 5 % Catler, 5 % Tescoma
Příkon (W)

2 000

1 281,50
Počet otáček za minutu

30 000

26 895,00
Hlučnost (dB)

90

81,11
Objem nádoby (l)

2

1,86
Materiál nádoby

Tritan

55 % Sklo, 35 % Tritan, 5 % Plast, 5 % Sklo i tritan
Plynulé nastavení rychlosti

Ano

80 % Ano, 10 % Ne, 10 % Neuvedeno
Počet přednastavených programů

9

4,20
Pulzní spínač

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Drcení ledu

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Stolní mixér Sensor SBU 9000NP je všestranný pomocník do kuchyně. Díky vysokému příkonu 2 000 W zvládne nadrtit měkčí i tvrdé suroviny, kterými jsou třeba oříšky či led. Díky vysokému počtu otáček za minutu pracuje velmi rychle a intenzivně. Objem mísy, kterou můžete naplnit dvěma litry pokrmu, je průměrný. Plastový materiál je lehký a nerozbitný, ale uchovává v sobě barvu a pachy předchozích surovin. Mixér vyniká také v počtu volitelných programů, kterých je hned devět, nastavit můžete také jednu z deseti rychlostí. Co mu ale chybí, je schopnost šlehat.

Pokud hledáte nějaký levnější produkt, zkuste se podívat třeba na výrobek od stejné značky Sencor SBU 7790 NP.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Sencor SBU 9000NP | Hodnocení: 88,9 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SBU 9000NP

Sencor SBU 9000NP

9. místo  v porovnání
8 000 Kč Orientační cena