Menu

Recenze a test Vitamix Pro 750

76,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Stolní mixéry

Jednotlivá hodnocení

 • 8,8/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,3/10
  Hodnocení mísy
 • 7,1/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,4/10
  Hodnocení funkcí

Klady a zápory

 • Výkon
 • Cena
 • Neumí šlehat
25 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Vitamix Pro 750 může na první pohled odradit vysokou pořizovací cenou. Příkon 1 400 W je silný a oproti dalším hodnoceným stolním mixérům v únoru 2018 má tento produkt příkon nadprůměrný. Protože je příkon přímo úměrný k výkonu mixéru, znamená to, že je toho mixér zvládne opravdu hodně, rozmixuje věci od měkké zeleniny až po tvrdé oříšky a zmrzlé ovoce. Počet otáček je také výrazně nadprůměrný. Čím víckrát se nůž otočí kolem osy za určitý časový okamžik, tím lépe a rychleji jsou suroviny namixované. U tohoto mixéru tedy můžete očekávat opravdu dobrý a spolehlivý výkon. To se samozřejmě odráží i na ceně, která je u tohoto produktu opravdu velmi vysoká a tak se hodí spíš pro profesionální využití v restauracích a barech než v běžných domácnostech.

Mixér Vitamix Pro 750 patří spíše mezi hlučnější typy produktů. Jeho hlasitost při plném výkonu dosahuje až 84 decibelů, což je poměrně hodně a většina hodnocených produktů je při plném výkonu tišší, průměrná hlučnost recenzovaných mixérů byla v únoru 2018 asi 79 decibelů. Mixér se používá vždy jen krátce, takže tato hodnota není nijak rozhodující, přesto jsou tišší výrobky příjemnější. Mísa má objem dva litry, tak akorát pro jednoho až tři členy domácnosti, takže je tato velikost poměrně univerzální a nemusíte se bát, že by byla příliš velká nebo příliš malá. Materiál je plastový. Za takto vysokou pořizovací cenu by se spíše dalo očekávat, že bude ze skla. Nicméně i plast má celou řadu výhod oproti skle a to především že je lehčí a téměř nerozbitný. Je ale náchylnější ke škrábancům a po nějakém čase z něj můžete cítit zápachy z pokrmů, které v sobě plast, na rozdíl třeba od skla, uchovává.

Jako u téměř všech mixérů, i zde si můžete plynule navolit rychlost mixování. Stolní mixér Vitamix Pro 750 nabízí kromě 10 rychlostních stupňů také 5 přednastavených programů. Tato hodnota je oproti dalším hodnoceným produktům v únoru 2018 nadprůměrná, ale nenechte se zmást, protože takto vysoké číslo už je téměř zbytečné, protože v běžné praxi si vystačíte klidně s polovinou rychlostí nebo i méně. Samozřejmostí je i funkce automatického vypnutí a pulsní spínač. Mixér umí taky drtit led, což není divu, vzhledem k jeho silnému příkonu. Suroviny vám už ale neušlehá, protože funkcí šlehání nedisponuje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Příkon (W)

1 400

1 407,69
Počet otáček za minutu

37 000

27 607,69
Hlučnost (dB)

84

81,13
Objem první nádoby (l)

2

1,69
Materiál první nádoby

Plast

54 % Tritan, 46 % Sklo

Naše hodnocení a závěr

Podle výkonu 1 400 W lze odvodit, že bude mixér Vitamix Pro 750 velmi výkonný. Vysoký počet otáček zajišťuje, že za krátkou dobu namixuje suroviny velmi kvalitně. Tento přístroj je trochu hlučnější, než většina srovnávaných přístrojů. Mísa o objemu dva litry je ideální co se velikosti týče pro jednotlivce až tříčlennou rodinu. Plastový materiál je odolnější a lehký, na druhou stranu je náchylnější k různým škrábancům a je také méně ekologický. Mixér nabízí výběr z deseti rychlostních programů a umí se sám vypnout. Má funkci pulzní spínač, drcení ledu. Šlehání už ale neovládá. Kvůli vysoké ceně je vhodný především pro velmi náročné uživatele, kteří nehledí na cenu a pro bary a restaurace. Chcete-li levnější, avšak stejně výkonný mixér, podívejte se například na Tefal BL 962 B38.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Vitamix Pro 750 | Hodnocení: 76,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva ráda tráví svůj volný čas v kuchyni, a proto se coby redaktorka zaměřuje na domácí a kuchyňské spotřebiče. Při přípravě srovnání stolních mixérů čerpala informace z českých i zahraničních zdrojů a zohlednila také uživatelské a odborné recenze. Díky tomu vás seznámí s aktuálními trendy na trhu a poradí, jak vybrat ten nejlepší produkt do vaší domácnosti.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Vitamix Pro 750

Vitamix Pro 750

25 000 Kč Orientační cena