Recenze a test Vitamix Pro 750 | Arecenze
Menu

Recenze a test Vitamix Pro 750

76,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Výkon
 • Cena
 • Neumí šlehat
25 000 Kč Orientační cena
 • 8,8/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 8,3/10
  Hodnocení mísy
 • 7,1/10
  Hodnocení ovládání
 • 6,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 76,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Vitamix Pro 750 může na první pohled odradit vysokou pořizovací cenou. Příkon 1 400 W je silný a oproti dalším hodnoceným stolním mixérům v únoru 2018 má tento produkt příkon nadprůměrný. Protože je příkon přímo úměrný k výkonu mixéru, znamená to, že je toho mixér zvládne opravdu hodně, rozmixuje věci od měkké zeleniny až po tvrdé oříšky a zmrzlé ovoce. Počet otáček je také výrazně nadprůměrný. Čím víckrát se nůž otočí kolem osy za určitý časový okamžik, tím lépe a rychleji jsou suroviny namixované. U tohoto mixéru tedy můžete očekávat opravdu dobrý a spolehlivý výkon. To se samozřejmě odráží i na ceně, která je u tohoto produktu opravdu velmi vysoká a tak se hodí spíš pro profesionální využití v restauracích a barech než v běžných domácnostech.

Mixér Vitamix Pro 750 patří spíše mezi hlučnější typy produktů. Jeho hlasitost při plném výkonu dosahuje až 84 decibelů, což je poměrně hodně a většina hodnocených produktů je při plném výkonu tišší, průměrná hlučnost recenzovaných mixérů byla v únoru 2018 asi 79 decibelů. Mixér se používá vždy jen krátce, takže tato hodnota není nijak rozhodující, přesto jsou tišší výrobky příjemnější. Mísa má objem dva litry, tak akorát pro jednoho až tři členy domácnosti, takže je tato velikost poměrně univerzální a nemusíte se bát, že by byla příliš velká nebo příliš malá. Materiál je plastový. Za takto vysokou pořizovací cenu by se spíše dalo očekávat, že bude ze skla. Nicméně i plast má celou řadu výhod oproti skle a to především že je lehčí a téměř nerozbitný. Je ale náchylnější ke škrábancům a po nějakém čase z něj můžete cítit zápachy z pokrmů, které v sobě plast, na rozdíl třeba od skla, uchovává.

Jako u téměř všech mixérů, i zde si můžete plynule navolit rychlost mixování. Stolní mixér Vitamix Pro 750 nabízí kromě 10 rychlostních stupňů také 5 přednastavených programů. Tato hodnota je oproti dalším hodnoceným produktům v únoru 2018 nadprůměrná, ale nenechte se zmást, protože takto vysoké číslo už je téměř zbytečné, protože v běžné praxi si vystačíte klidně s polovinou rychlostí nebo i méně. Samozřejmostí je i funkce automatického vypnutí a pulsní spínač. Mixér umí taky drtit led, což není divu, vzhledem k jeho silnému příkonu. Suroviny vám už ale neušlehá, protože funkcí šlehání nedisponuje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Vitamix

20 % Tefal, 13 % Eta, 13 % Sencor, 13 % G21, 7 % Philips, 7 % Russell Hobbs, 7 % Braun, 7 % Rohnson, 7 % Bosch, 7 % Tescoma
Příkon (W)

1 400

1 353,33
Počet otáček za minutu

37 000

28 693,33
Hlučnost (dB)

84

82,67
Objem první nádoby (l)

2

1,73
Materiál první nádoby

Plast

60 % Sklo, 40 % Tritan

Naše hodnocení a závěr

Podle výkonu 1 400 W lze odvodit, že bude mixér Vitamix Pro 750 velmi výkonný. Vysoký počet otáček zajišťuje, že za krátkou dobu namixuje suroviny velmi kvalitně. Tento přístroj je trochu hlučnější, než většina srovnávaných přístrojů. Mísa o objemu dva litry je ideální co se velikosti týče pro jednotlivce až tříčlennou rodinu. Plastový materiál je odolnější a lehký, na druhou stranu je náchylnější k různým škrábancům a je také méně ekologický. Mixér nabízí výběr z deseti rychlostních programů a umí se sám vypnout. Má funkci pulzní spínač, drcení ledu. Šlehání už ale neovládá. Kvůli vysoké ceně je vhodný především pro velmi náročné uživatele, kteří nehledí na cenu a pro bary a restaurace. Chcete-li levnější, avšak stejně výkonný mixér, podívejte se například na Tefal BL 962 B38.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Vitamix Pro 750 | Hodnocení: 76,1 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Vitamix Pro 750

Vitamix Pro 750

25 000 Kč Orientační cena