Recenze a test Vitamix TNC 5200 | Arecenze
Menu

Recenze a test Vitamix TNC 5200

55,2 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Počet otáček za minutu
 • Cena
 • Ovládání
18 000 Kč Orientační cena
 • 8,5/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 9,7/10
  Hodnocení mísy
 • 0,0/10
  Hodnocení ovládání
 • 5,2/10
  Hodnocení funkcí
 • 55,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Na mixéru si můžete všimnou vysokého počtu otáček za minutu, který by měl zajistit rychlé a kvalitní mixování. Příkon produktu Vitamix TNC 5200 je slabší, než příkon u většiny testovaných produktů v únoru 2018. Příkon souvisí s výkonem a určuje jak tvrdé suroviny je schopný namixovat. Příkon 1 000 W je ale stále poměrně silný, takže mixér by měl zvládnout rozmixovat i tvrdší oříšky a zmrzlé suroviny. Co se týče počtu otáček za minutu, je na tom v porovnání s dalšími hodnocenými mixéry velmi dobře, 37 000 otáček za minutu je vysoká hodnota. 

Jeho hlučnost se při plném výkonu pohybuje okolo 85 decibelů, což není zrovna málo. Většina hodnocených produktů je méně hlučná, průměrná hlučnost v době psaní této recenze byla konkrétně kolem 78 dB. Na druhou stranu se mixér využívá vždy jen po velmi krátkou dobu, takže tento údaj není zas tolik důležitý a nemusíte se tedy vysoké hlučnosti obávat, ale rozhodně platí, že čím méně hlučný je mixér, tím příjemnější je jeho obsluha. Co se týče mísy, má objem 2 litry , což je taková ideální velikost pro jednoho až 3 členy domácnosti. Většina testovaných produktů na tom byla s velikostí podobně. Materiál je plastový. Vzhledem k ceně stolního mixéru by se dalo spíše očekávat, že bude mísa skleněná, protože sklo je odolnější vůči poškrábání a známkám opotřebení, ale i plast má své výhody. Například to, že je téměř nerozbitný.

Mixér značky Vitamix nabízí na výběr z 10 rychlostních programů. Je to široký výběr, nicméně nehraje až tak zásadní roli, protože si dokážete vystačit i s méně než polovinou rychlostních nastavení, aniž byste nějak strádali na kvalitě. Kromě drcení ledu toho z funkcí nemůže mixér moc nabídnout. Neumí šlehat, což sice neumí většina hodnocených produktů, ale za vyšší pořizovací cenu by se dalo očekávat, že toho produkt nabídne více. Nemá ani funkci automatického vypnutí, ani pulzní spínač.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Vitamix

20 % Tefal, 13 % Eta, 13 % Sencor, 13 % G21, 7 % Philips, 7 % Russell Hobbs, 7 % Braun, 7 % Rohnson, 7 % Bosch, 7 % Tescoma
Příkon (W)

1 000

1 353,33
Počet otáček za minutu

37 000

28 693,33
Hlučnost (dB)

85

82,67
Objem první nádoby (l)

2

1,73
Materiál první nádoby

Sklo

60 % Sklo, 40 % Tritan

Naše hodnocení a závěr

Předností stolního mixéru Vitamix TNC 5200 je především vysoký počet otáček za minuty, díky kterému dokáže za velmi krátkou dobu namixovat suroviny kvalitně a efektivně, za což si ho většina jeho majitelů pochvaluje. Co se týče příkonu, tady už nenabízí nic výjimečného, jeho příkon je spíše průměrný. Tento produkt je poměrně hlasitý při plném výkonu. Plastová mísa je velká dva litry, což je taková univerzální velikost, která se hodí jak pro jednotlivce tak menší rodinu. Mixér nenabízí mnoho doplňkových funkcí. Kromě drcení ledu už od něj nemůžete očekávat nic dalšího. Pokud hledáte mixér, který je ještě o něco výkonnější, zkuste se podívat například na stolní mixér od stejného výrobce Vitamix Pro 750.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Vitamix TNC 5200 | Hodnocení: 55,2 %
Iveta Polášková patří k redaktorům, které nejvíce baví shánění nových informací a přepis do formy, která bude srozumitelná úplně každému. Je alergická na reklamní vychvalování a místo něj se snaží poctivě referovat o výhodách i nevýhodách jednotlivých produktů. Ráda prozradí, v čem spočívají benefity různých materiálů nebo jaký příkon není dostatečný pro mixování tvrdé ledové tříště. Mimo stolní mixéry se zajímá i o jiná "kuchyňská" témata, například o pomalé hrnce nebo moka konvičky.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Vitamix TNC 5200

Vitamix TNC 5200

18 000 Kč Orientační cena