Jak vybrat strojek na vlasy
K udržování krátkého sestřihu je nezbytností pravidelné zastřihování. Pokud nemáte čas či chuť docházet pravidelně do kadeřnického salonu, je pro vás dobrým řešením pořídit si strojek na vlasy domů. Jeho koupě si vyžádá poměrně nízkou investici v řádu několika stovek, maximálně pár tisíců korun. Běžné strojky však málokdy přesáhnou částku 1 500 Kč.
Aby vám mašinka na vlasy dobře sloužila, je vhodné zaměřit se podrobně na její výběr. K tomu účelu jsme pro vás připravili nákupního rádce, ve kterém vám přinášíme důležité informace. V článku se dozvíte, jaké jsou způsoby napájení strojků na vlasy, jaké nástavce můžete u těchto produktů hledat a jaké produkty můžete očekávat v jednotlivých cenových kategoriích.
Jak vybrat stříhací strojek na vlasy stručně:
- Zvolte kvalitní strojek na vlasy – Nabídne řadu doplňkových nástavců, které zajistí univerzální použití. Navíc bude mít kvalitní samoostřicí čepele a bude možné jej používat i bez připojení k elektrické síti.
- Vyberte si typ nástavců, které budete používat nejčastěji – V závislosti na vašem preferovaném střihu volte délku a tvar jednotlivých nástavců. Ty mohou být posuvné, nebo pevné pro konkrétní délku.
- Zamyslete se nad univerzálností přístroje – Pokud budete chtít použít zastřihovač vlasů i na jiné tělesné partie, může se vám hodit speciální hlava na zkracování vousů, chloupků v nose či nástavec na holení těla.
- Strojek zvolte dle napájení – Některé přístroje se během procesu dobíjí ze sítě, jiné je nutné před prací nabít. Kombinované zastřihovače oceníte nejen při cestování, kdy nemáte poblíž zásuvku.
- Svou roli hraje i materiál čepelí – Při jeho volbě se soustřeďte především na to, zda je možné jej opláchnout vodou či jak je to s odolností. Některé materiály, jako je například titan, disponují samoostřením.
- Nezapomeňte na uživatelský komfort – Některé funkce dokáží používání strojku na vlasy výrazně zpříjemnit. S odsávačem vám ubydou starosti s uklízením, hodí se také indikátor nabití baterie.
- Vsaďte na oblíbené značky – V tomto segmentu mezi ně patří například Philips, Remington, BaByliss, Wahl, Braun, Sencor, Grundig nebo ETA.
- Přístroj vyberte i dle cenové kategorie – Pro občasné domácí použití postačí levnější přístroje s menším množstvím nástavců. Cena za profesionální strojky na vlasy se může vyšplhat až do několika tisíců korun.
K upravování vzhledu slouží také další přístroje, které mají však odlišné určení. Velmi podobné jsou zastřihovače vousů, které jsou také často vybaveny nástavcem na stříhání vlasů. Pro hladké oholení je ale lepší zvolit holicí strojek. Určité spojení těchto dvou přístrojů pak představuje zastřihovač Philips OneBlade. Narazit můžete také na zastřihovač chloupků v nose a uších. Každému z těchto produktů jsme se věnovali na zvláštní stránce.

Proč koupit kvalitní strojek na vlasy
Nejprve se pojďme podívat na důvody, skrze které je dobré investovat do kvalitního strojku na vlasy.
- Univerzální použití – Mnoho modelů disponuje vyměnitelnými nástavci, takže se hodí nejen ke stříhání vlasů, ale i ostatních oblastí na těle. Multifunkční strojek na vlasy tak využijete také k zastřihávání vousů, chlupů na těle, v uších a v nose.
- Komfortní obsluha – Kvalitní strojek na vlasy nabídne řadu funkcí, které vám usnadní používání. Navíc si můžete zvolit model s napájením ze sítě či s kombinovaným napájením a provozem na akumulátor.
- Vysoká odolnost – Existují strojky na vlasy se samoostřicími břity, které jsou vysoce odolné a ani při častém používání u nich nedochází k téměř žádnému otupení. Některé je navíc možné omývat pod tekoucí vodou, aniž by se otupily.
Zastřihovací nástavce
Nástavce neboli hřebeny jsou jednou z nejdůležitějších věcí, která by vás měla při výběru strojku na vlasy zajímat. Ovlivňují totiž, jakým způsobem a v jakém rozsahu budete moci vlasy upravovat. V zásadě se můžete setkat se třemi typy nástavců:
- Pevné nástavce – Mají vždy pevně danou délku zastřihování. Pracuje se s nimi jednoduše, omezující ale může být menší variabilita, zejména pokud je nástavců v balení méně.
- Posuvné nástavce – Jejich posouváním můžete zvolit ideální délku s mnohem menšími rozestupy. Typické jsou pro dražší přístroje a stačí vám v podstatě jen jeden.
- Speciální nástavce – Rozšiřují možnosti využití strojku na vlasy.
Pevné nástavce
Pevné hřebeny jsou určeny pro konkrétní délku zastřihávání. Jednoduše vyberete ten správný nástavec, upevníte jej na strojek a stříháte. Nevýhodou je malá variabilita, vybírat totiž můžete zpravidla z hřebenů s rozestupem 2 až 3 mm. S tímto způsobem se setkáte spíše u levnějších strojků.
Pevné nástavce
Posuvné nástavce
Dražší a propracovanější přístroje jsou vybaveny posuvnými hřebeny. Ty se nastavují na konkrétní délku po stupních, které bývají 0,1 až 1 mm dlouhé. Výhodou je také to, že ke strojku náleží jen jeden nebo dva takové nástavce, nemusíte tedy schraňovat hned několik kusů, které zbytečně zabírají místo a mohou se poztrácet. Většina strojků umožňuje nastavenou polohu uzamknout tak, aby se vám během stříhání neposouvala a vy na hlavě nevytvořili nežádoucí kreace.
Posuvný nástavec
Speciální nástavce
Kromě běžných nástavců určených pro stříhání vlasů jsou součástí některých stříhacích strojků také další, které rozšíří možnosti využití konkrétního přístroje. Může se jednat o hlavici na zastřihování vousů, holení těla nebo detailní zastřihovač. Doplňkové příslušenství je spíše než u strojků na vlasy ale běžnější u zastřihovačů vousů. Pokud tedy hledáte přístroj s širším využitím (včetně stříhání vlasů), doporučujeme podívat se na jejich samostatnou stránku.

Napájení
Dalším klíčovým parametrem, který je vhodné při výběru nového strojku na vlasy zvážit, je způsob napájení. Ten totiž určuje to, jak se se strojkem bude pracovat. Máte na výběr mezi těmito variantami:
- Strojky s akumulátorem – Po nabití umožňují bezdrátový provoz. Ten by měl být ideálně okolo 60 minut, naopak doba nabíjení co nejkratší.
- Strojky se síťovým napájením – Znemožňují použití bez přítomnosti zásuvky, na druhou stranu nejste nijak omezeni vybíjením. Pohlídejte si délku přívodního kabelu.
- Strojky s kombinovaným napájením – Snoubí v sobě použití s i bez přívodní šňůry, což je vůbec nejvíc praktické.
- Strojky na baterky – V dnešní době spíše ubývají, je u nich totiž nutné velmi často měnit baterky.
Akumulátorové strojky
Velmi oblíbené jsou strojky napájené vestavěným akumulátorem. Bezdrátový provoz oceníte zejména na cestách, ale i doma. Největší výhodou je mobilita a pohodlné použití bez zamotávání kabelu. Pokud vás zajímá typ použitého akumulátoru, vězte, že nejčastěji se používají Li-Ion akumulátory, které se pyšní dlouhou životností. U levnějších strojků narazíte i na Ni-MH variantu.
Pokud se rozhodnete pro akumulátorový strojek, měli byste se zaměřit na několik věcí. Tou nejdůležitější je výdrž, ta se pohybuje v řádech desítek minut. Doporučujeme vybírat takové modely, které vydrží v provozu alespoň hodinu. Dalším důležitým časovým údajem je doba nabíjení. Poměr mezi těmito dvěma časy by měl být co nejmenší, abyste nemuseli dlouho čekat, než se strojek nabije pouze na pár minut provozu. Zejména levnější stojky se totiž nabíjejí i několik hodin a poté vydrží v provozu například pouze půl hodiny.
Akumulátorové strojky fungují zcela bezdrátově. Obvykle není možné používat je připojené ke kabelu. Jedná se o bezpečnostní prvek. Pokud byste chtěli strojek co funguje i na baterii i se síťovým napájením, sáhněte po kombinovaném modelu.
Strojky napájené ze sítě
Pokud neplánujete strojek nikam vozit a nevadí vám při práci kabel, můžete zvolit strojek napájený přímo ze sítě. Jeho výhodou je neomezená doba provozu a může mít také vyšší výkon. Tyto strojky navíc bývají levnější než akumulátorové varianty. Při výběru se zaměřte především na délku kabelu, příliš krátká šňůra by vás totiž mohla omezovat v pohybu.
Napětí
Jak akumulátorové, tak síťové strojky jsou určeny pro určité napětí v zásuvce. Ne všude se ale setkáte s klasickými 230 V. V některých zemích světa, například v USA, se používají sítě s napětím 110 V (Zdroj: Wikipedie). Pokud pravidelně cestujete, doporučujeme pořízení takového strojku, který si poradí se všemi možnostmi. Pro cestování obecně se nejlépe hodí kombinované strojky.
Kombinované napájení
Kompromisem mezi akumulátorovým a síťovým napájením je kombinované provedení. Takové strojky fungují jak na akumulátor, tak připojené do sítě. Pokud se vám tedy strojek uprostřed práce vybije, můžete po připojení kabelu pohodlně pokračovat. U přístrojů, které tuto funkci nemají, je nutné po připojení kabelu čekat na nabití a poté teprve pokračovat ve stříhání.
Bateriové strojky
Výjimečně se na trhu objeví také strojek, který není poháněn ani jednou z výše uvedených variant, ale klasickými baterkami. Těchto strojků je v současné době už opravdu málo, což má své opodstatnění. Jejich provoz je totiž poměrně nákladný, neustálé vyměňování bateriových článků může při častém používání vyjít dost draho. Pokud ale například cestujete někam, kde si nemůžete být jisti dostupností elektrické zástrčky a akumulátor vám tak dlouho nevydrží, můžete bateriový strojek ocenit.
Strojky se síťovým napájením nelze použít bez připojení k elektrické síti
Materiál čepelí
Materiály použité na výrobu nožů velmi podstatně ovlivňují vlastnosti vybraného zastřihovače. Téměř všechny dostupné materiály jsou odolné proti korozi a liší se především ve své omyvatelnosti, odolnosti a výdrži. Nejčastěji se v dnešní době používají čepele z nerezové oceli, titanu a keramiky.
- Titanové čepele – Nejkvalitnější, mají samoostření a vysokou odolnost, jsou ale obvykle nejdražší.
- Keramické čepele – Rovněž nabízí samoostření, nejsou ale omyvatelné pod vodou.
- Ocelové čepele – Nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu, nehodí se ale pro časté použití, protože se rychle tupí.
- Nerezové čepele – Podobné vlastnosti jako ocel, ovšem jsou omyvatelné pod vodou.
Titanové čepele
Nejkvalitnější, ale většinou také nejnákladnější volbou jsou čepele vyrobené z titanu. Tyto nože mají velmi vysokou odolnost, dlouhou výdrž a ani s velmi častým používáním nedochází k téměř žádnému otupení. Jsou totiž samoostřicí. Navíc je možné je omývat pod vodou.
Keramické čepele
Keramické nože také disponují takzvaným samoostřením, což znamená, že se netupí. Na rozdíl od titanových čepelí však nejsou omyvatelné vodou. Navíc jsou poměrně křehké a při nehodě může dojít k jejich nevratnému poškození.
Ocelové čepele
Nože vyrobené z oceli jsou dobrou volbou, pokud strojek hodláte používat méně často, protože u nich dochází k poměrně rychlému otupení. Nejsou navíc omyvatelné vodou, mohou totiž rezivět. Nicméně pokud strojek budete využívat například jednou za měsíc, mohou vám ocelové nože nabídnout dobrý poměr ceny a výkonu.
Nerezové čepele
Nerezové břity jsou vyrobeny z materiálu, který je podobný oceli. Mají tedy podobné vlastnosti, jediným rozdílem je však odolnost vůči rzi. Můžete je tedy oplachovat pod vodou.
Titanové čepele jsou vysoce odolné a patří k nejkvalitnějším
Váha a rozměry
Rozměry holicích strojků jsou často ze strany nakupujících opomíjenou charakteristikou a nebývá jim přikládaná odpovídající pozornost. Jistě se na tom podepisuje také fakt, že tyto informace výrobci málokdy uvádějí v popisu produktu. Rozměry a váha jsou důležité, především pokud plánujete strojek využívat pro cestovní účely, kde každý gram navíc může hrát důležitou roli.
Nicméně i v případě, že strojek plánujete používat pouze v domácím prostředí, neberte jeho hmotnost na lehkou váhu. Při dlouhém držení v ruce je váha strojku důležitým parametrem. Obecně nelze určit číselně správnou hodnotu, kterou by strojek měl splňovat, protože pro každého je ideální jiná hmotnost. Pokud je to ale možné, doporučujeme vyzkoušení strojku v prodejně. Můžete se tak přesvědčit, že se vám strojek dobře drží, není na vás příliš velký či těžký a dokážete si s ním představit práci po delší dobu.
U dražších strojků najdete pogumování pro pohodlnou manipulaci, především ale i ergonomické tvarování
Levnější strojky mají alespoň pogumování pro lepší úchop, tvarování ale chybí
Ovládání
Obsluha strojku na vlasy není nijak složitá. Stačí nastavit délku střihu, zapnout a můžete se pustit do zkracování vlasů. U strojků se můžete setkat s několika možnostmi toho, jak se předešlé kroky provádějí. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost, nebo zda vám na ovládání příliš nesejde. Vybírat si můžete mezi následujícími variantami.
- Posuvný ovladač
- Kolečko
- Páčka
- Dotykový displej
- Tlačítka
Ovládání kolečkem
Ovládání posuvným ovladačem
Ovládání páčkou
Nejčastější variantou je posuvný ovladač, který je umístěný na těle strojku. Tím volíte délku, případně zapínáte a vypínáte přístroj. U některých modelů se posuvný ovladač kombinuje také s kolečkem, které přímo na hřebenu slouží k nastavení délky střihu.
Strojky s pevnými hřebeny se často ovládají páčkou, která určuje délku střihu bez nástavce. Ta bývá v rozmezí několika málo milimetrů. Delší střihy se vytvářejí pomocí pevných hřebenů.
Nejmodernější možností, se kterou se setkáte zejména u dražších typů strojků, je dotykový panel. Pomocí něj si pohodlně nastavíte délku, často s přesností na milimetry, až jejich desetiny. Displej ale zobrazuje také další užitečné informace, jako je stav nabití baterie. Poslední variantou jsou jednotlivá tlačítka.
Ukázka použití strojku s posuvným ovladačem
Funkce
Abychom neopomněli nic, co by vás při výběru strojku na vlasy mohlo zajímat, shrnuli jsme několik dalších vlastností a funkcí do jedné přehledné kapitoly. Nejedná se o žádné zásadní parametry, ale pouze funkce, které vám mohou používání přístroje usnadnit nebo zpříjemnit.
- Odsávání – Usnadňuje úklid po stříhání.
- Indikátor nabití – Kontrolka signalizující stav nabití baterie.
- Rychlé nabíjení – Vhodné na cesty, umožňuje rychlé použití strojku, aniž byste jej museli nabíjet několik hodin.
- Stříhání bez přerušení – Umožňuje rychlý střih bez přerušení skrze zaseknutí vlasů.
- Displej – Nabídne přehled o všech důležitých informacích.
- Paměťový zámek – Díky němu můžete strojek po zapnutí ihned použít nastavený na stejnou délku, jako jste používali posledně.
- Turbo funkce – Zajistí krátkodobě vyšší výkon a rychlejší stříhání, vhodné pro stříhání hustších vlasů.
Odsávání
Systém odsávání umožňuje ihned po střihu odstranění odpadlých chloupků či vlasů, sbírá je totiž do nádobky uvnitř strojku. To vám může ušetřit spoustu starostí s náročným úklidem, a proto je tato funkce velmi zajímavým doplňkem téměř pro každého. Většinou disponují odsáváním spíše strojky na holení vousů, ale můžete se s ním setkat i u strojků určených pro sestřih kratších vlasů.
Vysávání vlasů můžete využít také samostatně. Pokud tedy nejsou některé vlasy zachyceny přímo při střihu, je možné je dodatečně odsát, aniž byste museli zvlášť uklízet.
Indikátor nabití
Indikátor nabití je poměrně základní funkce, která by vašemu strojku neměla chybět. Jedná se většinou o jednoduchou kontrolku, která se rozsvítí v případě úplného nabití vaší baterie, nebo naopak blížícího se vybití. U sofistikovanějších zařízeních je indikátor obsažen právě v již zmiňovaném displeji.
Rychlé nabíjení
Rychlé nabíjení naleznete u akumulátorových strojků. Umožní vám zařízení použít již po pár minutách nabíjení, obvykle strojek vydrží jedno zastřižení vlasů. Tato funkce je vhodná, pokud si strojek na vlasy berete s sebou na cesty, kdy nemáte příliš moc času pro klasické několikahodinové nabíjení ze sítě.
Stříhání bez přerušení
Stříhání bez přerušení je praktická funkce, která zabraňuje zaseknutí vlasů v zastřihovači, kvůli kterému byste jinak museli stříhání přerušit. Nemusíte se navíc ani zdržovat s jeho čištěním.
Displej
Displej je doménou zejména dražších a profesionálních strojků na vlasy. Zobrazují se na něm důležité informace, jako je například stav baterie či čas do vybití baterie, nastavení délky střihu, rychlost střihu nebo nutnost naolejování hlavice.
Nástavec s funkcí pro stříhání bez přerušení
Příslušenství
Doplňkové příslušenství vám stejně jako funkce usnadní používání strojku na vlasy.
- Hřebínek – Usnadňuje rozčesávání a stříhání vlasů.
- Stojánek – Slouží pro odkládání strojku na vlasy, například v koupelně, když jej nepoužíváte. Některé stojánky mohou být nabíjecí nebo disponují i přihrádkami na výměnné nástavce.
- Čisticí štěteček – Pomáhá vyčistit strojek na vlasy od nejjemnějších chloupků a vlasů po použití.
- Pouzdro nebo kufřík – Využijete jej pro skladování strojku na vlasy nebo při cestování. Může jít o pevné nebo měkké textilní pouzdro či prostornější kufřík.
Cestovní kufřík
Stojánek
Údržba a odolnost
Pravidelná údržba strojku na vlasy je důležitá pro zachování jeho funkčnosti po co nejdelší dobu. Jednotlivé přístroje vyžadují jinou údržbu, o které vás vždy informuje výrobce přímo v návodu. Naprostým základem je čištění po každém použití. V závislosti na konstrukci a použitých čepelích můžete strojek omývat pod tekoucí vodou, nebo jej pouze očistit od zbylých vlasů speciálním štětečkem.
O broušení se starat nemusíte, většina strojků má samooostřicí, nebo dlouho ostré břity. Samooostření probíhá třením břitů o sebe, čímž se opětovně nabrousí. Věnovat se ale někdy musíte jejich promazávání. K tomuto účelu dodávají výrobci speciální olejničku, kterou najdete v balení. Jak na to vám poradí návod. Nutnost údržby se samozřejmě odvíjí také od četnosti používání.
Aby vám strojek na vlasy vydržel co nejdéle, je dobré vědět něco také o jeho odolnosti při kontaktu s vodou. V tomto směru se můžete setkat rovnou se třemi pojmy, které zprvu mohou být matoucí.
- Omyvatelnost – Ta značí, že je možné jednotlivé nástavce přístroje po použití opláchnout vodou. Přístroj se však musí používat výhradně na sucho. Před omytím je tak lepší nástavce z těla přístroje sejmout.
- Voděodolnost – Toto označení umožňuje kontakt strojku s vodou, například s pár kapkami ve sprše. Obvykle je možné strojky omývat vodou.
- Vodotěsnost – V tomto případě se kontaktu s vodou nemusíte bát. Strojek můžete používat i pod tekoucí sprchou a po skončení jej celý opláchnout.
Typ odolnosti |
Omývání nástavců |
Omývání těla |
Používání ve vaně či sprše |
Omyvatelnost |
Ano |
Ne |
Ne |
Voděodolnost |
Ano |
Ano |
Ne |
Vodotěsnost |
Ano |
Ano |
Ano |
Vodotěsný strojek můžete umývat pod tekoucí vodou
Pokud strojek není voděodolný, můžete pod vodou omývat pouze jeho nástavce
Oblíbené značky
Při výběru strojku na vlasy se můžete inspirovat ostatními uživateli. Podívejte se, které značky patří dlouhodobě mezi ty nejoblíbenější.
- Braun – Tato značka nabízí strojky na vlasy v nízké a střední cenové hladině. Vyznačují se komfortním ovládáním, přičemž některé modely jsou voděodolné a vhodné i na mokré holení. Obvykle jim nechybí sada zastřihovacích nástavců pro další oblasti obličeje a těla.
- Philips – Jde o nizozemskou firmu, která nabízí široké portfolio produktů v různých cenových relacích. Díky tomu si u této značky vyberou nároční i méně nároční uživatelé. Strojky obvykle disponují sadou vyměnitelných nástavců, které rozšiřují možnosti využití.
- BaByliss – Značka nabízí široký sortiment pro dámskou i pánskou úpravu vlasů a styling. Strojky na vlasy BaByliss pořídíte v různých cenových relacích, přičemž ani těm nejlevnějším modelům nechybí čepele z titanu, které jsou nejkvalitnější a mají vysokou odolnost.
- Remington – V portfoliu této značky naleznete především strojky na vlasy z nízké a střední cenové hladiny. Značka sklízí spoustu uživatelských recenzí, což svědčí o velké míře spokojenosti. Strojkům obvykle nechybí sada zastřihovacích nástavců a titanové nebo ocelové čepele. Některé nabízí non-stop síťový provoz, případně provoz na akumulátor.
Cena
Zastřihovací strojky lze samozřejmě rozdělit do různých kategorií i podle cen. Všeobecně je cenový rozptyl u těchto zařízení velmi široký, protože pokrývá jak jednoduchá domácí zařízení pouze pro základní účely a občasné použití, tak sofistikované profesionální strojky do kadeřnických salonů. Následující kapitolu tak berte především jako určitý nástin nutný ke kompletní orientaci v problematice a k chápání toho, co můžete od zařízení v jednotlivých hladinách očekávat.
Cena do 1 000 Kč
Tyto strojky většinou nabízí pouze základní funkce, mají standardně slabší výdrž baterie s dlouhou dobou nabíjení, nebo je nutné napájet je ze sítě. Obsahují pouze malý počet nástavců. S jejich nižší cenou souvisí logicky i kvalita jednotlivých komponent, jako jsou čepele nebo motory, a tak od nich nemůžete čekat zázraky.
Jsou vhodné především pro využití na méně náročné střihy. To znamená, že pokud svoje vlasy budete stříhat pravidelně a nebudete po strojku vyžadovat zastřižení delšího porostu, vystačí vám i tyto levnější zařízení a jejich životnost nemusí být nikterak katastrofická. Pokud ale plánujete provádět se zastřihovačem nějaké složitější úkony či zastřihovat delší vlasy, volte raději zařízení s vyššími cenami.
Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč
V této ceně již většinou pořídíte kvalitní strojky, které disponují více nástavci, mají slušnou výdrž a kvalitní motory. Velmi často se zde můžete setkat se zařízeními, které je možné napájet jak ze sítě, tak pomocí vestavěného akumulátoru, takže poslouží doma i na cestách.
U této cenové kategorie můžete také očekávat řadu rozšiřujících funkcí, jako jsou oplachovací titanové čepele, nastavení délky po malých krocích nebo dotykový panel. Pokud plánujete provádět složitější kadeřnické úkony, ale nepotřebujete přímo profesionální strojky, pak je pro vás tato cenová kategorie nejlepší volbou v poměru ceny ku výsledné kvalitě.
Cena nad 2 000 Kč
Zde už se setkáváme se špičkovými zastřihovači používanými v kadeřnických salonech v rukách profesionálů. Pokud máte i vy na strojek ty nejvyšší požadavky a příliš se neohlížíte na cenu, pak je pro vás tato kategorie nejlepší volbou. Profi strojek na vlasy nabízí opravdu širokou škálu nástavců a v podstatě se nejedná už jen o strojky na vlasy, protože je často lze těmito nástavci modifikovat a použít například pro holení vousů nebo jiných oblastí. Disponují velmi dobrou životností, a to jak v případě motorů, tak čepelí.
Téměř všechna zařízení v této kategorii pak nabízí různé doplňkové funkce jako například displej s indikátorem různých změn, samoostřicí čepele nebo odsávání. Tyto strojky volte v případě, kdy nechcete dělat kompromisy a za opravdovou kvalitu od prověřených značek jste ochotni připlatit i větší částku.
Cenová hladina |
Co obvykle nabízí |
Co obvykle nenabízí |
Cena do 1 000 Kč |
Základní funkce
Slabší výdrž baterie
Kratší životnost |
Dlouhá výdrž baterie
Moderní funkce |
Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč |
Dobrý poměr ceny a kvality
Napájení ze sítě i akumulátorové napájení
Větší množství nástavců |
Profesionální strojky na vlasy |
Cena nad 2 000 Kč |
Multifunkční použití
Dlouhá výdrž baterie/síťový provoz
Doplňkové funkce
Samoostřicí čepele |
Základní modely |
Dobrý den, jak dlouhé můžou být vlasy, aby je strojek ještě pořád oholil?