Menu

Recenze a test Bielmeier BHG 601

67,4 % Celkové hodnocení
 • Možnost nastavení opravdu nízké teploty sušení
 • Chybí pojistka proti přehřátí
 • Malá kapacita sušení
1 800 Kč Orientační cena
 • 7,8/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 4,8/10
  Hodnocení funkcí
 • 67,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sušička potravin Bielmeier BHG 601 má kulatý tvar. Ve své základní výbavě má 4 patra pro sušení, což není úplně standard. Pro náš srovnávací test je standardní výbava šesti plat, pro český trh je u kulatých sušiček potom obvyklých pět plat. Pozitivní je, že lze k této sušičce ještě další dvě plata přikoupit. Důležitý není ale jen počet, ale také velikost plat a jejich plocha pro sušení. Každé plato je opravdu prostorné, dohromady jde však kvůli jejich nízkému počtu o podprůměrně objemnou sušičku. Pro sezónní sušení postačí, pokud potřebujete sušit vetší množství potravin, určitě přikupte ještě další plata. S nimi už je sušička vcelku dost objemná.

Přesto, že v základu má jen 4 plata, je její konstrukce větší, čemuž odpovídá i hmotnost. S 4,5 kg se stává Bielmeier BHG 601 nejtěžším modelem v našem srovnání z července 2017. Pro časté přenášení tato hmotnost není ideální, sušičku lze ale rozebrat po jednotlivých platech, lze tak i přenášet.

K sušení si můžete navolit různé teploty, které dosahují velkého, čtyřicetistupňového rozdílu. Teploty začínají na 20 °C, takže sušit můžete bez obav i květiny, bylinky, a končí na 60 °C. To není zela nejvyšší hodnota v rámci našeho srovnávacího testu, postačí ale pro běžné sušení ovoce, zeleniny atp. Vyšší hodnoty jsou žádoucí například při sušení masa.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bielmeier

Tvar

Kulatý

Počet plat

4

0,00
Regulace teploty v rozsahu (°C)

20-60

Minimální teplota (°C)

20

0,00
Maximální teplota (°C)

60

0,00
Plocha plata (cm2)

908

0,00
Plocha plat celkem (cm2)

3 631

0,00
Hmotnost (kg)

4,5

0,00

Hodnocení funkcí

V rámci funkcí jsme se zaměřili na čtyři hlavní: automatické vypnutí, časovač, tichý chod a pojistka proti přehřátí. Z vyjmenovaných disponuje Bielmeier BHG 601 dvěma, automatickým vypnutím a časovačem. Konec programu není tedy nutné hlídat, sušička se sama vypne a potraviny se tak nepřesuší, nespálí. Maximální doba sušení, kterou lze nastavit, je 12 hodin.

Tato sušička je však jedna z těch, která nemá pojistku přehřátí. Tu v době hodnocení měla téměř většina modelů. Doporučujeme tedy sušičku kontrolovat i během sušení a nenechávat ji zcela bez dozoru po několik desítek hodin. Sušička nemá ani tichý chod, obecně ale sušičky nedosahují takových hodnot kluku, při kterých by byly výrazně slyšet a rušily vás do vedlejší místnosti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí

Ano

Tichý chod

Ne

Otáčející se plata

Ne

Pojistka proti přehřátí

Ne

Displej

Ne

Časovač

Ano

Zvukový signál

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

V recenzích, kterých je několik set, se dlouhodobí i krátkodobí uživatelé shodují, že je sušička potravin Bielmeier BHG 601 velmi výkonná, ale zároveň spotřebovává větší množství energie. To ale nevidí jako problém. Oceňují možnost nastavení tří různých teplotních stupňů, i to, že každé patro je odvětráváno zvlášť. Mají zkušenost se sušením nejrůznějších druhů surovin. Důležité je pro mnohé fakt, že má sušička časovač a termostat, dokonce je prý i opravdu velmi tichá.

Naše hodnocení a závěr

Výkonná sušička Bielmeier BHG 601 má v základu čtyři plata, která uspokojí příznivce sezónního sušení. K základu lze navíc dvě další plata přikoupit a tím získat ještě větší prostor pro sušení. Nevýhodou může být absence pojistky proti přehřátí, ve výsledku si ale této drobnosti nikdo z uživatelů v recenzích nevšímá. Spíše hodnotí velmi kladně přítomnost časovače a termostatu. Plata jako taková nemají žádné otvory, i tekutější potraviny tedy usušíte bez problémů. Pokud přesto hledáte kvůli bezpečnosti model s pojistkou proti přehřátí, nabízí jej většina hodnocených konkurenčních modelů, mezi nimi je například DOMO DO 325.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Bielmeier BHG 601 | Hodnocení: 67,4 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bielmeier BHG 601

Bielmeier BHG 601

1 800 Kč Orientační cena