Menu

Recenze a test DOMO DO 325

63,0 % Celkové hodnocení
 • Nízká hmotnost
 • Průměrné funkce
1 100 Kč Orientační cena
 • 8,0/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 2,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 63,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sušička potravin DOMO DO 325 má kulatý tvar, který byl v našem srovnávacím testu pro sušičky nejtypičtější, i když ve funkčnosti se od hranatých modelů ty kulaté vlastně neliší. U modelů v našem srovnání se neliší ani průměrný počet plat v základu, stejně jako model značky DOMO, i většina hodnocených sušiček měla v červenci 2017 5 sušících plat/sít. Kromě počtu je ale důležitá i jejich velikost. Aby bylo měření přesnější a přehlednější, zaměřili jsme se na plochu pro sušení. U této sušičky je plocha jednoho plata nadprůměrná, při počtu šesti plat je nadprůměrná i celková plocha. A může být ještě vyšší v případě, že přikoupíte plata navíc, možné je přidat až tři plata.

Oproti mnoha jiným sušičkám je tato i přes vcelku velkou plochu plat lehká, s 1,8 kg se řadí k nejlehčím. Manipulace s ní tak nebude dělat problémy šikovným dětem, nebo starším osobám.

Co uživatelé mohou vyhledávat u sušiček potravin je termostat, aby mohli nastavit požadovanou teplotu sušení. DOMO DO 325 jej má. Teplotní rozdíl je dvacet stupňů, spodní hranice je 45 °C a ta vrchní 65 °C. To nejsou příliš ideální teploty například pro bylinky, květiny, nebo pro maso. Zatímco bylinky potřebují teploty nižší, než 40 °C, maso si žádá teploty k 70 °C. Pro sušení typických druhů ovoce, zeleniny či hub je ale sušička v ideálních teplotních hodnotách.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Domo

Tvar

Kulatý

Počet plat

5

0,00
Regulace teploty v rozsahu (°C)

45-65

Minimální teplota (°C)

45

0,00
Maximální teplota (°C)

65

0,00
Plocha plata (cm2)

855

0,00
Plocha plat celkem (cm2)

4 276

0,00
Hmotnost (kg)

1,8

0,00

Hodnocení funkcí

Kategorie funkcí hlídala to, zda sušičky potravin disponují tichým chodem, pojistkou proti přehřátí, časovačem, a také to, zda se samy vypnou. DOMO DO 325 má tichý chod, bude téměř neslyšná i při práci v noci, pro větší bezpečí má pojistku proti přehřátí. Časovač a automatické vypnutí jdou téměř ruku v ruce a tento model nemá ani jedno.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí

Ne

Tichý chod

Ano

Otáčející se plata

Ne

Pojistka proti přehřátí

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ne

Zvukový signál

Ne

Naše hodnocení a závěr

Sušička potravin DOMO DO 325 se drží průměrných hodnot. Má průměrně velkou plochu pro sušení, která lze navýšit platy navíc. Disponuje pojistkou proti přehřátí, je velmi tichá, ale nemůžete na ní nastavit dobu sušení, takže se ani automaticky nevypne. Na druhou stranu má termostat, a ten, i když nemá velké rozpětí teplot, umožňuje přizpůsobit si sušení potřebám. Musíme ale uznat, že za cenu, za kterou se tento model prodává, lze sehnat konkurenční modely s mnohem větším objemem a lepší výbavou funkcí. Pokud vám na ceně vyloženě nezáleží a jste občasnými uživateli sušiček potravin, DOMO DO 325 si vás získá. Pokud jste náročnější zejména na objem pro sušení, potom doporučujeme například model G21 Paradiso BIG.

1 100 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: DOMO DO 325 | Hodnocení: 63,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze DOMO DO 325

DOMO DO 325

1 100 Kč Orientační cena