Menu

Recenze a test Domo DO 600

74,9 % Celkové hodnocení
 • Nízká hmotnost
 • Vysoký výkon
 • Méně plat (ale lze dokoupit)
 • Bez displeje
1 800 Kč Orientační cena
 • 7,9/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 7,3/10
  Hodnocení funkcí
 • 74,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

I přes relativně velkou plochu plat si Domo DO 600 drží nízkou hmotnost. Se základní výbavou, která čítá čtyři patra, váží sušička 2,8 kilogramu. Má obvyklejší kulatý tvar. Výkon lze regulovat pomocí otočného tlačítka. To lze nastavit do tří poloh – v první je výkon sušičky 250 wattů a vyfukovaný vzduch má teplotu kolem 20°C. Prostřední hodnota nastaví výkon na 500 W a ta nejvyšší dokonce na 700 W, což je neobvykle vysoké číslo. Za takové hodnoty probíhá sušení už při 60 stupních, což se dá využít například pro sušení masa.

Plocha jednoho plata je lehce podprůměrná ve srovnání s ostatními sušičkami v našem testu. Celkem vám tak sušička poskytne na svých čtyřech patrech plochu o velikosti 3 102 centimetrů čtverečních. K výrobku značky Domo si však můžete dokoupit ještě dvě nástavná plata a s nimi bude výsledná plocha čítat již 4 650 centimetrů čtverečních. Výška každého z pater je 4 centimetry a pohodlně na něj tak můžete naskládat i větší ovoce, jako jsou například broskve. Patra jsou s pevným dnem, uzpůsobená i tekutým surovinám. Nejsou propojená a každé z nich má své vlastní odvětrávání, což zabraňuje míchání jednotlivých vůní. Na této sušičce nebude vadit, budete-li sušit zároveň houby a třeba bylinky. Plata jsou vyrobena z plastu a nelze je mýt v myčce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Domo

Tvar

Kulatý

Počet plat

4

0,00
Regulace teploty v rozsahu (°C)

20-60

Minimální teplota (°C)

20

0,00
Maximální teplota (°C)

60

0,00
Plocha plata (cm2)

775,5

0,00
Plocha plat celkem (cm2)

3 102

0,00
Hmotnost (kg)

2,8

0,00

Hodnocení funkcí

Hlučnost, kterou výrobce u této sušičky uvádí, je maximálně 55 decibelů. Přístroj se umí sám vypnout a lze na něm nastavit i časovač, a to až na 12 hodin. Nevýhodou může být, že sušička nemá displej a neukáže zbývající čas nebo jiné hodnoty. Na skončení neupozorní ani zvukovým signálem. Nemá ani otáčející plata, což ale nebývá – na rozdíl od displeje – standardem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí

Ano

Tichý chod

Ano

Otáčející se plata

Ne

Pojistka proti přehřátí

Ano

Displej

Ne

Časovač

Ano

Zvukový signál

Ne

Naše hodnocení a závěr

Sušička potravin Domo DO 600 se v našem testu řadí spíše k průměrným produktům. V základní sestavě se dodává se čtyřmi platy, lze dokoupit další dvě. Můžete na ní nastavit dobu sušení a dokáže se i sama vypnout. Výkon lze regulovat do tří přednastavených poloh. Plata jsou pohodlně vysoká a umožňují sušení i rozměrnějších potravin. Vyrobená jsou ale z plastu a nedají se mýt v myčce, což může být pro někoho obtíž při údržbě. Plocha plat je také spíše podprůměrná. Proto tento výrobek doporučujeme spíše na občasné sušení než na denní používání.

Pro častější sušení doporučujeme zvolit rozměrnější a snadněji udržovatelný spotřebič – například Concept SO-1020. Potěší devítipatrovou kapacitou a spolu s ní i překvapivě nižší cenou. Chybí jí však časovač.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Domo DO 600 | Hodnocení: 74,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Domo DO 600

Domo DO 600

1 800 Kč Orientační cena