Menu

Recenze a test G21 Harmony Big

80,0 % Celkové hodnocení
 • Velká kapacita
 • Horizontální proudění vzduchu
 • Vyšší cena
4 500 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 7,6/10
  Hodnocení funkcí
 • 80,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sušička Harmony Big od výrobce G21 se dá považovat za profesionální spotřebič, který zvládne i komerční provoz, a to jednak díky vysokému výkonu, a jednak díky velkému počtu plat a jejich kapacitě. S výkonem se tato sušička vyšplhá až na 800 wattů, což byla v době napsání recenze (říjen 2018) vůbec nejvyšší hodnota, kterou jsme v našem srovnávacím testu zaznamenali. Hranatá konstrukce zajišťuje, že se jednotlivá plata vysouvají jako šuplíky. Tato varianta bohužel neumožňuje přikoupení dodatečných pater a rozšíření kapacity. Avšak vzhledem k tomu, že G21 Harmony Big nabízí již v základu 10 pater s celkových povrchem 12920 cm2, nebude toto navyšování zřejmě ani potřeba.

U takto špičkového modelu je samozřejmostí také regulace teploty. V tomto případě ji můžete nastavovat v rozmezí od 32 do 68 stupňů. Minimální nízká teplota je nízká i ve srovnání s ostatními produkty v porovnání, umožní tedy i pomalé postupné sušení vybraných potravin.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

G21

Tvar

Hranatý

Počet plat

10

0,00
Regulace teploty v rozsahu (°C)

32-68

Minimální teplota (°C)

32

0,00
Maximální teplota (°C)

68

0,00
Plocha plata (cm2)

1 292

0,00
Plocha plat celkem (cm2)

12 920

0,00
Hmotnost (kg)

8,9

0,00

Hodnocení funkcí

Další velkou výhodou sušičky G21 je umístění motoru. Ten se v tomto případě nachází na zadní stěně spotřebiče, tudíž vzduch bude proudit horizontálně a vy nebudete muset potraviny kontrolovat ani převracet, usuší se hezky rovnoměrně. Práci vám usnadní také časovač, díky kterému si budete moci na displeji nastavit délku sušení. Více se nebudete muset starat, můžete vše nechat v klidu běžet a klidně i odejít. Sušička se na závěr sama vypne. A má nainstalovanou i pojistku pro případy, kdy by hrozilo přehřátí.

A čím jsou tyto kvality sušičky G21 Harmony Big vykoupeny? Především velkou cenou a hmotností. Model byl v době napsání této recenze dokonce několikanásobně dražší než ostatní srovnávané produkty. A zatímco průměrná hmotnost tehdy činila něco kolem 3,5 kg, tato sušička váží téměř 9 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí

Ano

Tichý chod

Ano

Otáčející se plata

Ne

Pojistka proti přehřátí

Ano

Displej

Ano

Časovač

Ano

Zvukový signál

Ne

Naše hodnocení a závěr

Sušička G21 Harmony Big bude vyhovovat především uživatelům, kteří suší častěji během roku a větší množství potravin. Kapacita 10 plat, každé o povrchu 1292 cm2 totiž klidně poslouží i komerčním účelům. Motor je umístěný na zadní straně spotřebiče, vzduch proudí horizontálně a naskládané potraviny se tak usuší rovnoměrněji, než je tomu u spotřebičů s vertikálním prouděním vzduchu. Těm z vás, kteří se k sušení dostanete spíše příležitostně, doporučujeme zvolit nějaký menší model. Dobrou variantou je například sušička Guzzanti GZ 505.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: G21 Harmony Big | Hodnocení: 80,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze G21 Harmony Big

G21 Harmony Big

4 500 Kč Orientační cena