Menu

Recenze a test Guzzanti GZ 505

71,2 % Celkové hodnocení
 • Velký objem
 • Vyšší hmotnost
1 300 Kč Orientační cena
 • 8,3/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 6,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 71,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Guzzanti GZ 505 je hranatá sušička potravin, která má v základu pět plat. Plata jsou dokoupitelná, a tak v případě potřeby můžete zvětšit objem pro sušení. Vezmeme-li v potaz pouze základ 5 pater a jejich celkovou plochu pro sušení, patří sušička k nadprůměrně objemným, takže i náročnější uživatele jistě potěší, že ji mohou využívat častěji, než jen sezónně na pár kousků hub.

Díky rozsahu teplot od 35 °C do 70 °C máte možnost sušit nespočet různých druhů ovoce, zeleniny, ale také třeba maso. Hmotnost zařízení 3,5 kg byla v době psaní recenze (červen 2018) lehce nadprůměrná. Věříme, že pro některé uživatele nejde o zcela ideální hmotnost, ale spotřebič se skládá z rozložitelných částí, lze jej tedy v případě nouze přenést třeba na dvakrát.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Guzzanti

Tvar

Hranatý

Počet plat

5

0,00
Regulace teploty v rozsahu (°C)

35-70

Minimální teplota (°C)

35

0,00
Maximální teplota (°C)

70

0,00
Plocha plata (cm2)

1 024

0,00
Plocha plat celkem (cm2)

5 120

0,00
Hmotnost (kg)

3,5

0,00

Hodnocení funkcí

U modelu značky Guzzanti je možné nastavit si časovač, po uplynutí doby se automaticky vypne. Touto možností disponovala v době psaní recenze lehce nadpoloviční část srovnávaných modelů, nejde však o samozřejmost. Tichý chod zajistí, že vás spotřebič nebude rušit, pokud byste potřebovali mít jej v provozu v noci. Obecně ale sušičky nedosahují výrazně vysokých hodnot hluku, přesto, máte-li kuchyň blízko ložnice, můžete mít jistotu, že vás nebude nic budit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí

Ano

Tichý chod

Ano

Otáčející se plata

Ne

Displej

Ano

Časovač

Ano

Zvukový signál

Ne

Naše hodnocení a závěr

Guzzanti GZ 505 je vhodný spotřebič pro ty, kteří chtějí sušit celoročně větší objem potravin, má totiž nadstandardně velkou plochu plat, navíc je možné další plata dokoupit. Pokud vám záleží na tom, aby byl spotřebič tichý, s tímto modelem nebudete mít problém, ale obecně sušičky potravin nedosahují velké hlučnosti. Nakonec, díky automatickému vypnutí můžete nastavit sušičku na potřebný čas, po uplynutí této doby se sama vypne.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 505 | Hodnocení: 71,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Guzzanti GZ 505

Guzzanti GZ 505

1 300 Kč Orientační cena