Sušička potravin Sencor SFD 1205 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SFD 1205

48,4 % Celkové hodnocení
 • Pojistka proti přehřátí
 • Průměrně velká plocha pro sušení
 • Chybí termostat
 • Chybí časovač
700 Kč Orientační cena
 • 6,0/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 2,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 48,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kulatá sušička potravin Sencor SFD 1205 má ve svém základu pět plat. V rámci českého trhu je typický počet 5, pro náš srovnávací test, který vznikl v červenci 2017, bylo potom typické spíše šest plat v základu. Počet plat se musí brát jistě v potaz, důležité je ale zhodnotit i jejich velikost. Aby bylo měření přesnější, spočítali jsme plochu jednoho plata i všech dohromady a výsledek potom porovnali s ostatními platy konkurenční modelů. V tomto případě má jedno plato sušičky Sencor SFD 1205 plochu nadprůměrnou vůči ostatním sušičkám, všech pět plat dohromady potom dává vcelku průměrné hodnoty. Potřebujete-li sušit větší množství surovin, lze přístroj doplnit o další 4 plata, která je nutné sehnat zvlášť. 

Za zmínku stojí určitě fakt, že tato sušička potravin nedisponuje možností regulovat teplotu. Pokud byste si chtěli sušit jablka při určité teplotě, nebo si nastavit nízkou teplotu na sušení bylinek, bohužel to nepůjde. Jste odkázáni na výkon sušičky a na teplotu, kterou ona sama dosahuje. I s tím se dá určitě sušit, jen je potřeba si vše více hlídat, aby se sušené produkty nespálily. ​

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

Tvar

Kulatý

Počet plat

5

0,00
Regulace teploty v rozsahu (°C)

Ne

Minimální teplota (°C)

0

0,00
Maximální teplota (°C)

0

0,00
Plocha plata (cm2)

855

0,00
Plocha plat celkem (cm2)

4 276

0,00
Hmotnost (kg)

2,46

0,00

Hodnocení funkcí

Sušička Sencor SFD 1205 je funkcemi vybavena tak průměrně. Má tichý chod a pojistku proti přehřátí, tyto dvě funkce se u hodnocených sušiček potravin objevovaly nejčastěji, i když jimi nedisponovaly v době hodnocení zdaleka všechny. Zejména teplotní pojistku využijete, plánujete-li nechat sušičku pracovat v době, kdy nejste doma. 

Kromě toho, že si na sušičce nenastavíte teplotu sušení, nelze si nastavit ani dobu, protože chybí časovač. Proces je tedy celý ve vašich rukou, musíte si hlídat čas a kontrolovat i to, kdy jsou suroviny usušené. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické vypnutí

Ne

Tichý chod

Ano

Otáčející se plata

Ne

Pojistka proti přehřátí

Ano

Časovač

Ne

Naše hodnocení a závěr

Tento model sušičky potravin, Sencor SFD 1205, pochází z nejnižší cenové kategorie, proto od ní nelze úplně očekávat zázraky. Na svoji cenu toho ale umí dostatek. Má vcelku dostatečnou plochu pro sušení, se kterou si vystačí sezónní uživatelé sušiček. Co je potřeba ozkoušet a časem odhadnout je doba sušení. Sušička totiž nemá časovač a nelze si na ní ani nastavit potřebnou teplotu. To je ale o zvyku, přesto ze začátku bude nutné častěji kontrolovat stav surovin. Potěšit vás může pojistka proti přehřátí, to kdyby byl přístroj zatížen a teplota i z nějakého jiného důvodu vystoupala příliš vysoko. Pokud nechcete příliš investovat a nejste nároční na čas sušení a samostatnost sušičky, určitě tento model doporučit můžeme. Chcete-li ale větší jistotu, že se nic nespálí a vy tak můžete klidně spát nebo pracovat, podívejte se například na model Gorenje FDK 24.

700 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Sencor SFD 1205 | Hodnocení: 48,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SFD 1205

Sencor SFD 1205

700 Kč Orientační cena