Recenze Swissten Power Bank MagSafe 10 000 mAh - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Swissten Power Bank MagSafe 10 000 mAh

Vítěz srovnání v kategorii Powerbanky s kapacitou do 10 000 mAh

Klady

  • Podpora bezdrátového nabíjení a MagSafe
  • Kompaktní a lehká powerbanka
  • Možnost nabíjení Lightningem

Zápory

  • Výstupní proud je nízký
  • Výrobce lživě uvádí nižší hmotnost
  • Rozměry neodpovídají menším iPhonům
900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

V březnu 2023 se nám do rukou k testování dostala powerbanka Swissten Power Bank MagSafe 10000 mAh. Ta je specificky uzpůsobená a cílí zejména na uživatelé posledních několika generací iPhonů. Powerbanka se od konkurence liší svou podporou technologie MagSafe pro bezdrátové nabíjení telefonů od Applu. Kompatibilní nabíječky sice nabízí přímo výrobce telefonů, ale nikdy nemají tak velkou kapacitu baterie, jako testovaný model.

Se svou kapacitou 10 000 mAh nabije iPhone dvakrát a kousek baterky vám ještě zůstane. Maximální výstupní výkon powerbanky je 20 wattů na USB-C konektoru a 15 wattů bezdrátově při využití MagSafe. Vyzkoušeli jsme ale také nabíjení Android telefonu a aplikace AccuBattery nám ukazovala pouze něco okolo 4,9 wattů při ztlumeném displeji. Pokud hledáte powerbanku pro Android telefon, tato není dobrá volba.

Rozměry jsou s ohledem k solidní kapacitě velice kompaktní. Powerbanka má 10,9 x 6,9 x 1,7 cm a řadí se k nejmenším na trhu v poměru ke kapacitě. Se svou hmotností 191 gramů patří také mezi ty nejlehčí. Bohužel ale platí, že pokud máte menší iPhone 14 nebo nedej bože iPhone 13 mini, powerbanka bude přes spodní hranu telefonu hodně přesahovat.

Konektivita a napájení

Na těle modelu Swissten Power Bank MagSafe 10000 mAh najdete trojici konektorů. Když to vezmeme zleva, prvním z nich je obousměrný typ USB-C. Ten slouží jak k nabíjení telefonu, tak také k nabíjení powerbanky. Podporuje nabíjení maximálním tempem 22,5 W. Vedlejší klasický konektor USB-A zvládne maximálně 18 wattů a Lightning slouží výhradně k nabíjení powerbanky.

Kombinovaný výstup powerbanky je maximálně oněch 22,5 wattů, těžko ale říct, zda tato hodnota platí i při bezdrátovém nabíjení a využití obou konektorů pro výstup. Bezdrátová nabíječka podporuje nabíjení výkonem 5, 7,5, 10 nebo 15 wattů (iPhony) a její kontaktní plocha není příliš malá, jako tomu bývá u některých konkurenčních modelů.

Nabíjení powerbanky zabere s využitím dostatečně výkonného zdroje přibližně necelé dvě a půl hodiny. A to je dobře, protože když dáte večer powerbanku nabíjet, ráno ji můžete bezstarostně odpojit a dále fungovat.

Test nabíjení

Že problematika výstupního proudu pro nabíjení telefonu není tak jednoduchá nám prokázal test. I když se u USB-C píše, že podporuje až 22,5 wattů pro nabíjení, je důležité dodat, že tohoto výkonu dosáhne powerbanka pouze v případě, že vaše zařízení k nabíjení používá 9 V a 2,2 A nebo pro 18 wattů 12 V a 1,5 A. Protože to jsou hodnoty, které využívá málo které zařízení, bude nejspíše fungovat USB-C u většiny uživatelů na maximálně 15 wattů.

To je zřejmé už z parametrů. Co nás ale při testu překvapilo o to více je, že výstup na USB-C nedosahuje 15 wattů ani zdaleka. Těm jsme se přiblížili pouze při nabíjení přes USB-A. Je důležité zmínit, že jsme testovali nabíjení Android telefonů. Modely od Applu jsou specifické právě svou podporou nabíjení při 9 voltech a 2,2 ampérech a dovedou tak potenciál powerbanky využít.

V tabulce níže najdete výsledky našeho testu nabíjení přes USB-C i přes USB-A. Výsledky by bylo možné vykládat tak, že výrobce powerbanky něco hodně zanedbal. To by ale nebyla tak úplně pravda. Výrobci telefonů totiž nejsou schopni shodnout se na jednom plošně používaném standardu nabíjení.

Telefon Maximální příkon dle výrobce telefonu Příkon z powerbanky (USB-C) Příkon z powerbanky (USB-A)
Samsung Galaxy S22 Ultra 45 W 7,2 W 12,3 W
Xiaomi 12T Pro 120 W 6,4 W 11,9 W
Google Pixel 7 20 W 9,7 W 12,2 W

*Hodnoty jsou orientační a jsou zkreslené o nízké jednotky wattů, které telefon při měření spotřebovává.

Parametr Tento produkt
Kapacita podle výrobce (mAh)

10 000

Materiál

Plast

Hmotnost (g)

191

Typ baterie

Li-Pol

Počet výstupních portů

2

Výstupní port

USB-C, USB-A

Vstupní port

USB-C, Lightning

Maximální výkon (W)

22,5

Rychlost dobíjení powerbanky (hod)

2,15

LED diody

Ano

Displej

Ne

Podpora rychlonabíjení

Ano

Bezdrátové nabíjení

Ano (+ MagSafe)

Svítilna

Ne

Solární panel

Ne

Rozměry d*š*v (cm)

10,9 x 6,9 x 1,8

Názory uživatelů

Hodnocení uživatelů jsou poměrně rozporuplná. Pokud ale vyškrtneme negativa, která plynou spíše z nepochopení složitosti výběru vhodné powerbanky či technologií, jako je MagSafe, zbývají nám už výhradně pozitivní reakce. Uživatelé si pochvalují zejména kompaktní rozměry při relativně velké kapacitě powerbanky.

Mezi negativy se objevují ale i ty validní. Uživatelé si stěžují, že powerbanka nesedí na menší iPhony, respektive přečuhuje mimo jejich hrany. To můžeme potvrdit, ale jedná se o nevýhodu plynoucí z velké kapacity baterie. Je tedy potřeba zvolit, co je pro vás důležitější – rozměry nebo kapacita. Další recenze na Heurece.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za hlavní přednost, to co může nejednoho přesvědčit o koupi, považujeme podporu technologie MagSafe pro iPhony. V kombinaci s velkou kapacitou a relativně malými rozměry je powerbanka vhodná pro všechny běžně velké iPhony. Přečuhovat bude ale hodně v případě iPhonu mini. Pro uživatele „jablečných“ telefonů bude příjemným zjištěním také plná podpora rychlého nabíjení a konektor Lightning pro nabíjení powerbanky.

Na druhou stranu je výstupní výkon Swisstenu MagSafe 10 000 mAh pro jakékoliv jiné telefony s Androidem nízký a najdou se tak lepší alternativy. Je dobré vidět, že i přes cílení na produkty Apple podporuje powerbanka také bezdrátové nabíjení ostatních telefonů. Výrobce ve svých prospektech uvádí chybně hmotnost 117 gramů, což je samozřejmě nesmysl. I přesto patří model Swissten na lehký konec trhu.

Porovnání s alternativami

Zajímavou alternativou budiž model Eloop EW50 15W MagSafe 4200mAh. Výstup této powerbanky není ve srovnání s modelem Swissten sice žádná velká sláva a její kapacita je rovněž ani ne poloviční. Na druhou stranu i přesto výdrž baterie iPhonu 14 Pro zdvojnásobí. Její největší předností je opravdu nízká hmotnost 86 gramů a drobné rozměry, které odpovídají i malým iPhonům.

Protože má ale powerbanka pouze jeden výstup a to s výkonem pouze 12 wattů, není vhodná pro jakékoliv jiné, než bezdrátové nabíjení. Z tohoto pohledu je Swissten MagSafe 10000mAh všestrannějším zařízením s větší výdrží.

Naše hodnocení a závěr

Swissten Power Bank MagSafe 10000 mAh je model vhodný zejména pro uživatele telefonů od společnosti Apple. Potěší ty uživatele, kteří nevystačí s menší kapacitou konkurenčních powerbank a chtějí model s MagSafe, který dovede výdrž telefonu ztrojnásobit. Jestliže ale powerbanku zvažujete pro jiné telefony, než které podporují MagSafe, zbystřete. Podpora nabíjecích standardů je spíše špatná a najdou se tak levnější a lepší alternativy.

V případě, že hledáte kvalitní powerbanku, která si poradí i s napájením notebooku a vydrží i přesto extrémně dlouho, zaměřte se na model Baseus Amblight se 30 000 mAh kapacity, vysokým výkonem a rychlým nabíjením, ovšem bez podpory bezdrátového nabíjení.

900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Swissten Power Bank MagSafe 10 000 mAh
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší redakci technickým guru. Miluje cestování a s powerbankou cestoval například na Islandu a v Jordánsku. Protože jsou technologie jeho denním chlebem a bez powerbanky by se při cestování neobešel, vysvětlí vám například, proč na této přenosné baterii nešetřit. Mimo toto téma se věnuje také tabletům, mobilům a další elektronice.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Swissten Power Bank MagSafe 10 000 mAh

Swissten Power Bank MagSafe 10 000 mAh

900 Kč Orientační cena