Recenze a srovnání Acer Iconia One 8

Již se neprodává

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kapacita úložiště
  • Slabší fotoaparát
3 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Acer Iconia One 8 NT.LC3EE.002 je určen spíš pro méně náročné zákazníky a nabízí pouze základnější výbavu. Nicméně mezi dětskými lze tablet považovat za vysoce nadprůměrný a patřící do nejužší špičky.

Displej disponuje úhlopříčkou 8 palců a společně s rozlišením 1280×800 pixelů nabízí v této cenové kategorii standardní kvalitu zobrazení. Baterie s kapacitou 4 600 mAh přináší slušnou výdrž pohybující se při aktivaci všech náročných funkcí jako Wi-Fi nebo datové připojení kolem pěti hodin v provozu na jedno nabití.

Technické parametry

Výkon tabletu zajištuje čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,3 GHz a operační paměť 1 GB RAM. Tato kombinace zajistí bezproblémový chod systému a poradí si i s méně náročnými aplikacemi. Potěší také kapacita interního úložiště 16 GB, což je hodnota, která v nižších cenových kategoriích znamená určitý nadstandard. Podobně je na tom Acer Iconia One 8 i co se týče fotoaparátu, který s rozlišením 5 Mpx nepřináší nikterak oslnivou kvalitu fotek, ale pro základní účely záznamu postačí.

Tablet je vybaven operačním systémem Android 5.1, což je starší verze známého softwaru. To znamená sice menší podporu aplikací a méně funkcí, nicméně, pokud si nepotrpíte na nejnovější technické vychytávky systém vás nezklame. Chod systému je navíc plynulý, což není u modelů s takto nízkou cenou vždy samozřejmostí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Frekvence procesoru (GHz) 1,3
Operační paměť (RAM) 1
Velikost úložiště (GB) 16
Úhlopříčka (") 8
Rozlišení displeje (px) 1280 x 800
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 5
Operační systém Android 5.1

Závěr

Celkově lze tablet hodnotit velmi kladně. I přes svou nízkou cenu nabízí přijatelné parametry a zachovává si jistě slušnou využitelnost. Za jeho největší výhody lze považovat velkou kapacitu úložiště a celkové parametry, které jsou na danou cenovou relaci ve většině ohledů nadprůměrné, což je také důvod zařazení tabletu do našeho výběru.

3 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Acer Iconia One 8

Acer Iconia One 8

3 000 Kč Orientační cena