Menu

Recenze a srovnání Acer Iconia One 8

Klady a zápory

  • Kapacita úložiště
  • Slabší fotoaparát
3 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Acer Iconia One 8 NT.LC3EE.002 je určen spíš pro méně náročné zákazníky a nabízí pouze základnější výbavu. Nicméně mezi dětskými lze tablet považovat za vysoce nadprůměrný a patřící do nejužší špičky.

Displej disponuje úhlopříčkou 8 palců a společně s rozlišením 1280×800 pixelů nabízí v této cenové kategorii standardní kvalitu zobrazení. Baterie s kapacitou 4 600 mAh přináší slušnou výdrž pohybující se při aktivaci všech náročných funkcí jako Wi-Fi nebo datové připojení kolem pěti hodin v provozu na jedno nabití.

Technické parametry

Výkon tabletu zajištuje čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,3 GHz a operační paměť 1 GB RAM. Tato kombinace zajistí bezproblémový chod systému a poradí si i s méně náročnými aplikacemi. Potěší také kapacita interního úložiště 16 GB, což je hodnota, která v nižších cenových kategoriích znamená určitý nadstandard. Podobně je na tom Acer Iconia One 8 i co se týče fotoaparátu, který s rozlišením 5 Mpx nepřináší nikterak oslnivou kvalitu fotek, ale pro základní účely záznamu postačí.

Tablet je vybaven operačním systémem Android 5.1, což je starší verze známého softwaru. To znamená sice menší podporu aplikací a méně funkcí, nicméně, pokud si nepotrpíte na nejnovější technické vychytávky systém vás nezklame. Chod systému je navíc plynulý, což není u modelů s takto nízkou cenou vždy samozřejmostí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,3

Operační paměť (RAM)

1

Velikost úložiště (GB)

16

Úhlopříčka (")

8

Rozlišení displeje (px)

1 280 x 800

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

5

Operační systém

Android 5.1

Závěr

Celkově lze tablet hodnotit velmi kladně. I přes svou nízkou cenu nabízí přijatelné parametry a zachovává si jistě slušnou využitelnost. Za jeho největší výhody lze považovat velkou kapacitu úložiště a celkové parametry, které jsou na danou cenovou relaci ve většině ohledů nadprůměrné, což je také důvod zařazení tabletu do našeho výběru.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Acer Iconia One 8
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v naší redakci technickým guru a nikdo si nekoupí tablet, mobil či počítač bez toho, aby se s ním poradil. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů a elektroniky má v péči také nářadí a zahradní techniku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
tablet se při provozu bez příčiny vypne a musí se znovu zapnout. Čím to může být způsobeno? Děkuji za odpověď.

Emilie Einšpiglová

Dobrý den,
na vině může být celá řada parametrů a na dálku příčinu bohužel nelze určit. Několik kroků s možným úspěchem při opravě můžete vyzkoušet doma. Pokud nemáte nainstalovány systémem nabízené aktualizace, proveďte je. Rovněž může pomoci obnovení do firemního nastavení, předtím si však zálohujte svá data. Problém může být způsoben také virem, zde opět pomůže obnova do továrního nastavení. Pravděpodobnější je však závada na vnitřních komponentách (zkrat po pádu či otřesu, odcházející baterie, úložiště či další komponenty). Doporučujeme využít záručního servisu. Pokud produkt již není v záruce, oprava by byla pravděpodobně bohužel téměř dražší než pořízení nového kusu.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acer Iconia One 8

Acer Iconia One 8

3 000 Kč Orientační cena