Menu

Recenze a srovnání Alcatel 1T 7, 1GB/8GB

Klady

  • Nižší hmotnost
  • Software a dětský režim

Zápory

  • Nekvalitní fotoaparát
  • Slabší výkon
1 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dětský tablet Alcatel 1T 7, 1GB/8GB se snaží osobitým způsobem zacílit na nejmenší zákazníky na trhu. Za nízkou pořizovací cenu nabídne pro vaše ratolesti speciální dětský režim a design. Jestli však výrobce dokázal tyto na pohled zajímavé prvky doplnit obecně dostatečnou kvalitou si rozebereme v následující recenzi.

Konstrukční řešení tabletu odpovídá jeho ceně. Výrobce vsadil na levnější plast, což na jednu stranu nepůsobí příliš esteticky a odolně, na druhou stranu však díky tomu tablet váží jen 245 gramů, což je velmi pozitivní a se zařízením lze snadno manipulovat i ho držet. Z pohledu konstrukčního řešení je nutné ještě zmínit, že tablet je k dostání ve verzi se silikonovým obalem, který reflektuje svým designem určení pro děti. Přední straně dominuje displej s úhlopříčkou 7,0 palce a rozlišením 1024 × 600 pixelů. Obecně jsou zobrazovací schopnosti na spíše slabší, průměrné úrovni. Jemnost a kvalita vykreslení barev není oslňující, výrobce se na druhou stranu alespoň chlubí regulací škodlivého modrého světla, které by mělo šetřit vaše oči. Baterie tabletu má kapacitu 2580 mAh a při běžném vytížení vám vydrží na plné nabití jeden celý den v provozu, což je z podobnou cenu jistě obdivuhodné.

Technické parametry

O výkon je u tabletu postaráno díky kombinaci čtyřjádrového procesoru s taktem 1,3 GHz a operační paměť 1 GB RAM. Na první pohled je jasné, že na náročné aplikace a nové hry můžete u Alcatel 1T 7 zapomenout, tablet má však sloužit pro úplně jiné účely a dětem pro prohlížení internetu nebo pouštění videí bude i tento výkon stačit. Kapacita interního úložiště činí 8 GB, což je hodnota, která by vám při běžném využití mohla nadělat v delším horizontu problémy s nedostatkem prostoru, naštěstí je však rozšiřitelná pomocí vložení paměťové karty.

Fotoaparát je u tabletu jen do počtu. Dva megapixely rozlišení a snímky, které svoji kvalitou postačí jen pro naprosto základní záznamové účely vás pravděpodobně neoslní. Naopak potěší přítomnost operačního systému Android 8.1 Oreo s programem Android Go, který je určen pro nejlevnější smartphony a tablety na trhu tak, aby optimalizoval jejich výkon. Výhodou je také speciální dětský režim, díky kterému se tablet řadí do příslušné kategorie.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,3

Operační paměť (RAM)

1

Velikost úložiště (GB)

8

Úhlopříčka (")

7

Rozlišení displeje (px)

1 024 x 600

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

2

Operační systém

Android 8.1

Závěr

Celkově je možné konstatovat, že tablet se Alcatelu povedl. Za opravdu velmi nízkou cenu se mu podařilo vyrobit kus, který celkem bez problémů zvládá základní úkony. Kladně hodnotíme tablet především po stránce softwarového vybavení (Android Go a dětský režim), slušná je i výdrž baterie. Naopak zklamaní jsme byli z výkonu a nebo velmi slabého fotoaparátu. Tablet vám doporučíme, pokud chcete udělat radost vašim nenáročným dětem a berete velmi výrazný ohled na pořizovací cenu. Pokud vám nedělá problém utratit za pořízení větší částku, můžeme vám doporučit například Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1.

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Alcatel 1T 7, 1GB/8GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v kanceláři věnuje zejména tématům zaměřeným na technologie. Dětské tablety jsou specifickou kategorií, ve které vám vysvětlí, proč je důležité volit spíše lehčí tablet, než vysoký výkon. Při brouzdání našim webem můžete jeho články najít také u bezdrátových sluchátek či powerbank, které na cestách s ratolestmi ocenítě.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Alcatel 1T 7, 1GB/8GB

Alcatel 1T 7, 1GB/8GB

1 700 Kč Orientační cena