Recenze a srovnání Alcatel OneTouch Pixi 3 (10”)

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii 

Datum doporučení: Říjen 2017

Klady:

Velká úhlopříčka

Zápory:

Slabší fotoaparát

2 600 Kč
orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv od tabletu Alcatel OneTouch Pixi 3 nemůžete vzhledem k jeho cenové kategorii očekávat zázraky, dá se říct, že mezi zařízeními v nejnižších cenovkách se jedná o velmi slušnou volbu v poměru ceny ku výkonu.

Co vás na první pohled rozhodně zaujme je úhlopříčka displeje. Ta nabízí až neuvěřitelných 10 palců, což u tabletů s takto nízkou cenou nebývá často zvykem. Problémem by při takto velké úhlopříčce mohlo být poněkud nižší rozlišení 1280x800, které tak přináší spíše průměrné zobrazovací parametry.

Technické parametry

Výkonem se tablet nijak neliší od Alcatel OneTouch PIXI 8, což je náš vítěz v kategorii "dostupný produkt". Čtyřjádrový procesor tedy běží na frekvenci 1,3 GHz a je doplňován operační pamětí 1 GB RAM. Tato kombinace přináší plynulý chod systému a poradí si i s méně náročnými aplikacemi. Interní paměť nabízí svým uživatelům 8 GB, což není tak oslnivá hodnota, jako v případě Alcatel OneTouch PIXI 8, ale i tak nabídne pro základní funkce dostatek prostoru a je rozšiřitelná pomocí paměťových karet. Fotoaparát přináší rozlišení pouze 2 Mpx, což samozřejmě znamená, že se jedná spíše o nouzovku vhodnou pouze pro účely nepříliš kvalitního záznamu.

Tablet běží na operačním systému Android 5.0, který i přes svoje relativní stáří podává slušný výkon a spolupracuje bez větších prodlev.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru  4
Frekvence procesoru (GHz)  1,3
Operační paměť (RAM)  1
Velikost úložiště (GB)  8
Úhlopříčka (")  10,1
Rozlišení displeje (px)  1280 x 800
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)  2
Operační systém  Android 5.0

Závěr

Celkově hodnotíme Alcatel OneTouch PIXI 3 velice kladně, a ačkoliv je nutné brát na vědomí, že se jedná o tablet z nejnižší cenové kategorie a tedy nejde očekávat, že bude zvládat provoz náročných aplikací nebo pořizovat krásné fotky, v poměru ceny ku výkonu vám ho určitě doporučujeme. Do našeho výběru se dostal především díky schopnosti za málo peněz přinést dobrou kvalitu a také díky velké úhlopříčce displeje, která je mezi podobnými zařízeními unikátem.