Recenze tabletu Alcatel OneTouch Pixi 3 (10”) | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Alcatel OneTouch Pixi 3 (10”)

Doporučujeme Při nákupu v kategorii

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Velká úhlopříčka
  • Slabší fotoaparát
2 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv od tabletu Alcatel OneTouch Pixi 3 nemůžete vzhledem k jeho cenové kategorii očekávat zázraky, dá se říct, že mezi zařízeními v nejnižších cenovkách se jedná o velmi slušnou volbu v poměru ceny ku výkonu.

Co vás na první pohled rozhodně zaujme je úhlopříčka displeje. Ta nabízí až neuvěřitelných 10 palců, což u tabletů s takto nízkou cenou nebývá často zvykem. Problémem by při takto velké úhlopříčce mohlo být poněkud nižší rozlišení 1280×800, které tak přináší spíše průměrné zobrazovací parametry.

Technické parametry

Výkonem se tablet nijak neliší od Alcatel OneTouch PIXI 8, což je náš vítěz v kategorii „dostupný produkt“. Čtyřjádrový procesor tedy běží na frekvenci 1,3 GHz a je doplňován operační pamětí 1 GB RAM. Tato kombinace přináší plynulý chod systému a poradí si i s méně náročnými aplikacemi. Interní paměť nabízí svým uživatelům 8 GB, což není tak oslnivá hodnota, jako v případě Alcatel OneTouch PIXI 8, ale i tak nabídne pro základní funkce dostatek prostoru a je rozšiřitelná pomocí paměťových karet. Fotoaparát přináší rozlišení pouze 2 Mpx, což samozřejmě znamená, že se jedná spíše o nouzovku vhodnou pouze pro účely nepříliš kvalitního záznamu.

Tablet běží na operačním systému Android 5.0, který i přes svoje relativní stáří podává slušný výkon a spolupracuje bez větších prodlev.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,3

Operační paměť (RAM)

1

Velikost úložiště (GB)

8

Úhlopříčka (")

10,1

Rozlišení displeje (px)

1 280 x 800

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

2

Operační systém

Android 5.0

Závěr

Celkově hodnotíme Alcatel OneTouch PIXI 3 velice kladně, a ačkoliv je nutné brát na vědomí, že se jedná o tablet z nejnižší cenové kategorie a tedy nejde očekávat, že bude zvládat provoz náročných aplikací nebo pořizovat krásné fotky, v poměru ceny ku výkonu vám ho určitě doporučujeme. Do našeho výběru se dostal především díky schopnosti za málo peněz přinést dobrou kvalitu a také díky velké úhlopříčce displeje, která je mezi podobnými zařízeními unikátem.

2 600 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Alcatel OneTouch Pixi 3 (10”)

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Alcatel OneTouch Pixi 3 (10”)

Alcatel OneTouch Pixi 3 (10”)

2 600 Kč Orientační cena