Menu

Recenze a srovnání Alcatel OneTouch PIXI 8 WiFi

Doporučujeme

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kapacita úložiště
  • Výdrž baterie
  • Horší kvalita fotoaparátu
2 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Alcatel OneTouch PIXI 8 WiFi je tablet cílící na méně náročné zákazníky, kterým ale za velmi přijatelnou cenu nabízí parametry, které stačí pro bezproblémový provoz. Pokud tedy od tabletu nečekáte zázraky, ale stačí vám k prohlížení internetu nebo provozu základních aplikací, mohl by pro vás být ideální volbou.

Displej tabletu nabízí úhlopříčku 8 palců a rozlišení 1280×800 pixelů, což přináší poměrně slušné zobrazovací vlastnosti a pokud nebudete provozovat tablet v extrémních světelných podmínkách, měla by i jeho čitelnost zůstat na dobré úrovni. Baterie přináší kapacitu slušných 4 060 mAh, která se promítá do reálné výdrže až tři dny při běžném používaní na jedno nabití.

Technické parametry

O výkon tabletu se stará čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,3 GHz a operační paměť 1 GB RAM. Tato kombinace přináší poměrně bezproblémový chod systému a zvládne si poradit i s méně náročnými aplikacemi. Potěší vás také jistě kapacita interní paměti, která skýtá velmi slušných 16 GB. Fotoaparát nabízí jakýsi standard nižších cenových tříd u tabletů. Pět megapixelů si dokáže těžko poradit i s dobrými světelnými podmínkami a v šeru nabízí spíše podprůměrnou kvalitu fotek.

Telefon běží na operačním systému Android 5.0, což je sice starší verze softwaru, ale i tak nabízí poměrně slušnou podporu aplikací. Sladění s hardwarem je pak na slušné úrovni a chod systému je víceméně plynulý, což není u tabletů v této cenovce vždy samozřejmostí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,3

Operační paměť (RAM)

1

Velikost úložiště (GB)

16

Úhlopříčka (")

8

Rozlišení displeje (px)

1 280 x 800

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

5

Operační systém

Android 5.0

Závěr

Celkově hodnotíme Alcatel OneTouch PIXI 8 WiFi jako nadprůměrný především díky jeho cenové dostupnosti a zachování slušných parametrů nutných pro bezproblémovou funkčnost. Do našeho výběru se dostal především díky plynulému chodu, slušné výdrži baterie a velké kapacitě interního úložiště.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Alcatel OneTouch PIXI 8 WiFi

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Alcatel OneTouch PIXI 8 WiFi

Alcatel OneTouch PIXI 8 WiFi

2 300 Kč Orientační cena