Recenze a test APPLE iPad Pro 2018, 9,7″, 128GB, Wi-Fi | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 128GB

12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Apple iPad 9,7 (2018) je velmi kvalitním zařízením přinášejícím parametry dostačující pro různé druhy práce i multimediální zábavy. Nabízí dobrý výkon, kvalitní fotoaparát a dobré konstrukční řešení.

Apple iPad Pro 9.7 Wi-Fi 128GB je, jak samotný název napovídá, vybaven displejem s úhlopříčkou 9,7 palce a rozlišením 2048 x 1536 pixelů. Tato kombinace přináší velmi dobré zobrazení, a navíc si tablet dobře poradí i se zhoršenými světelnými podmínkami či pozorovacími úhly. Z pohledu konstrukčního řešení lze tabletu, jak tomu u produktů od značky Apple bývá, jen těžko něco vyčítat, designově podvedená a zároveň odolná konstrukce je silnou stránkou zařízení. Baterie tabletu nabízí kapacitu velmi slušných 8827 mAh, která se promítá do výdrže až jeden den v běžném provozu na jedno nabití.

Technické parametry

O výkon tabletu se stará procesor Apple A10 Fusion a operační paměť 2 GB RAM. Díky tomu můžete na tabletu používat náročné aplikace a hry bez větších problémů. Třešničkou na dortu je pak kapacita interního úložiště, která u námi recenzované varianty nabízí 128 GB, což je hodnota, která by měla postačit i pro nejnáročnější uživatele. Plusem je výkon fotoaparátu s rozlišením 8 Mpx. Ačkoliv u tabletů většinou fotky nedosahují nikterak oslnivých kvalit, Apple iPad 9.7 (2018) je světlou výjimkou. Provedení snímku je skutečně dobré a rozhodně nezklame i náročnější uživatele.

Tablet běží na operačním systému iOS 11, který je charakteristický výborným sladěním s hardwarem a je naprosto plynulý bez jakýchkoliv záseků či chyb.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

2

Frekvence procesoru (GHz)

1,8

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

128

Úhlopříčka (")

9,7

Rozlišení displeje (px)

2 048 x 1 536

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Operační systém

iOS 11

Závěr

Tablet Apple iPad 9,7 (2018) je velmi kvalitním zařízením přinášejícím parametry dostačující pro různé druhy práce i multimediální zábavy. Nabízí dobrý výkon, kvalitní fotoaparát a dobré konstrukční řešení. Jistou nevýhodou je dostupnost zařízení pouze ve dvou verzích velikosti úložiště. Výběr mezi 32 GB a 128 GB je v podstatě volbou mezi dvěma extrémy. Pokud hledáte tablet od Apple s více variantami kapacit úložiště, můžeme vám doporučit například Apple iPad Pro Wi-Fi 512GB.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 128GB
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 128GB

Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 128GB

12 000 Kč Orientační cena