Menu

Recenze a srovnání Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 128GB

12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Apple iPad 9,7 (2018) je velmi kvalitním zařízením přinášejícím parametry dostačující pro různé druhy práce i multimediální zábavy. Nabízí dobrý výkon, kvalitní fotoaparát a dobré konstrukční řešení.

Apple iPad Pro 9.7 Wi-Fi 128GB je, jak samotný název napovídá, vybaven displejem s úhlopříčkou 9,7 palce a rozlišením 2048 x 1536 pixelů. Tato kombinace přináší velmi dobré zobrazení, a navíc si tablet dobře poradí i se zhoršenými světelnými podmínkami či pozorovacími úhly. Z pohledu konstrukčního řešení lze tabletu, jak tomu u produktů od značky Apple bývá, jen těžko něco vyčítat, designově podvedená a zároveň odolná konstrukce je silnou stránkou zařízení. Baterie tabletu nabízí kapacitu velmi slušných 8827 mAh, která se promítá do výdrže až jeden den v běžném provozu na jedno nabití.

Technické parametry

O výkon tabletu se stará procesor Apple A10 Fusion a operační paměť 2 GB RAM. Díky tomu můžete na tabletu používat náročné aplikace a hry bez větších problémů. Třešničkou na dortu je pak kapacita interního úložiště, která u námi recenzované varianty nabízí 128 GB, což je hodnota, která by měla postačit i pro nejnáročnější uživatele. Plusem je výkon fotoaparátu s rozlišením 8 Mpx. Ačkoliv u tabletů většinou fotky nedosahují nikterak oslnivých kvalit, Apple iPad 9.7 (2018) je světlou výjimkou. Provedení snímku je skutečně dobré a rozhodně nezklame i náročnější uživatele.

Tablet běží na operačním systému iOS 11, který je charakteristický výborným sladěním s hardwarem a je naprosto plynulý bez jakýchkoliv záseků či chyb.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet jader procesoru

2

100 % Neuvedeno
Frekvence procesoru (GHz)

1,8

100 % Neuvedeno
Operační paměť (RAM)

2

100 % Neuvedeno
Velikost úložiště (GB)

128

100 % Neuvedeno
Úhlopříčka (")

9,7

100 % Neuvedeno
Rozlišení displeje (px)

2 048 x 1 536

100 % Neuvedeno
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

100 % Neuvedeno
Operační systém

iOS 11

100 % Neuvedeno

Závěr

Tablet Apple iPad 9,7 (2018) je velmi kvalitním zařízením přinášejícím parametry dostačující pro různé druhy práce i multimediální zábavy. Nabízí dobrý výkon, kvalitní fotoaparát a dobré konstrukční řešení. Jistou nevýhodou je dostupnost zařízení pouze ve dvou verzích velikosti úložiště. Výběr mezi 32 GB a 128 GB je v podstatě volbou mezi dvěma extrémy. Pokud hledáte tablet od Apple s více variantami kapacit úložiště, můžeme vám doporučit například Apple iPad Pro Wi-Fi 512GB.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 128GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 128GB

Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 128GB

12 000 Kč Orientační cena