Recenze a test APPLE iPad Pro, 9,7″, 128GB, Wi-Fi | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání APPLE iPad Pro, 9,7″, 128GB, Wi-Fi

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Vysoký výkon
  • Vysoká cena
19 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Apple iPad Pro 9.7 Wi-Fi 128GB přináší naprosto špičkové parametry, které na trhu téměř nemají konkurenci. Pokud pro vás není vyšší cena překážkou, koupě tohoto přístroje určitě nebude špatnou volbou.

Apple iPad Pro 9.7 Wi-Fi 128GB je, jak samotný název napovídá, vybaven displejem s úhlopříčkou 9,7 palce a rozlišením 2048 x 1536 pixelů. Tato kombinace přináší velmi dobré zobrazení, a navíc si tablet dobře poradí i se zhoršenými světelnými podmínkami či pozorovacími úhly. Z pohledu konstrukčního řešení lze tabletu, jak tomu bývá u produktů od značky Apple, také jen těžko něco vyčítat, designově podvedená a zároveň odolná konstrukce je jistě také silnou stránkou zařízení. Baterie tabletu nabízí kapacitu velmi slušných 7 360 mAh, která se promítá do výdrže až jeden den v náročném provozu na jedno nabití.

Technické parametry

O výkon tabletu se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 2,16 a operační paměť 2 GB RAM. Ačkoliv se na první pohled nejedná o nikterak oslnivé hodnoty, kvalita obsažených komponent je na špičkové úrovni, a proto můžete na tabletu provozovat nejnáročnější aplikace a hry bez větších problémů. Třešničkou na dortu je pak kapacita interního úložiště, která u námi recenzované varianty nabízí 128 GB, což je hodnota, která by měla postačit i pro nejnáročnější uživatele. Velkým plusem je také kvalita fotoaparátu s rozlišením 12 Mpx, a ačkoliv u tabletů většinou fotky nedosahují nikterak oslnivých kvalit, Apple iPad Pro 9.7 je světlou výjimkou. Kvalita snímku je skutečně špičková a rozhodně nezklame i náročnější majitele.

Tablet běží na operačním systému iOS 10, který je charakteristický výborným sladěním s hardwarem a je naprosto plynulý bez jakýchkoliv záseků či chyb.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

2

Frekvence procesoru (GHz)

2,16

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

128

Úhlopříčka (")

9,7

Rozlišení displeje (px)

2 048 x 1 536

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

12

Operační systém

iOS 10

Závěr

Celkově nelze tabletu Apple iPad Pro 9.7 vytknout téměř nic a lze konstatovat, že se jedná o naprostou špičku na trhu. Tablet dominuje téměř ve všech směrech, což je také důvod, proč zaujímá pevné místo v našem žebříčku. Pokud vám nevadí vyšší pořizovací cena, jeho koupi určitě doporučujeme.

19 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: APPLE iPad Pro, 9,7″, 128GB, Wi-Fi
Jakub Gulec je v naší redakci technickým guru a nikdo si nekoupí tablet, mobil či počítač bez toho, aby se s ním poradil. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů a elektroniky má v péči také nářadí a zahradní techniku.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze APPLE iPad Pro, 9,7″, 128GB, Wi-Fi

APPLE iPad Pro, 9,7″, 128GB, Wi-Fi

19 000 Kč Orientační cena