Menu

Recenze a srovnání Apple iPad Pro 9,7 Wi-Fi 128 GB

Klady a zápory

  • Vysoký výkon
  • Kvalitní fotoaparát
  • Vysoká cena
18 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Apple iPad Pro 9.7 Wi-Fi 128GB přináší naprosto špičkové parametry, které na trhu téměř nemají konkurenci. Pokud pro vás není vyšší cena překážkou, koupě tohoto přístroje určitě nebude špatnou volbou.

Apple iPad Pro 9.7 Wi-Fi 128GB je, jak samotný název napovídá, vybaven displejem s úhlopříčkou 9,7 palce a rozlišením 2048 x 1536 pixelů. Tato kombinace přináší velmi dobré zobrazení, a navíc si tablet dobře poradí i se zhoršenými světelnými podmínkami či pozorovacími úhly. Z pohledu konstrukčního řešení lze tabletu, jak tomu bývá u produktů od značky Apple také, jen těžko něco vyčítat, designově podvedená a zároveň odolná konstrukce je jistě také silnou stránkou zařízení. Baterie tabletu nabízí kapacitu velmi slušných 7360 mAh, která se promítá do skvělé výdrže až jeden den v náročném provozu na jedno nabití.

Technické parametry

O výkon tabletu se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 2,16 a operační paměť 2 GB RAM. Ačkoliv se na první pohled nejedná o nikterak oslnivé hodnoty, kvalita obsažených komponent je na špičkové úrovni, a proto můžete na tabletu provozovat nejnáročnější aplikace a hry bez větších problémů. Třešničkou na dortu je pak kapacita interního úložiště, která u námi recenzované varianty nabízí 128 GB, což je hodnota, která by měla postačit i pro nejnáročnější uživatele. Velkým plusem je také kvalita fotoaparátu s rozlišením 12 Mpx a ačkoliv u tabletů většinou fotky nedosahují nikterak oslnivých kvalit, Apple iPad Pro 9.7 je světlou výjimkou. Kvalita snímku je skutečně špičková a rozhodně nezklame i náročnější majitele.

Tablet běží na operačním systému iOS 10, který je charakteristický výborným sladěním s hardwarem a je naprosto plynulý bez jakýchkoliv záseků či chyb.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

2

Frekvence procesoru (GHz)

2,16

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

128

Úhlopříčka (")

9,7

Rozlišení displeje (px)

2 048 x 1 536

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

12

Operační systém

iOS 10

Závěr

Celkově nelze tabletu Apple iPad Pro 9.7 vytknout téměř nic a lze konstatovat že se jedná o naprostou špičku na trhu. Tablet dominuje téměř ve všech směrech, což je také důvod, proč zaujímá pevné místo v našem žebříčku. Pokud vám nevadí vyšší pořizovací cena, jeho koupi určitě doporučujeme.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple iPad Pro 9,7 Wi-Fi 128 GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se před více než rokem ujal role technického redaktora. Ve svém článku vám přiblíží nejdůležitější parametry, které byste měli při výběru tabletu určeného pro hraní her respektovat. Kromě herních tabletů vytvořil i zevrubný článek pro výběr herního notebooků či grafické karty.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPad Pro 9,7 Wi-Fi 128 GB

Apple iPad Pro 9,7 Wi-Fi 128 GB

18 000 Kč Orientační cena