Menu

Recenze a srovnání Apple iPad Air 10.5 Wi-Fi 64GB

14 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Apple se svým tabletem iPad Air opět cílí na nejnáročnější zákazníky poptávající kvalitu vyšší střední třídy. Stejně jako jeho předchůdci nabízí mnoho výhod oproti ostatním značkám. Bude to však stačit na úspěch v těžké konkurenci? To si rozebereme v následující recenzi.

Jednou z hlavních domén zařízení je tradičně velmi kvalitní konstrukce. Tělo tabletu působí velmi elegantně, ale zároveň kvalitně a odolně. Pozitivně je nutné ohodnotit také kompaktnost, která se díky tloušťce pouze 6,1 mm může řadit k tomu nejlepšímu na trhu. Přední straně pak samozřejmě dominuje displej s úhlopříčkou 10,5 palce. Rozlišení 2224 x 1668 pixelů přinese dostatečnou jemnost, nezaostává ani s čitelností ve zhoršených světelných podmínkách nebo pozorovacích úhlů. Baterie by podle výrobce měla vydržet 10 hodin v provozu na plné nabití. Tato hodnota se však samozřejmě výrazně proměňuje podle intenzity a způsobu využití.

Technické parametry

Výkon tabletu zajišťuje především procesor A12 Bionic se čtyřmi jádry na frekvenci 1,59 GHz. Operační paměť přinese 3 GB RAM. Dohromady je tento výkon srovnatelný s nejnovějšími iPhony a poradí si i s nejnáročnějšími výpočetními úkony bez větších problémů. V praxi tedy můžete provozovat i nejnáročnější aplikace. Kapacita úložiště činí průměrných 64 GB a bohužel není rozšiřitelná pomocí paměťové karty, což je tradiční slabinou zařízeních z dílny Apple. Fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a světelností f/2,4 vás uspokojí spíše pouze pokud hledáte záznamové zařízení pro rychlé pořízení fotografií. Kvalita není bůhvíjaká, ale na druhou stranu v konkurenci porovnatelných tabletů se stále bude řadit k nadprůměru. Hlavním problémem zůstává fotografování ve zhoršených světelných podmínkách, kde kvalita pořízených fotek rapidně klesá.

Naopak pozitivní je, že tablet běží na operačním systému iOS 12. Již tradičně je tento systém skvěle sladěn s hardwarem a funguje bez jakýchkoliv problémů a záseků.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet jader procesoru

4

100 % Neuvedeno
Frekvence procesoru (GHz)

1,59

100 % Neuvedeno
Operační paměť (RAM)

3

100 % Neuvedeno
Velikost úložiště (GB)

64

100 % Neuvedeno
Úhlopříčka (")

10,5

100 % Neuvedeno
Rozlišení displeje (px)

2 224 x 1 668

100 % Neuvedeno
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

100 % Neuvedeno
Operační systém

iOS 12

100 % Neuvedeno

Závěr

Závěrem je možné konstatovat, že iPad Air (2019) je vhodným zařízením pro všechny, kteří hledají velmi slušný výkon a preferují známou značku. Hlavními doménami jsou především výkonové vlastnosti, kvalita konstrukce či displeje nebo vyladěný software. Jako slabiny je naopak možné označit nemožnost rozšíření paměti pomocí karty nebo průměrný fotoaparát. Pokud vás zajímají tablety od Apple, můžeme vám doporučit také Apple iPad mini Wi-Fi 64GB.

14 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple iPad Air 10.5 Wi-Fi 64GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPad Air 10.5 Wi-Fi 64GB

Apple iPad Air 10.5 Wi-Fi 64GB

14 500 Kč Orientační cena