Menu

Recenze a srovnání Apple iPad Mini 4 Wi-Fi 128GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Kvalitní konstrukce
  • Dobrý displej
  • Papírově slabší výkon
10 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ipad mini je produktem světoznámé značky Apple. Ta tímto zařízením cílí na zákazníky, kteří si chtějí pořídit značkový tablet, ale nechtějí do nákupu investovat astronomické částky.

Jak tomu u iPadu bývá již tradičně zvykem, i u tohoto modelu je hlavní doménou perfektní dílenské zpracování. Přední straně zařízení vévodí displej Retina s úhlopříčkou 7,9 palce a rozlišením 2048 x 1536 pixelů. Zobrazovací vlastnosti jsou obecně na velmi dobré a nadprůměrné úrovni. Potěší vás dobré pozorovací úhly, čitelnost na slunci i věrné zobrazení barev. Silnou stránkou tabletu je také baterie, která by měla vydržet až deset hodin běžného provozu na jedno nabití. To je nadprůměrné číslo, předurčující tablet i k využití na místech bez přístupu k elektrické síti.

Technické parametry

O výkon tabletu se stará processor Apple A8. Ten má dvě jádra a běží na frekvenci 1,5 GHz. V kombinaci s operační pamětí 2 GB RAM to znamená slušné možnosti a dostačující výpočetní kapacitu. Tablet dokáže bez problémů zajistit plynulý chod systému a také náročnějších aplikací. Výhodou je také velikost úložiště 128 GB, bohužel však není možné ho rozšířit pomocí paměťové karty. Fotoaparát přináší rozlišení 8 Mpx. Výsledná kvalita fotografií není oslňující, ale v konkurenci tabletů si stojí výrazně nadprůměrně. Výrobce vybavil tablet stejným snímačem, který byl k nalezení u iPhone 6, takže kvalita fotografií se výrazně podobá fotkám pořízeným tímto telefonem.

Tablet je od výroby osazen operačním systémem iOS, což zajišťuje velmi dobrou kompatibilitu a doladění. Díky tomu běží bez jakýchkoliv záseků a výraznějších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru Neuvedeno
Frekvence procesoru (GHz) 1,5
Operační paměť (RAM) 2
Velikost úložiště (GB) 128
Úhlopříčka (") 7,9
Rozlišení displeje (px) 2048 x 1536
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8

Závěr

Na tabletu iPad mini oceňujeme především to, že díky němu mají zájemci o koupi tabletu od známé značky možnost jeho pořízení za přijatelnou cenu. Hlavní doménou tohoto přístroje je konstrukční řešení, výdrž baterie a nebo kvalita displeje. Z těchto důvodů je možné konstatovat, že tablet má velmi variabilní možnosti využití a hodí se pro širokou škálu úkonů. Za slabinu lze považovat menší papírový výkon a cenu, která je v konkurenci modelů od jiné značky stále poměrně vysoká. Pokud se zajímáte o iPad s lepším parametrovým vybavením a neodrazuje vás vysoká cena, doporučujeme vám například Apple iPad Pro 12,9.

10 500 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPad Mini 4 Wi-Fi 128GB

Apple iPad Mini 4 Wi-Fi 128GB

10 500 Kč Orientační cena