Recenze a test Apple iPad mini Wi-Fi 64GB | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Apple iPad mini Wi-Fi 64GB

93,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Mobilní telefony

11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Apple iPad mini Wi-Fi 64GB je zařízením od světoznámé značky, které se snaží uspokojit všechny zájemce o minimalistické řešení spolu se zachováním dostatečně kvalitních parametrů. Na kompletní vybavení tohoto přístroje se podíváme v naší recenzi. Konstrukce působí velmi elegantně a nejeví žádné nedostatky v podobě vrzání nebo jiných nedokonalostí.

Jak napovídá první odstavec a samotný název tabletu, Apple se snaží v této řadě nabídnout uživatelům kvalitní zařízení s kompaktními rozměry. To potvrzuje také úhlopříčka IPS displeje s pouhými 7,9 palci. Díky menší úhlopříčce a vysokému rozlišení se však stává tento model nadstandardní v ohledu jemnosti displeje. 

Baterie by měla dle výrobce vydržet v běžném provozu okolo 10 hodin na jedno nabití, což zařízení řadí k průměru. V reálných podmínkách se však bude dle zatížení výdrž velmi výrazně proměňovat. Tablet se nabíjí pomocí konektoru Lightning.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Technologie displeje

IPS

100 % Neuvedeno
Úhlopříčka (")

7,9

100 % Neuvedeno
Rozlišení displeje (px)

2 048 x 1 536

100 % Neuvedeno
Jemnost displeje

326

100 % Neuvedeno
Výdrž baterie podle výrobce

10

100 % Neuvedeno
Připojení

Lightning

100 % Neuvedeno
Jack 3,5 mm

Ano

100 % Neuvedeno
SIM karta

Ano

100 % Neuvedeno
Navigační systémy

GPS, Glonass

100 % Neuvedeno
NFC

Ne

100 % Neuvedeno

Technické parametry

Šestijádrový procesor Apple A12 Bionic s maximálním taktem 2,49 GHz patří mezi ty silnější a společně s operační pamětí o velikosti 3 GB zajistí plynulý provoz středně náročných aplikací. Tato kombinace je dostačující pro všechny běžné úkony a nemá problém ani s výpočetně náročnějšími procesy. Profesionálnímu využití však nevyhoví. Úložiště vám přinese standard v podobě 64 GB, bohužel však nenabízí možnost rozšíření pomocí paměťové karty. Velikost paměti tedy může být velmi limitující.

Hlavní fotoaparát dosahuje rozlišení 8 MPx a se světelností f/2,4 se rozhodně nejedná o žádnou hitparádu. Očekávejte od něj spíše průměrné až podprůměrné výsledky. Samozřejmě od tabletů obecně nemůžeme očekávat stejné výsledky jako od fotomobilů či dokonce kompaktních fotoaparátů. V konkurenci cenově srovnatelných tabletů si však iPad mini nevede špatně.

Stejně jako v ostatních iPadech je provoz zajištěn operačním systémem iPadOS, který na jednu stranu sklízí od uživatelů kritiku vzhledem k ne zrovna optimálnímu využití dostupného výkonu, na druhou stranu však poskytuje více možností, než iOS. Zvláštností je dostupnost konektoru Jack 3,5 mm, kterým zařízení společnosti Apple tradičně nedisponují. Navigaci umožňuje systém GPS a Glonass. Využít je možno také SIM kartu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Operační systém

iPad iOS

100 % Neuvedeno
Procesor

A12 Bionic

100 % Neuvedeno
Počet jader procesoru

6

100 % Neuvedeno
Frekvence procesoru (GHz)

2,49

100 % Neuvedeno
Operační paměť (RAM)

3

100 % Neuvedeno
Velikost úložiště (GB)

64

100 % Neuvedeno
SD karta

Ne

100 % Neuvedeno
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

100 % Neuvedeno

Závěr

Tablet iPad mini hodnotíme v součtu velmi kladně. Jeho doménou je především velmi kvalitní dílenské zpracování, dobrý displej a dostatečný výkon. Slabiny jsou již tradičně ztělesněny především v absenci slotu pro SD kartu. Fotoaparát nabízí kvalitu spíše jen pro základní záznamové účely. Tablet je tedy vhodný především pro zákazníky poptávající maximální kompaktnost a nekompromisní výkon. Pokud hledáte tablet s větším displejem, můžeme vám doporučit například alternativu v podobě Apple iPad Pro 12,9 (2020) Wi-Fi.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple iPad mini Wi-Fi 64GB | Hodnocení: 93,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den,
kolik má tablet volného místa po aktualizaci všech programů? Děkuji za odpověď.

Antonín Parma

Dobrý den,
ověřovali jsme toto u prodejců a podle jejich informací by mělo být k dispozici okolo 56–58 GB místa.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPad mini Wi-Fi 64GB

Apple iPad mini Wi-Fi 64GB

11 000 Kč Orientační cena