Menu

Recenze a srovnání Apple iPad mini Wi-Fi 64GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Listopad 2020

93,0 % Celkové hodnocení
  • Kvalitní konstrukce
  • Dobrý displej
  • Možnost SIM karty
  • Slabý fotoaparát
  • Nemožnost paměťové karty
  • Pouze 3 GB RAM
11 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Tablet Apple iPad mini Wi-Fi 64GB je zařízením od světoznámé značky, které se snaží uspokojit všechny zájemce o minimalistické řešení spolu se zachováním dostatečně kvalitních parametrů. Na kompletní vybavení tohoto přístroje se podíváme v naší recenzi. Konstrukce působí velmi elegantně a nejeví žádné nedostatky v podobě vrzání nebo jiných nedokonalostí.

Jak napovídá první odstavec a samotný název tabletu, Apple se snaží v této řadě nabídnout uživatelům kvalitní zařízení s kompaktními rozměry. To potvrzuje také úhlopříčka IPS displeje s pouhými 7,9 palci. Díky menší úhlopříčce a vysokému rozlišení se však stává tento model nadstandardní v ohledu jemnosti displeje. 

Baterie by měla dle výrobce vydržet v běžném provozu okolo 10 hodin na jedno nabití, což zařízení řadí k průměru. V reálných podmínkách se však bude dle zatížení výdrž velmi výrazně proměňovat. Tablet se nabíjí pomocí konektoru Lightning.

Parametr Tento produkt
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka (") 7,9
Rozlišení displeje (px) 2048 x 1536
Jemnost displeje 326
Výdrž baterie podle výrobce 10
Připojení Lightning
Jack 3,5 mm Ano
SIM karta Ano
Navigační systémy GPS, Glonass
NFC Ne

Technické parametry

Šestijádrový procesor Apple A12 Bionic s maximálním taktem 2,49 GHz patří mezi ty silnější a společně s operační pamětí o velikosti 3 GB zajistí plynulý provoz středně náročných aplikací. Tato kombinace je dostačující pro všechny běžné úkony a nemá problém ani s výpočetně náročnějšími procesy. Profesionálnímu využití však nevyhoví. Úložiště vám přinese standard v podobě 64 GB, bohužel však nenabízí možnost rozšíření pomocí paměťové karty. Velikost paměti tedy může být velmi limitující.

Hlavní fotoaparát dosahuje rozlišení 8 MPx a se světelností f/2,4 se rozhodně nejedná o žádnou hitparádu. Očekávejte od něj spíše průměrné až podprůměrné výsledky. Samozřejmě od tabletů obecně nemůžeme očekávat stejné výsledky jako od fotomobilů či dokonce kompaktních fotoaparátů. V konkurenci cenově srovnatelných tabletů si však iPad mini nevede špatně.

Stejně jako v ostatních iPadech je provoz zajištěn operačním systémem iPadOS, který na jednu stranu sklízí od uživatelů kritiku vzhledem k ne zrovna optimálnímu využití dostupného výkonu, na druhou stranu však poskytuje více možností, než iOS. Zvláštností je dostupnost konektoru Jack 3,5 mm, kterým zařízení společnosti Apple tradičně nedisponují. Navigaci umožňuje systém GPS a Glonass. Využít je možno také SIM kartu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém iPad iOS
Procesor A12 Bionic
Počet jader procesoru 6
Frekvence procesoru (GHz) 2,49
Operační paměť (RAM) 3
Velikost úložiště (GB) 64
SD karta Ne
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8

Závěr

Tablet iPad mini hodnotíme v součtu velmi kladně. Jeho doménou je především velmi kvalitní dílenské zpracování, dobrý displej a dostatečný výkon. Slabiny jsou již tradičně ztělesněny především v absenci slotu pro SD kartu. Fotoaparát nabízí kvalitu spíše jen pro základní záznamové účely. Tablet je tedy vhodný především pro zákazníky poptávající maximální kompaktnost a nekompromisní výkon. Pokud hledáte tablet s větším displejem, můžeme vám doporučit například alternativu v podobě Apple iPad Pro 12,9 (2020) Wi-Fi.

11 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Apple iPad mini Wi-Fi 64GB | Hodnocení: 93,0 %
Jakub Gulec je v naší redakci redaktorem pro technická témata. Tablety se u nás zabývá rok, ale samotná problematika pro něj není zdaleka novým tématem. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů má v péči notebooky, mobily a další elektroniku, ale také nářadí a zahradní techniku.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
kolik má tablet volného místa po aktualizaci všech programů? Děkuji za odpověď.

Antonín Parma

Dobrý den,
ověřovali jsme toto u prodejců a podle jejich informací by mělo být k dispozici okolo 56–58 GB místa.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apple iPad mini Wi-Fi 64GB

Apple iPad mini Wi-Fi 64GB

11 500 Kč Orientační cena