Menu

Recenze a srovnání Apple iPad mini Wi-Fi 64GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Srpen 2019

  • Kvalitní konstrukce
  • Dobrý displej
  • Slabý fotoaparát
  • Nemožnost paměťové karty
11 500 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Tablet Apple iPad mini Wi-Fi 64GB je zařízením od světoznámé značky, které se snaží uspokojit všechny zájemce o minimalistické řešení spolu se zachováním dostatečně kvalitních parametrů. Na kompletní vybavení tohoto přístroje se podíváme v naší recenzi.

Jak napovídá první odstavec a samotný název tabletu, Apple se snaží v této řadě nabídnout uživatelům kvalitní zařízení se skromnějšími rozměry. Z toho vyplývá také úhlopříčka displeje velká 7,9 palce. Kvalita zobrazení však již žádné kompromisy nepřináší. Rozlišení 2048 × 1536 a Retina technologie se promítá do velmi dobrých zobrazovacích vlastností. Podobně kladně hodnotíme také konstrukční řešení. To je tradičně doménou všech zařízení od značky Apple a iPad mini na tom není jinak. Konstrukce působí velmi elegantně a nejeví žádné nedostatky v podobě vrzání nebo jiných nedokonalostí. Baterie by měla dle výrobce vydržet v běžném provozu okolo 10 hodin na jedno nabití, což by ho řadilo k průměru. V reálných podmínkách se však bude dle zatížení výdrž velmi výrazně proměňovat.

Technické parametry

Procesor Apple A12 Bionic a operační paměť a operační paměť 3 GB. Tato kombinace je dostačující pro všechny běžné úkony a nemá problém ani s výpočetně náročnějšími procesy. Úložiště vám přinese standard v podobě 64 GB, bohužel však nenabízí možnost rozšíření pomocí vložení paměťové karty. Hlavní fotoaparát dosahuje rozlišení „pouze“ 8 Mpx a světelnosti f/2,4. Samozřejmě od tabletů obecně nemůžeme očekávat stejné výsledky jako od fotomobilů či dokonce kompaktních fotoaparátů. V konkurenci cenově srovnatelných tabletů si však iPad mini nevede špatně a kvalita fotek je přijatelná.

Silnou stránkou je vybavenost novým operačním systémem iOS 12, který je maximálně vyladěný a funguje plynule bez sebemenších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru Neuvedeno
Frekvence procesoru (GHz) -
Operační paměť (RAM) 3
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (") 7,9
Rozlišení displeje (px) 2048 x 1536
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8
Operační systém iOS 12

Závěr

Tablet iPad mini páté generace hodnotíme v součtu velmi kladně. Jeho doménou je především velmi kvalitní dílenské zpracování, dobrý displej a dostatečný výkon. Slabiny jsou již tradičně ztělesněny především v nemožnosti vložení paměťové karty nebo průměrnější výdrž baterie a slabší fotoaparát. Tablet je tedy vhodný především pro zákazníky poptávající maximální kompaktnost a nekompromisní výkon. Pokud hledáte tablet s větším displejem, můžeme vám doporučit například alternativu v podobě Apple iPad Air 10.5 Wi-Fi 64GB.

11 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Apple iPad mini Wi-Fi 64GB

Apple iPad mini Wi-Fi 64GB

11 500 Kč Orientační cena