Recenze a test Apple iPad Pro 12,9 Wi-Fi+Cellular 1TB | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Apple iPad Pro 12,9 Wi-Fi+Cellular 1TB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Únor 2019

  • Kvalita ve všech ohledech
  • Výkon
  • Displej
  • Konstrukce
  • Velmi vysoká cena
  • Horší možnosti manipulace
45 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pokud hledáte velmi univerzálního pomocníka, se kterým zvládnete i ty nejnáročnější úkony a nevadí vám vysoká pořizovací cena, pak jste na správné adrese, iPad Pro se řadí mezi naprostou špičku tabletů, které si můžete v dnešní době pořídit.

U tabletů od Apple byste těžko hledali slabinu v ohledu konstrukčního zpracování a je logické, že u prémiového modelu této značky to platí dvojnásobně. Tablet iPad Pro se pyšní odolnou a zároveň velmi líbivou a kompaktní konstrukcí. Na přední straně najdeme displej s úhlopříčkou 12.9 palců, který nabízí rozlišení 2732 x 2048 pixelů a díky technologii RETINA a dalším vlastnostem jsou jeho zobrazovací schopnosti opravdu úctyhodné. Přestože tablet má veliký displej a vysoký výkon, výrobce uvádí, že jeho výdrž by se měla pohybovat okolo devíti hodin v běžném provozu. To je číslo, které je na podobné zařízení rozhodně nadprůměrné a mile nás překvapilo.

Technické parametry

Zmiňovaný výkon je obstarán hlavně procesorem A12X s osmi jádry a operační paměti 6 GB RAM. Díky této kombinaci je zajištěn provoz téměř jakéhokoliv druhu multimédií a jen těžko by tabletu něco mohlo dělat problémy. Velkým plusem je také obrovská kapacita úložiště 1 TB. Dobře si vede i 12 Mpx fotoaparát, který od poslední řady opět povýšil a je možné konstatovat, že již poměrně zdatně konkuruje některým fotomobilům.

Jinak než pozitivně nemůžeme hodnotit ani operační systém iOS, který na tabletu běží plynule a bez jakýchkoliv problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační paměť (RAM)

6

Velikost úložiště (GB)

1 000

Úhlopříčka (")

12,9

Rozlišení displeje (px)

2 732 x 2 048

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

12

Závěr

Tabletu iPad Pro je jen těžko možné něco vyčítat. Nabídne nekompromisní kvalitu ve všech možných ohledech a mezi podobnými zařízeními nemá příliš konkurenci. Hodí se pro všechny zákazníky, kteří požadují tu nejvyšší možnou kvalitu pro jakékoliv účely. Daní za tyto skvělé parametry je samozřejmě velice vysoká cena, která tablet nepředurčuje pro využití běžné populace. Pokud hledáte jiný tablet od značky Apple, ale nechcete investovat do pořízení takto vysokou částku, doporučujeme vám například Apple iPad Mini 4.

45 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Apple iPad Pro 12,9 Wi-Fi+Cellular 1TB
Jakub Gulec je v naší redakci technickým guru a nikdo si nekoupí tablet, mobil či počítač bez toho, aby se s ním poradil. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů a elektroniky má v péči také nářadí a zahradní techniku.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPad Pro 12,9 Wi-Fi+Cellular 1TB

Apple iPad Pro 12,9 Wi-Fi+Cellular 1TB

45 000 Kč Orientační cena