Menu

Recenze a srovnání Apple iPad Pro 12,9 Wi-Fi+Cellular 1TB

v kategorii Mobilní telefony

45 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pokud hledáte velmi univerzálního pomocníka, se kterým zvládnete i ty nejnáročnější úkony a nevadí vám vysoká pořizovací cena, pak jste na správné adrese, iPad Pro se řadí mezi naprostou špičku tabletů, které si můžete v dnešní době pořídit.

U tabletů od Apple byste těžko hledali slabinu v ohledu konstrukčního zpracování a je logické, že u prémiového modelu této značky to platí dvojnásobně. Tablet iPad Pro se pyšní odolnou a zároveň velmi líbivou a kompaktní konstrukcí. Na přední straně najdeme displej s úhlopříčkou 12.9 palců, který nabízí rozlišení 2732 x 2048 pixelů a díky technologii RETINA a dalším vlastnostem jsou jeho zobrazovací schopnosti opravdu úctyhodné. Přestože tablet má veliký displej a vysoký výkon, výrobce uvádí, že jeho výdrž by se měla pohybovat okolo devíti hodin v běžném provozu. To je číslo, které je na podobné zařízení rozhodně nadprůměrné a mile nás překvapilo.

Technické parametry

Zmiňovaný výkon je obstarán hlavně procesorem A12X s osmi jádry a operační paměti 6 GB RAM. Díky této kombinaci je zajištěn provoz téměř jakéhokoliv druhu multimédií a jen těžko by tabletu něco mohlo dělat problémy. Velkým plusem je také obrovská kapacita úložiště 1 TB. Dobře si vede i 12 Mpx fotoaparát, který od poslední řady opět povýšil a je možné konstatovat, že již poměrně zdatně konkuruje některým fotomobilům.

Jinak než pozitivně nemůžeme hodnotit ani operační systém iOS, který na tabletu běží plynule a bez jakýchkoliv problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Operační paměť (RAM)

6

100 % Neuvedeno
Velikost úložiště (GB)

1 000

100 % Neuvedeno
Úhlopříčka (")

12,9

100 % Neuvedeno
Rozlišení displeje (px)

2 732 x 2 048

100 % Neuvedeno
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

12

100 % Neuvedeno

Závěr

Tabletu iPad Pro je jen těžko možné něco vyčítat. Nabídne nekompromisní kvalitu ve všech možných ohledech a mezi podobnými zařízeními nemá příliš konkurenci. Hodí se pro všechny zákazníky, kteří požadují tu nejvyšší možnou kvalitu pro jakékoliv účely. Daní za tyto skvělé parametry je samozřejmě velice vysoká cena, která tablet nepředurčuje pro využití běžné populace. Pokud hledáte jiný tablet od značky Apple, ale nechcete investovat do pořízení takto vysokou částku, doporučujeme vám například Apple iPad Mini 4.

45 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple iPad Pro 12,9 Wi-Fi+Cellular 1TB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPad Pro 12,9 Wi-Fi+Cellular 1TB

Apple iPad Pro 12,9 Wi-Fi+Cellular 1TB

45 000 Kč Orientační cena