Recenze a test Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Výkon
  • Menší kapacita úložiště
8 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet z dílny známého výrobce multimediálních zařízení Apple, je zaměřen na méně náročné zákazníky, kteří však poptávají nekompromisní kvalitu. Ročník vydání 2018 pak přesvědčuje o tom, že se jedná o moderní zařízení, které si poradí s ledasčím.

Jak nám napoví název, tablet disponuje úhlopříčkou 9,7 palce. Ta vévodí přední straně zařízení a díky rozlišení 2048 x 1536 pixelů přináší již tradičně dobré zobrazovací vlastnosti, pozorovací úhly i věrné vykreslení barev. Celkový dojem z konstrukce je pak velmi pozitivní. Apple si dává na dílenském zpracování opravdu záležet a iPad MR7F2FDA není výjimkou. Baterie disponuje kapacitou 8827 mAh a měla by vydržet okolo jednoho dne v běžném provozu. Toto číslo je ve srovnání s konkurenty velmi slušné a výdrž lze hodnotit jedině kladně.

Technické parametry

Chod tabletu zajišťuje kombinace procesoru na frekvenci až 2,34 GHz a operační paměť 2 GB RAM. Bez problémů tedy můžete provozovat veškeré běžné aplikace a problémy by neměly nadělat ani náročnější hry. Kapacita úložiště činí pouze 32 GB, což je hodnota, která by mohla časem znamenat určité problémy s nedostatkem úložného prostoru. Navíc bohužel úložiště není možné rozšířit pomocí paměťové karty. Pozitivní je naopak kvalita 8 megapixelového fotoaparátu. Ten samozřejmě nemůže konkurovat drahým fotomobilům, ale v konkurenci tabletů si vede poměrně slušně.

Operační systém tabletu je samozřejmě z dílny Apple tedy iOS. Konkrétně zvolil výrobce variantu 11. Na tabletu běží tradičně skvěle, plynule a je dobře vyladěný s hardwarem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Frekvence procesoru (GHz)

2,34

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

32

Úhlopříčka (")

9,7

Rozlišení displeje (px)

2048 x 1536

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Operační systém

iOS 11

Závěr

Tablet nabízí slušné parametrové vybavení dostatečné pro většinu běžných úkonů. Jeho silnou stránkou je jistě výkonnost a kvalita od známé značky při zachování relativně příznivé ceny. Potěší vás jistě také na tablet nadprůměrná kvalita fotoaparátu nebo konstrukční zpracování. Jako slabinu je naopak možné označit především menší kapacitu úložiště. Pokud hledáte tablet pro občasné, klidně i náročnější úkony bez nutnosti práce s multimediálními daty velkého objemu, bude pro vás Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB dobrou volbou. Pokud vás kapacita úložiště neuspokojí, doporučujeme například Apple iPad Pro Wi-Fi 512GB.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB
Jakub Gulec je v naší redakci technickým guru a nikdo si nekoupí tablet, mobil či počítač bez toho, aby se s ním poradil. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů a elektroniky má v péči také nářadí a zahradní techniku.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB

Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB

8 000 Kč Orientační cena