Menu

Recenze a srovnání Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB

8 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet z dílny známého výrobce multimediálních zařízení Apple, je zaměřen na méně náročné zákazníky, kteří však poptávají nekompromisní kvalitu. Ročník vydání 2018 pak přesvědčuje o tom, že se jedná o moderní zařízení, které si poradí s ledasčím.

Jak nám napoví název, tablet disponuje úhlopříčkou 9,7 palce. Ta vévodí přední straně zařízení a díky rozlišení 2048 x 1536 pixelů přináší již tradičně dobré zobrazovací vlastnosti, pozorovací úhly i věrné vykreslení barev. Celkový dojem z konstrukce je pak velmi pozitivní. Apple si dává na dílenském zpracování opravdu záležet a iPad MR7F2FDA není výjimkou. Baterie disponuje kapacitou 8827 mAh a měla by vydržet okolo jednoho dne v běžném provozu. Toto číslo je ve srovnání s konkurenty velmi slušné a výdrž lze hodnotit jedině kladně.

Technické parametry

Chod tabletu zajišťuje kombinace procesoru na frekvenci až 2,34 GHz a operační paměť 2 GB RAM. Bez problémů tedy můžete provozovat veškeré běžné aplikace a problémy by neměly nadělat ani náročnější hry. Kapacita úložiště činí pouze 32 GB, což je hodnota, která by mohla časem znamenat určité problémy s nedostatkem úložného prostoru. Navíc bohužel úložiště není možné rozšířit pomocí paměťové karty. Pozitivní je naopak kvalita 8 megapixelového fotoaparátu. Ten samozřejmě nemůže konkurovat drahým fotomobilům, ale v konkurenci tabletů si vede poměrně slušně.

Operační systém tabletu je samozřejmě z dílny Apple tedy iOS. Konkrétně zvolil výrobce variantu 11. Na tabletu běží tradičně skvěle, plynule a je dobře vyladěný s hardwarem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Frekvence procesoru (GHz)

2,34

100 % Neuvedeno
Operační paměť (RAM)

2

100 % Neuvedeno
Velikost úložiště (GB)

32

100 % Neuvedeno
Úhlopříčka (")

9,7

100 % Neuvedeno
Rozlišení displeje (px)

2 048 x 1 536

100 % Neuvedeno
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

100 % Neuvedeno
Operační systém

iOS 11

100 % Neuvedeno

Závěr

Tablet nabízí slušné parametrové vybavení dostatečné pro většinu běžných úkonů. Jeho silnou stránkou je jistě výkonnost a kvalita od známé značky při zachování relativně příznivé ceny. Potěší vás jistě také na tablet nadprůměrná kvalita fotoaparátu nebo konstrukční zpracování. Jako slabinu je naopak možné označit především menší kapacitu úložiště. Pokud hledáte tablet pro občasné, klidně i náročnější úkony bez nutnosti práce s multimediálními daty velkého objemu, bude pro vás Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB dobrou volbou. Pokud vás kapacita úložiště neuspokojí, doporučujeme například Apple iPad Pro Wi-Fi 512GB.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB

Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB

8 000 Kč Orientační cena