Recenze a porovnání Apple iPad Wi-Fi 32GB Space Gray | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Apple iPad Wi-Fi 32GB Space Gray

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů s iOS

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Slušný výkon za dobrou cenu
  • Nižší kapacita úložiště
10 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablety značky Apple jsou všeobecně považovány za nadstandard, který je však obvykle vykoupen velmi vysokou pořizovací cenou. U modelu Apple iPad 32GB 2017 je situace poněkud odlišná. Řadí se totiž při zachování velmi slušných a dobře využitelných parametrů spíše do vyšší střední cenové třídy a otevírá tím tak nové možnosti pro méně majetné zájemce, kteří chtějí špičkovou kvalitu za méně peněz.

Na první pohled vás zcela jistě zaujme displej, který samozřejmě vévodí přední straně tabletu. Úhlopříčka 9,7 palce v kombinaci s rozlišením 2048×1536 pixelů nabízí perfektní zobrazovací vlastnosti. Displej nemá problémy ani s přímým slunečním svitem a nabízí velmi široké pozorovací úhly. Baterie s kapacitou 8827 mAh se projevuje do reálné výdrže pohybující se okolo 10 hodin na jedno nabití ve velmi náročném provozu, což je úctyhodné číslo.

Technické parametry

O výkon tabletu se stará dvoujádrový procesor běžící na frekvenci 2,16 GHz a operační paměť 2 GB RAM. Ačkoliv se nejedná na první pohled o nikterak oslnivé hodnoty, kvalita těchto komponent je obrovská a můžete bez problémů počítat s možností provozu těch nejnáročnějších aplikací a her. Relativním problémem může být u námi recenzované verze kapacita úložiště která nabízí pouze 32 GB a není rozšířitelná paměťovou kartou. Co se týče fotoaparátu, přináší Apple iPad 32GB 2017 osmi megapixelovou která sice nedosahuje kvalit špičkových fotomobilů, ale pro účely tabletu bez problému postačí a rozhodně se může řadit mezi širší špičku.

Softwarově tablet běží na operačním systému iOS 10, což znamená vyladění do posledního detailu a naprosto plynulý chod bez sebemenších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

2

Frekvence procesoru (GHz)

1,85

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

32

Úhlopříčka (")

9,7

Rozlišení displeje (px)

2048 x 1536

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Operační systém

iOS 10

Závěr

Celkově hodnotíme tablet velice kladně. Místo v našem výběru zaujímá především díky tomu, že disponuje špičkovými parametry ve všech ohledech při zachování relativně příznivé ceny. Jediným problémem by mohla být u námi recenzované verze relativně menší kapacita úložiště.

10 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Apple iPad Wi-Fi 32GB Space Gray
Jakub Gulec je v naší redakci technickým guru a nikdo si nekoupí tablet, mobil či počítač bez toho, aby se s ním poradil. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů a elektroniky má v péči také nářadí a zahradní techniku.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apple iPad Wi-Fi 32GB Space Gray

Apple iPad Wi-Fi 32GB Space Gray

10 500 Kč Orientační cena