Menu

Recenze a srovnání Blow KidsTab 7.4

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dětských tabletů

Datum doporučení: Duben 2018

  • Čtyřjádrový procesor
  • Malá kapacita paměti
1 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Blow KidsTab 7.4 je zařízením, které cílí na nejméně náročné uživatele na trhu. Posloužit by měl především dětem, které nebudou mít velké požadavky na hardwarové vybavení a postačí si se základními funkcemi. Pokud hledáte tablet pro svoji ratolest a chcete ušetřit, pak se tato varianta může jevit jako vhodná

Tablet je vybaven displejem s úhlopříčkou 7 palců. Tyto rozměry v kombinaci s rozlišením 800×480 pixelů naznačují, že tablet nebude disponovat zrovna ukázkovými zobrazovacími schopnostmi. Ačkoliv zařízení v tomto ohledu skutečně neexceluje, lze zobrazení považovat za průměrně kvalitní a nejedná se o žádnou katastrofu. Baterie tabletu nabízí kapacitu 3000 mAh. Výrobce bohužel neuvádí předpokládanou výdrž, ale na základě kapacity by bylo možné konstatovat, že by měla být průměrná na tablet v této cenové kategorii.

Technické parametry

Hardwarově u takto levného tabletu potěší především čtyřjádrový procesor. Ačkoliv jednotlivá jádra běží na frekvenci pouze 1,2 GHz obecně lze považovat tyto hodnoty jednoznačně za nadprůměrné a v kombinaci s operační pamětí 512 MB RAM by měl být zajištěn relativně plynulý chod systému. Tablet samozřejmě nebude schopen zvládat nejnáročnější aplikace, ale pro základní využití by mělo být toto vybavení dostačující. Kapacita úložiště pak nabízí 4 GB. Fotoaparát nabízí spíše symbolické 2 Mpx, které postačí pouze pro základní záznamové možnosti.

Operační systém tabletu je zajištěn variantou Androidu 5, což je starší verze známého operačního systému. Nabízí slušné možnosti podpory aplikací a je charakteristický svou otevřeností.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Frekvence procesoru (GHz) 1,2
Operační paměť (RAM) 512
Velikost úložiště (GB) 4
Úhlopříčka (") 7
Rozlišení displeje (px) 800 x 480
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 2
Operační systém Android 5.0

Závěr

Celkově hodnotíme tablet Blow KidsTab 7.4 jako zařízení vhodné pro nejméně náročné zákazníky, kteří se při pořizování musí ohlížet na cenu. Jeho hlavní výhodou je čtyřjádrový procesor, naopak za slabinu považujeme pouze 4 GB interní paměti. Zařízení postačí díky tomuto vybavení spíše k prohlížení internetu a provozu nenáročných aplikací, na druhou stranu pro tyto účely může posloužit velmi dobře.

1 400 Kč Orientační cena

Další recenze

Již se neprodává

Recenze Blow KidsTab 7.4

Blow KidsTab 7.4

1 400 Kč Orientační cena