Recenze a srovnání Chuwi HI10 Pro

Již se neprodává Při nákupu v kategorii tabletů do 5 000 Kč

Datum doporučení: Říjen 2017

  • Kapacita úložiště
  • Více operačních systémů
  • Výkon
  • Velmi slabý fotoaparát
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Chuwi HI10 Pro je produktem od v tuzemsku méně známé značky, jejíž hlavní doménou je produkce zařízení s výborným poměrem ceny ku výkonu. Ačkoliv tablet spadá svojí cenou spíše do nižší cenové kategorie, rozhodně přináší parametry, které ho předurčují již k poměrně dobrým možnostem využití.

Doménou konstrukce tabletu je displej s úhlopříčkou 10,1 palce, který spolu s rozlišením 1920 x 1200 nabízí poměrně slušný standard kvality zobrazení, a pokud tablet nebude vystaven zhoršeným světelným podmínkám, nebudete mít problém ani s jeho čitelností. Baterie přináší kapacitu velmi slušných 6 500 mAh, což se projevuje do reálné výdrže zhruba 7 hodin běžného provozu na jedno nabití.

Technické parametry

Výkon tabletu je zajištěn pomocí kombinace čtyřjádrového procesoru běžícího na frekvenci 1,44 GHz a 4 GB RAM. Díky tomu tablet zajišťuje naprosto bezproblémový chod operačního systému a poradí si i s některými náročnějšími aplikacemi. Kapacita úložiště pak skýtá 64 GB, což je velmi nadstandardní hodnota, za kterou by se nemusel stydět i nejeden tablet z vyšší cenové třídy. Fotoaparát přináší rozlišení 2 Mpx, což je hodnota, která samozřejmě není určena pro pořizování kvalitních fotografií, ale předurčuje fotoaparát spíše pro záznamové účely.

Velkou zvláštností tabletu je možnost výběru ze dvou operačních systému. Chuwi HI10 dává svým uživatelům na výběr mezi Androidem 5.1 a Windowsem 10. Oba systémy běží na tabletu bez problémů a volba mezi nimi tedy zůstává jen na vás.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Frekvence procesoru (GHz) 1,44
Operační paměť (RAM) 4
Velikost úložiště (GB) 64
Úhlopříčka (") 10,1
Rozlišení displeje (px) 1920 x 1200
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 2
Operační systém Android 5.1

Závěr

Tablet hodnotíme celkově velice pozitivně. Za málo peněz nabízí slušný výkon, který postačí již i pro náročnější úkony. Jeho hlavní doménou je tak poměr ceny ku výkonu, velká kapacita úložiště a možnost výběru z více operačních systémů, což jsou také důvody, proč se dostal do našeho výběru.

5 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Chuwi HI10 Pro

Chuwi HI10 Pro

5 000 Kč Orientační cena