Recenze a srovnání Denver TAQ-70283

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii dětských tabletů

Datum doporučení: Říjen 2018

Klady:

Velikost úložiště

Zápory:

Špatný fotoaparát

2 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Denver TAQ-70283 je zařízením určeným pro vaše ratolesti, samozřejmě od něj nemůžete očekávat bleskový výkon, elegantní design nebo široké možnosti využití. Můžete se však spolehnout, že vašem dětem nabídne zajímavou alternativu multimediální zábavy.

Displej tabletu je veliký sedm palců. V kombinaci s rozlišením 1024 x 600 pixelů můžete očekávat přijatelnou kvalitu zobrazovacích schopností, kterou lze považovat u zařízení podobných určení za nadstandard. Baterie má kapacitu 2400 mAh, což naopak není hodnota, která by vás výrazně potěšila. Reálná výdrž tabletu by se dle míry vytížení měla pohybovat mezi čtyřmi a osmi hodinami.

Technické parametry

O výkon tabletu se stará procesor s frekvencí 1,2 GHz a čtyřmi jádry. V kombinaci s operační pamětí 1 GB RAM se postará o relativně plynulý provoz zařízení. Samozřejmě pokud budete mít na chod systému vyšší nároky nebo budete chtít provozovat náročné aplikace můžete narazit na problémy. Pokud však budete provozovat tablet pouze k určeným účelům, měl by být chod bezproblémový. Velikost vnitřního úložiště činí velmi nadprůměrných 16 GB a navíc je rozšiřitelné pomocí vložení paměťové karty. Tablet disponuje také předním fotoaparátem se symbolickým rozlišením 0,3 Mpx, který postačí jen pro naprosto základní účely záznamu.

Jako operační systém vybral výrobce tabletu starší verzi Androidu 6.0. Ačkoliv je již poněkud za zenitem, nabídne alespoň slušnou podporu aplikací a otevřenost umožňující instalaci aplikací z cizích zdrojů a podobně.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru  4
Frekvence procesoru (GHz)  1.2
Operační paměť (RAM)  1
Velikost úložiště (GB)  16
Úhlopříčka (")  7
Rozlišení displeje (px)  1024 x 600
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)  0,3
Operační systém  Android 6.0

Závěr

Tablet hodnotíme jako zařízení, které najde své uplatnění u nejméně náročných zákazníku. Vhodné je pro děti, které poptávají speciální design a uzpůsobení systému, ale samozřejmě na něm není možné provozovat náročné úkony a očekávat od něj vysoký výkon. Jeho doménou je především velikost úložiště, za slabinu naopak považujeme špatný fotoaparát nebo nízkou kapacitu baterie. Hledáte-li dětský tablet s větší výdrží, doporučujeme vám Samsung Galaxy Tab A 7.0 Wi-Fi.

Další recenze

Kompletní porovnání