Recenze a porovnání Denver TAQ-70352 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Denver TAQ-70352

Klady a zápory

  • Novější operační systém
  • Nízká hodnota operační paměti RAM
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Denver TAQ-70283 je zařízením určeným pro vaše ratolesti, samozřejmě od něj proto nemůžete očekávat bleskový výkon, elegantní design nebo široké možnosti využití. Můžete se však spolehnout, že vašim dětem nabídne zajímavou alternativu multimediální zábavy.

Displej tabletu má úhlopříčku sedm palců. V kombinaci s rozlišením 1024 x 600 pixelů můžete očekávat přijatelnou kvalitu zobrazovacích schopností, kterou lze považovat u zařízení s podobným určením za nadstandard. Baterie má kapacitu 2400 mAh, což naopak není hodnota, která by výrazně potěšila. Reálná výdrž tabletu by se dle míry vytížení měla pohybovat mezi čtyřmi a osmi hodinami a jedná se tak bohužel o podprůměrné číslo.

Technické parametry

O výkon tabletu se stará procesor s frekvencí 1,2 GHz a čtyřmi jádry. V kombinaci s operační pamětí 1 GB RAM se postará o relativně plynulý provoz zařízení. Samozřejmě pokud budete mít na chod systému vyšší nároky nebo budete chtít používat náročné aplikace, můžete narazit na problémy. Pokud však budete používat tablet pouze k určeným účelům, měl by být chod bezproblémový. Velikost vnitřního úložiště je pouze 8 GB, ale je rozšiřitelná pomocí vložení paměťové karty. Tablet disponuje také předním fotoaparátem se symbolickým rozlišením 2 Mpx, který postačí jen pro naprosto základní účely záznamu.

Tablet běží na operačním systému Android 8.1, což lze vzhledem k porovnání s konkurenty považovat za velmi slušné vybavení, které nabídne dobrou podporu aplikací a možnosti využívaní funkcí.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,2

Operační paměť (RAM)

1

Velikost úložiště (GB)

8

Úhlopříčka (")

7

Rozlišení displeje (px)

1 024 x 600

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

2

Operační systém

Android 8.1

Závěr

Tablet hodnotíme jako zařízení, které najde své uplatnění u nejméně náročných zákazníku. Vhodné je pro děti, které poptávají speciální design a uzpůsobení systému, ale samozřejmě na něm není možné provozovat náročné úkony a očekávat od něj vysoký výkon. Jeho doménou je především nový operační systém, za slabinu naopak považujeme špatný fotoaparát nebo nízkou kapacitu baterie. Hledáte-li dětský tablet s větší výdrží, doporučujeme vám Samsung Galaxy Tab A 7.0 Wi-Fi.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Denver TAQ-70352
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v kanceláři věnuje zejména tématům zaměřeným na technologie. Dětské tablety jsou specifickou kategorií, ve které vám vysvětlí, proč je důležité volit spíše lehčí tablet, než vysoký výkon. Při brouzdání našim webem můžete jeho články najít také u bezdrátových sluchátek či powerbank, které na cestách s ratolestmi ocenítě.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Denver TAQ-70352

Denver TAQ-70352

2 000 Kč Orientační cena