Menu

Recenze a srovnání GoGEN MAXPAD 7

Klady

  • Cenová dostupnost

Zápory

  • Menší úhlopříčka
  • Slabší výkon
  • Starší operační systém
1 900 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv tablet GoGEN MAXPAD 7 nabízí pouze naprosto základní funkce a parametry vhodné spíše pro méně náročné uživatele, díky svému určení pro děti a specializaci na tuto věkovou skupinu nabízí slušný výkon za velmi přijatelnou cenu.

Tablet je vybaven displejem s úhlopříčkou 7 palců a rozlišením 800×480 bodů. Ačkoliv tato hodnota zní v porovnání s dnešními moderními přístroji dost podprůměrně, výsledné zobrazovací schopnosti tabletu nejsou na nikterak katastrofální úrovni a pro základní účely postačí. Tablet je vybaven baterií s kapacitou 2800 mAh, která zajišťuje výdrž tabletu 3 hodiny na jedno nabití, při spuštění všech náročných funkcí.

Technické parametry

Z pohledu hardwaru je vhodné zmínit především jednojádrový procesor s kapacitou 1 GHz, který spolu s operační pamětí 1 GB RAM zajišťuje poměrně plynulý chod systému, ale k provozu náročných aplikací nebo dokonce her určitě stačit nebude. Tablet nabízí také zadní fotoaparát s rozlišením 2 Mpx, který postačí jen pro nenáročné uživatele, kteří nepoptávají příliš velkou kvalitu fotek, ale spíš pohotové záznamové zařízení.

Tablet běží na operačním systému Android 4.1, což je starší verze, která nenabízí příliš funkcí ani moc dobrou podporu aplikací. Na druhou stranu se můžete těšit na 11 výukových aplikací zdarma, které jsou pro děti k dispozici již v základní výbavě tabletu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

1

Frekvence procesoru (GHz)

1

Operační paměť (RAM)

1

Velikost úložiště (GB)

8

Úhlopříčka (")

7

Rozlišení displeje (px)

800 x 480

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

2

Operační systém

Android 4.1

Závěr

Celkově hodnotíme tablet vzhledem k jeho nízké ceně kladně. Je jasné, že v této cenové relaci nelze očekávat od zařízení zázraky, ale pokud hledáte přístroj vhodný pro děti, nemusí být GoGEN MAXPAD 7 vůbec špatnou volbou. Místo v našem výběru si zasloužil především díky příznivé ceně se zachováním relativně přijatelných parametrů pro běžný provoz.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GoGEN MAXPAD 7
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v kanceláři věnuje zejména tématům zaměřeným na technologie. Dětské tablety jsou specifickou kategorií, ve které vám vysvětlí, proč je důležité volit spíše lehčí tablet, než vysoký výkon. Při brouzdání našim webem můžete jeho články najít také u bezdrátových sluchátek či powerbank, které na cestách s ratolestmi ocenítě.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze GoGEN MAXPAD 7

GoGEN MAXPAD 7

1 900 Kč Orientační cena