Recenze tabletu GoGEN MAXPAD 9 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání GoGEN MAXPAD 9

Klady a zápory

Klady

  • Cenová dostupnost
  • Čtyřjádrový procesor
  • Větší úhlopříčka

Zápory

  • Starší operační systém
  • Průměrné parametry
3 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet GoGEN MAXPAD 9 cílí na dětské uživatele, kteří nemají příliš velké nároky na hardwarové vybavení a nepožadují od přístroje mraky funkcí. Přesto však díky několika specifikům nabízí právě této cílové skupině velmi výhodný poměr ceny ku výkonu.

Tablet je vybaven displejem o úhlopříčce 9 palců s rozlišením 1024×600 pixelů. Tato kombinace nabízí již poměrně slušné zobrazovací schopnosti, které sice vyloženě neoslní, ale méně náročného uživatele ani nezklamou. Baterie přináší kapacitu 2800 mAh, což v praxi znamená výdrž zhruba 3 hodiny při běžném používání na jedno nabití.

Technické parametry

Výkon tabletu zajišťuje dvoujádrový procesor s frekvencí 1 GHz a operační paměť 1 GB RAM. Tyto specifikace zapříčiňují poměrně bezproblémový chod systému, ale na provoz náročnějších aplikací či nových her samozřejmě stačit nebudou. Podobně je na tom také fotoaparát tabletu, který nabízí rozlišení 2 Mpx. To postačí k pořizování fotek opravdu jen v základní kvalitě spíše pro účely záznamu.

O chod telefonu se stará operační systém Android 4.4, což je starší verze známého freewarového systému. Tato skutečnost sice nepřináší příliš velkou podporu aplikací nebo spoustu funkcí, na druhou stranu výrobce nabízí zajímavý nadstandard v podobě výukových aplikací v ceně tabletu, které jsou předinstalované v systému.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

2

Frekvence procesoru (GHz)

1

Operační paměť (RAM)

1

Velikost úložiště (GB)

8

Úhlopříčka (")

9

Rozlišení displeje (px)

1 024 x 600

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

2

Operační systém

Android 4.4

Závěr

Celkově lze tablet GoGEN MAXPAD 9 hodnotit kladně, především díky poměru ceny ku výkonu. Ačkoliv nelze od zařízení očekávat žádné zázraky, pro nejmenší může bez problému nabídnout spoustu užitečných možností a funkcí. Do našeho výběru se tak tablet dostal především díky své cenové dostupnosti a větší úhlopříčce.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: GoGEN MAXPAD 9
Jakub Gulec se v kanceláři věnuje zejména tématům zaměřeným na technologie. Dětské tablety jsou specifickou kategorií, ve které vám vysvětlí, proč je důležité volit spíše lehčí tablet, než vysoký výkon. Při brouzdání našim webem můžete jeho články najít také u bezdrátových sluchátek či powerbank, které na cestách s ratolestmi ocenítě.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze GoGEN MAXPAD 9

GoGEN MAXPAD 9

3 000 Kč Orientační cena