Recenze tabletu GoGEN MAXPAD9 G5P | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání GoGEN MAXPAD9 G5P

Klady a zápory

Klady

  • Čtyřjádrový procesor
  • Dětské rozhraní
  • Dítkuvzdorná konstrukce

Zápory

  • Starší operační systém
  • Malá výdrž baterie
  • Nekvalitní displej
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet GoGEN MAXPAD 9 G5P je zařízením, které využitím určeno pro malé děti. To logicky přináší nepříliš oslnivé hardwarové parametry, ale také specifický design a doplňky, které vaše ratolesti jistě ocení. I když je výkon spíše zanedbatelný, pro účely, pro které je tablet projektován bohatě vystačí. Plastová konstrukce s gumovým krytem tablet ochrání před častými pády a udrží ji i slabší „packy“.

Displej disponuje rozlišením 1024 x 600 pixelů. Úhlopříčka 9″ je pro děti optimální pro snadné držení. V kombinaci je zajištěna jemnost zobrazení 132 pixelů na palec, což je hodnota velmi nízká, nicméně vaše malé ratolesti nějaké ty kostrbaté pixely rozhodně zajímat nebudou a kvalitnější obraz neocení.

Baterie skýtá kapacitu 3 500 mAh a výdrž by se měla pohybovat okolo 3 hodin v provozu na jedno nabití, což je bohužel velmi podprůměrná hodnota. Při delším provozu tedy musíte počítat s nutností připojení do elektrické sítě či powerbanky. Na zabavení dětí při delších cestách se tedy tablet příliš nehodí a uplatnění najde spíše v domácnosti. Nabíjení je umožněno micro USB konektorem.

Technické parametry

O provoz tabletu se stará čtyřjádrový procesor RK3126 s maximální frekvencí 1,3 GHz. Ten je přesnou ukázkou toho, že obstojný počet jader i frekvence nemusí vůbec nic znamenat a tablet bude mít s jakýmikoli jinými aplikacemi, než jsou ty určené pro děti problémy. Operační paměť 1 GB RAM zajistí základní provoz jednoduchých aplikací, plynulý provoz by však měl být zajištěn.

Fotoaparát s rozlišením 2 MPx pak postačí pouze pro záznamové účely, nikoliv pro tvorbu výrazně kvalitnějších snímků. Může dobře posloužit pro děti jako hračka, na které se naučí, co je to fotoaparát a jak funguje.

Operační systém Android 4.4 patří mezi velmi staré systémy, to však dětem vadit nebude. Tablet disponuje nadstavbou speciálně určenou pro děti a vybavenou všemi potřebnými aplikacemi nejen pro jejich zabavení, ale také pro jejich rozvoj a mentální růst. Vytvořit lze také až 4 uživatelské profily, které mohou mít rozdílná nastavení a omezení podle věku dítěte.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android 4.4

Procesor

RK3126

Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,3

Operační paměť (RAM)

1

Velikost úložiště (GB)

16

SD karta

Max. 32 GB

Úhlopříčka (")

9

Rozlišení displeje (px)

1 024 x 600

Jemnost displeje

132

Kapacita baterie

3 500

Výdrž baterie podle výrobce

3

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

2

Připojení

micro USB

Jack 3,5 mm

Ano

SIM karta

Ne

Navigační systémy

Ne

NFC

Ne

Závěr

Tablet hodnotíme pozitivně jako pomůcku pro ty nejmenší děti. Přítomnost staršího operačního systému částečně kompenzuje speciální dětské rozhraní. Kvalitu hardware ztělesněnou výkonem nebo i fotoaparátem samozřejmě není možné považovat za oslnivou, ale vzhledem k účelům využití se jeví jako dostačující. Hledáte-li tablet s obecně lepším výkonem, doporučujeme vám Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: GoGEN MAXPAD9 G5P
Jakub Gulec se v kanceláři věnuje zejména tématům zaměřeným na technologie. Dětské tablety jsou specifickou kategorií, ve které vám vysvětlí, proč je důležité volit spíše lehčí tablet, než vysoký výkon. Při brouzdání našim webem můžete jeho články najít také u bezdrátových sluchátek či powerbank, které na cestách s ratolestmi ocenítě.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze GoGEN MAXPAD9 G5P

GoGEN MAXPAD9 G5P

3 500 Kč Orientační cena