Menu

Recenze a srovnání Huawei MediaPad M2 8.0 Wi-Fi 3GB/32GB

v kategorii Tablety do 10 000 Kč

Klady a zápory

  • Dobrý výkon za přijatelnou cenu
  • Kvalitní konstrukce
  • Široký rámeček, který komplikuje držení
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Huawei MediaPad M2 8.0 přináší svojí výbavou velmi zajímavou kombinaci kvalitního hardwaru i všech důležitých komponent dohromady s velmi přijatelnou cenou. Společnost Huawei je známá produkcí telefonů s dobrým poměrem ceny ku výkonu a s podobnými ambicemi operuje i na trhu s tablety a nutno říct, že se jí to daří opravdu velmi dobře. Huawei MediaPad M2 8.0 je toho jasným důkazem.

Při prvním pohledu na tablet vás jistě zaujme kvalitní kovová konstrukce, která nabízí zajímavou designovou variantu, a navíc přináší slušnou odolnost. Relativní slabinou je jen široký rámeček kolem displeje, který poněkud zhoršuje držení modelu. Co se týče displeje, tablet je vybaven úhlopříčkou 8 palců, která díky rozlišení 1920 x 1200 pixelů přináší velmi líbivou kvalitu zobrazení. Dobře si displej vede i na přímém slunci a v ohledu pozorovacích úhlů, takže mu není celkově moc co vyčítat. Výdrž baterie je determinována kapacitou 4 800 mAh, což na první pohled možná evokuje obavy, opak je však pravdou, protože tablet nemá problém vydržet i 10 hodin v plném provozu na jedno nabití.

Technické parametry

Výkon je u Huaweie MediaPad M2 8.0 zajištěn osmijádrovým procesorem se čtyřmi jádry na frekvenci 2 GHz a čtyřmi na frekvenci 1,5 GHz. Tato kombinace dohromady s operační pamětí 3 GB RAM přináší velmi slušné možnosti, protože by si měl bez problémů poradit nejen s plynulým chodem systému ale i s náročnými aplikacemi. Kapacita úložiště pak svým uživatelům nabízí 32 GB, což je slušná hodnota stačící pro běžný provoz poměrně bez problémů. Fotoaparát s rozlišením 8 Mpx nenabízí sice nikterak oslnivou kvalitu fotek, nicméně nelze ho rozhodně považovat ani za slabinu a v dobrých světelných podmínkách nabízí relativně slušné výsledky.

Operační systém je v telefonu zajištěn Androidem 5.1, což je starší verze známého mobilního softwaru. Ačkoliv nenabízí tolik možností jako novější operační systémy ze stejné dílny na tabletu běží plynule a nelze si na něj příliš stěžovat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

8

Frekvence procesoru (GHz)

2 a 1,5

Operační paměť (RAM)

3

Velikost úložiště (GB)

32

Úhlopříčka (")

8

Rozlišení displeje (px)

1 920 x 1 200

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Operační systém

Android 5.1

Závěr

Celkově hodnotíme tablet Huawei MediaPad M2 8.0 velmi kladně především díky tomu, že v dané cenové relaci nemá příliš vážných konkurentů. Do našeho výběru se zařízení dostalo především díky kvalitní konstrukci, slušné výdrži baterie a dobrému výkonu za nízkou cenu.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Huawei MediaPad M2 8.0 Wi-Fi 3GB/32GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se více než před rokem ujal role technického redaktora našeho týmu. Tablety patří mezi jeho největší témata a principům kvalitativního výběru v kategorii do 10 000 Kč dobře rozumí. V článku vás provede nejdůležitějšími parametry výběru a definuje základní požadavky, ze kterých byste neměli slevit. Kromě tabletů se věnuje také mobilům, notebookům, nebo třeba bezdrátovým sluchátkům.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Huawei MediaPad M2 8.0 Wi-Fi 3GB/32GB

Huawei MediaPad M2 8.0 Wi-Fi 3GB/32GB

7 000 Kč Orientační cena