Menu

Recenze a srovnání Huawei MediaPad M5 10,8

v kategorii Tablety do 10 000 Kč

Klady

  • Zpracování
  • Výdrž baterie
  • Výkon

Zápory

  • Nekvalitní fotoaparát
9 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Huawei Mediapad M5 je typickým zařízením z dílny světoznámého výrobce technologických produktů. Za přijatelný peněžní obnos se Huawei snaží v tomto modelu ztělesnit velmi dobré parametry, dosahující v některých ohledech kvality těch nejlepších produktů na trhu. Má však i své mouchy, které si rozebereme v následujících řádcích.

Na první pohled vás u tabletu zaujme precizní dílenské zpracování. Huawei vsadil na osvědčenou variantu unibody hliníkové konstrukce. Tablet tak zůstává kompaktní a odolný a zároveň působí elegantním dojmem. Jeho držení je také pohodlné a i přes větší úhlopříčku se s ním poměrně dobře manipuluje. Na přední straně se nachází displej, jehož úhlopříčka činí 10,8 palce a rozlišení dosahuje hodnoty 2 560 × 1 600 pixelů. Zobrazení je na velmi dobré úrovni, dostatečná jemnost, vykreslení barev i dobré pozorovací úhly řadí tablet v této ceně rozhodně k nadprůměru. Podobně pozitivní je i dojem z akumulátoru, který nabídne kapacitu 7500 mAh a stačí pro velmi intenzivní celodenní používání. Pokud budete tablet využívat střídměji, bez problémů se můžete dostat i s provozem dva dny na plné nabití.

Technické parametry

Výkon tabletu zajišťuje osmijádrový procesor jehož takt je 2,7 GHz. Na první pohled je jasné, že v kombinaci s operační pamětí 4 GB RAM nebudete mít u tabletu problém s žádnými běžnými ani složitějšími výpočetními úkony. V pohodě si pak poradí i s novými herními tituly a dalšími aplikacemi. Kapacita úložiště pak činí slušných 64 GB které jsou dále rozšiřitelné pomocí paměťové karty.

Horší je již dojem z fotoaparátu. U tabletů většinou nehrají hlavní roli a v případě Mediapadu M5 tomu není jinak. Snímač s rozlišením 13 Mpx a světelností f/2,2 pořizuje fotky s průměrnou kvalitou, ale především ve zhoršených světelných podmínkách pravděpodobně nebudete pořízenými snímky oslněni.

Tablet běží na operačním systému Android 8.0 a výrobce ho doplnil svojí vlastní nadstavbou EMUI. Díky tomu je vše dobře sladěné a dostatečně intuitivní. Systém běží bez problémů a nevykazuje žádné výrazné nedostatky.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

8

Frekvence procesoru (GHz)

2,4

Operační paměť (RAM)

4

Velikost úložiště (GB)

64

Úhlopříčka (")

10,8

Rozlišení displeje (px)

2 560 x 1 600

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

13

Operační systém

Android 8.0

Závěr

Tablet Huawei Mediapad M5 je zařízením střední třídy, které i přes některé nedostatky nabídne špičkové parametry za dobrou cenu. Především v ohledu dílenského zpracování nebo velmi dobré výdrže baterie patří k tomu nejlepšímu, co můžete v podobné cenovce na trhu dostat. Výraznější slabinu vidíme v méně kvalitním fotoaparátu, který postačí opravdu pouze k základním záznamovým účelům. Pokud hledáte tablet s podobným výkonem, ale kvalitnějším fotoaparátem, můžeme vám doporučit například Apple iPad 9.7 (2018) Wi-Fi 32GB.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Huawei MediaPad M5 10,8
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se více než před rokem ujal role technického redaktora našeho týmu. Tablety patří mezi jeho největší témata a principům kvalitativního výběru v kategorii do 10 000 Kč dobře rozumí. V článku vás provede nejdůležitějšími parametry výběru a definuje základní požadavky, ze kterých byste neměli slevit. Kromě tabletů se věnuje také mobilům, notebookům, nebo třeba bezdrátovým sluchátkům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Huawei MediaPad M5 10,8

Huawei MediaPad M5 10,8

9 000 Kč Orientační cena