Menu

Recenze a srovnání Huawei MediaPad T3 10

Pro nenáročné v kategorii Tablety do 5 000 Kč

Klady

  • Velký displej
  • Použitelný při velmi nízké ceně

Zápory

  • Starší OS
  • Nekvalitní fotoaparát
3 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Huawei MediaPad T3 10 je tablet, který přišel na trh s jasným cílem – uspokojit zákazníky hledající nejlevnější možnou variantu, která však bude dobře využitelná a nabídne alespoň základní kvalitativní parametry. V následující recenzi se podíváme, zda dokázal známý čínský výrobce tyto ambice naplnit.

Designově se tablet Huaweii rozhodně povedl. I přes nízkou pořizovací cenu dokázali výrobci postavit tablet na kovovém šasi, což je v podobné cenovce obdivuhodné. Celkově tablet působí velmi kompaktně a díky kovu také dostatečně odolně. Přední strana je pak osazena IPS displejem s úhlopříčkou 9,6 palců a rozlišením 1280 x 800. Zde je nutné konstatovat, že zobrazovací schopnosti tabletu jsou na velkém displeji kvůli zmíněnému rozlišení poněkud omezené. Ačkoliv se nejedná o žádnou katastrofu, k dokonalosti má opravdu daleko. Pozorovací úhly i další vlastnosti jsou pak naopak na dobré úrovni.

Parametr Tento produkt
Technologie displeje

IPS

Úhlopříčka (")

9,6

Rozlišení displeje (px)

1 280 x 800

Kapacita baterie

4 800

Připojení

micro USB

Jack 3,5 mm

Ano

SIM karta

Ano

NFC

Ne

Technické parametry

Výkon vám dech nevyrazí, ale na druhou stranu si kombinace čtyřjádrového procesoru na taktu 1,4 GHz a operační paměť 2 GB RAM poradí s bezproblémovým, plynulým chodem systému a zabezpečí i provoz základních, méně náročných aplikací. Nemůžete samozřejmě čekat, že na tabletu budete stříhat video nebo hrát nejnovější hry, ale k tomu nakonec není ani určený. Podobně je na tom zařízení v ohledu kapacity, úložiště 32 GB prostoru postačí jen nenáročným uživatelům. Na druhou stranu je ale úložiště rozšířitelné pomocí paměťové karty.

Fotoaparát je na tabletu spíše do počtu a snímač s rozlišením 5 Mpx postačí jen pro základní záznamové účely. Softwarově je pak tablet vybaven starší verzí operačního systému Android 7.0. Ten běží bez problémů a je relativně dobře sladěn s hardwarem, jeho neaktuálnost je však nezpochybnitelná.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android 7.0

Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,4

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

32

SD karta

Max. 128 GB

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

5

Závěr

Huawei dokázal u tabletu MediaPad T3 10 nabídnout svým zákazníkům použitelné zařízení s desetipalcovou úhlopříčkou, za což jistě zaslouží pochvalu. Pokud poptáváte to nejlevnější, co je na trhu k dispozici a plánujete zařízení používat pouze k základním úkonům, pak vás může uspokojit. Zamlouvat se vám jiste bude především kvalitní kovové tělo nebo velká úhlopříčka. Na druhou stranu má samozřejmě své mouchy v podobě staršího operačního systému, méně kvalitního fotoaparátu nebo výkonu stačícího pouze pro základní úkony. Sečteno a podtrženo, tablet je správnou volbou pro všechny, kteří poptávají základní kvalitu za nízkou cenu. Pokud jsou vaše požadavky vyšší a nespokojíte se s minimem, doporučíme vám například Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1.

3 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Huawei MediaPad T3 10
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v našem týmu zaměřuje zejména na články technologického charakteru. Tablety patří mezi jedno z jeho nejstarších témat, s problematikou je dobře seznámen. Vysvětlí vám například, proč jsou tablety do 5 000 Kč vhodné spíše pouze jako "zobrazovadla" na cesty. Kromě tabletů recenzuje také mobily a notebooky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Huawei MediaPad T3 10

Huawei MediaPad T3 10

3 300 Kč Orientační cena