Menu

Recenze a srovnání Huawei MediaPad T3 10

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 5 000 Kč

Datum doporučení: Září 2019

  • Velký displej
  • Použitelný při velmi nízké ceně
  • Starší OS
  • Nekvalitní fotoaparát
3 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Huawei MediaPad T3 10 je tablet, který přišel na trh s jasným cílem – uspokojit zákazníky hledající nejlevnější možnou variantu, která však bude dobře využitelná a nabídne alespoň základní kvalitativní parametry. V následující recenzi se podíváme, zda dokázal známý čínský výrobce tyto ambice naplnit.

Designově se tablet Huaweii rozhodně povedl. I přes nízkou pořizovací cenu dokázali výrobci postavit tablet na kovovém šasi, což je v podobné cenovce obdivuhodné. Celkově tablet působí velmi kompaktně a díky kovu také dostatečně odolně. Přední strana je pak osazena IPS displejem s úhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1280 x 800. Zde je nutné konstatovat, že zobrazovací schopnosti tabletu jsou na velkém displeji kvůli zmíněnému rozlišení poněkud omezené. Ačkoliv se nejedná o žádnou katastrofu, k dokonalosti má opravdu daleko. Pozorovací úhly i další vlastnosti jsou pak naopak na dobré úrovni.

Technické parametry

Výkon vám dech nevyrazí, ale na druhou stranu si kombinace čtyřjádrového procesoru na taktu 1,4 GHz a operační paměť 2 GB RAM poradí s bezproblémovým, plynulým chodem systému a zabezpečí i provoz základních, méně náročných aplikací. Nemůžete samozřejmě čekat, že na tabletu budete stříhat video nebo hrát nejnovější hry, ale k tomu nakonec není ani určený. Podobně je na tom zařízení v ohledu kapacity, úložiště 16 GB prostoru postačí jen pro ukládání multimédii omezeného rozsahu. Na druhou stranu je ale úložiště rozšířitelné pomocí paměťové karty.

Fotoaparát je na tabletu spíše do počtu a snímač s rozlišením 5 Mpx postačí jen pro základní záznamové účely. Softwarově je pak tablet vybaven starší verzí operačního systému Android 7.0. Ten běží bez problémů a je relativně dobře sladěn s hardwarem, jeho neaktuálnost je však nezpochybnitelná.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Frekvence procesoru (GHz) 1,4
Operační paměť (RAM) 2
Velikost úložiště (GB) 16
Úhlopříčka (") 10,1
Rozlišení displeje (px) 1280 x 800
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 5
Operační systém Android 7.0

Závěr

Huawei dokázal u tabletu MediaPad T3 10 nabídnout svým zákazníkům použitelné zařízení s desetipalcovou úhlopříčkou, za což jistě zaslouží pochvalu. Pokud poptáváte to nejlevnější, co je na trhu k dispozici a plánujete zařízení používat pouze k základním úkonům, pak vás může uspokojit. Zamlouvat se vám jiste bude především kvalitní kovové tělo nebo velká úhlopříčka. Na druhou stranu má samozřejmě své mouchy v podobě staršího operačního systému, méně kvalitního fotoaparátu nebo výkonu stačícího pouze pro základní úkony. Sečteno a podtrženo, tablet je správnou volbou pro všechny, kteří poptávají základní kvalitu za nízkou cenu. Pokud jsou vaše požadavky vyšší a nespokojíte se s minimem, doporučíme vám například Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1.

3 400 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Huawei MediaPad T3 10

Huawei MediaPad T3 10

3 400 Kč Orientační cena