Menu

Recenze a srovnání iGet Smart G81

Doporučujeme Při nákupu v kategorii herních tabletů

Datum doporučení: Duben 2018

  • Oproti konkurentům aktuálnější verze OS
  • Menší kapacita úložiště
  • Fotoaparát
2 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet iGet Smart G81 je zařízením cílícím na nejméně náročné zákazníky a díky tomu nemůžete od jeho provozu logicky očekávat žádné zázraky. Na druhou stranu vám za velmi nízkou pořizovací cenu nabídne poměrně slušně využitelné parametry, což ho jednoznačně odlišuje od konkurence.

Displej nabídne úhlopříčku 8 palců a v kombinaci s rozlišením 1280×800 pixelů, lze konstatovat, že kvalita zobrazení je srovnatelná se zařízeními v podobných cenových kategoriích. Ačkoliv není nikterak oslnivá, pro běžné využití bez problémů postačí. Kapacita baterie čítá průměrných 4000 mAh a tablet by měl nabízet výdrž pohybující se okolo pěti hodin na jedno nabití.

Technické parametry

O výkon se stará kombinace čtyřjádrového procesoru s frekvencí 1,3 GHz a operační paměť 1 GB. Ačkoliv na první pohled tyto parametry příliš neoslní, chod systému se jeví jako plynulý a pro základní účely jako prohlížení internetových stránek nebo provoz nenáročných aplikací je tablet dostačující. Relativní slabinou je kapacita vnitřního úložiště, která přináší pouze 8 GB. Naštěstí je rozšiřitelná pomocí paměťové karty. Fotoaparát také nenabízí příliš oslnivé výsledky, ale u tabletů je slabší kvalita foťáků naprosto běžná, takže se nejedná o žádnou katastrofu.

Výhodou je jistě vybavení poměrně novou verzí operačního systému Android 7. Ačkoliv verze už dnes není nejaktuálnější, stále se u tabletů v těchto nízkých cenových kategoriích dá považovat za nadstandard a nabízí dobrou kompatibilitu aplikací a vybavenost funkcemi.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,3

Operační paměť (RAM)

1

Velikost úložiště (GB)

8

Úhlopříčka (")

8

Rozlišení displeje (px)

1 280 x 800

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

2

Operační systém

Android 7.0

Závěr

Celkově lze hodnotit tablet iGet Smart G81 jako povedený kousek především vzhledem k jeho nízké pořizovací ceně. Zařízení je schopné uspokojit zákazníky se základními požadavky. Jeho největší dominantou je vybavenost relativně novou verzí operačního systému a jeho plynulý chod, za slabinu naopak považujeme fotoaparát a menší kapacitu úložiště.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: iGet Smart G81

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze iGet Smart G81

iGet Smart G81

2 500 Kč Orientační cena