Menu

 

Recenze a srovnání iGET Smart G81H

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 5 000 Kč

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Kovová záda
  • Čtyřjádrový procesor
  • Nízká cena
  • Velmi slabý fotoaparát
  • Malá kapacita úložiště
  • Starší operační systém
2 100 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Tablet iGET Smart G81H Black cílí na ty nejméně náročné zákazníky a snaží se za velmi nízkou cenu nabídnout parametry, které uspokojí jejich základní potřeby. Ačkoliv jde o tablet z nejnižší cenové kategorie, dokázal výrobce záda zařízení vyrobit z kovu, což působí poměrně elegantně a zároveň samozřejmě odolněji než většina srovnatelných plastových zařízení. 

IPS displej tabletu nabízí menší úhlopříčku 8 palců a rozlišení 1280 × 800 pixelů, což dává dohromady jemnost displeje 189 pixelů na palec. S touto hustotou pixelů budete schopni zblízka rozeznat jednotlivé pixely. 

Baterie nabízí také průměrnou kapacitu 4 000 mAh, která by podle výrobce měla znamenat jeden den provozu. Samozřejmě však zůstává otázkou proměnlivost výdrže podle intenzity využití. Jako u všech tabletů se podílí na spotřebě největší částí displej, pokud snížíte intenzitu jeho jasu, baterie vydrží déle. Nabíjení probíhá pomocí micro USB konektoru.

Technické parametry

Tablet je vybaven čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,3 GHz a operační pamětí 2 GB RAM. To je vybavenost, kterou lze označit pouze jako zcela základní. Očekávejte tedy plynulý chod systému při malém počtu spuštěných aplikací, nebo při multimediální zábavě. Zároveň však tablet nebude příliš svižný a načítání aplikací bude pomalejší, než v případě dražších přístrojů. Kapacita úložiště přinese 16 GB prostoru, která může být v případě práce s větším objemem dat nedostatečná. Paměť je však možno doplnit SD kartou až do velikosti 64 GB.

Z našeho pohledu zcela zbytečné je umístění fotoaparátu na zádech tabletu. Ten má rozlišení pouhé 2 MPx a téměř s jistotou lze říci, že váš telefon pořídí daleko lepší fotky. Kvalitní fotografie tedy tabletem nepořídíte.

Operační systém Android 7.1 se řadí mezi starší, neočekávejte tedy nejmodernější funkce a potíže mohou být s kompatibilitou některých nových aplikací a her. Na druhou stranu je v této cenové hladině starší operační systém zcela běžnou praxí a svému účelu poslouží. Zajímavá je možnost využití SIM karty. Nechybí také GPS a konektor Jack 3,5 mm pro sluchátka.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém Android 7.1
Počet jader procesoru 4
Frekvence procesoru (GHz) 1,3
Operační paměť (RAM) 2
Velikost úložiště (GB) 16
SD karta Max. 64 GB
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka (") 8
Rozlišení displeje (px) 1280 x 800
Jemnost displeje 189
Kapacita baterie 4 000
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 2
Připojení micro USB
Jack 3,5 mm Ano
SIM karta Ano
Navigační systémy GPS
NFC Ne

Závěr

Od tabletu iGET Smart G81H neočekávejte žádné zázraky. Jedná se o levnou variantu, což je z tabletu cítit v téměř každém parametru. Pro základní aplikace však postačí a pokud chcete pořídit tablet dětem, jedná se o vhodnou variantu. V případě dětí se totiž nejedná o zboží s dlouhou životností a jeho poškození vás vzhledem k pořizovacím nákladům nebude tolik bolet. Hlavními slabinami je nižší výkon, objem operační paměti a starší Android 7.1. Fotoaparát negativně hodnotit nemůžeme, protože jej v cenové hladině tohoto modelu nelze ani očekávat.

Pokud byste rádi pořídili kvalitnější tablet s všestranně lepšími parametry, můžeme vám doporučit například Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1.

2 100 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Prosím pěkně,
mám tablet od srpna roku 2019 a najednou ztmavnul a udělala se na něm příčka. Mohla jsem na skle malovat prstem různé tvary pak znovu zhasl a už se neprobudil. Dala jsem ho na nabíječku a nic se neděje. Děkuji za odpověď.

Vera Vrbova, 19.11.2020

Dobrý den,
k této situaci může dojít z hned několika důvodů. Pokud byl tablet vystaven vysokým teplotám, mohlo dojít k poškození displeje, které by se takto projevovalo. Stejně tak dochází k těmto závadám vlivem mechanického poškození, například při nárazu (displej nemusí být prasklý). Pokud ani jedna z těchto situací nenastala, jedná se o závadu na přístroji, kdy došlo k poruše displeje. Zařízení reklamujte u prodejce, od nějž jste jej zakoupila.

Jakub Gulec, redaktor, 25.11.2020

Dobrý den,
prosím má tablet dětský režim?
Děkuji.

Martina Novotná, 9.12.2020

Dobrý den,
tento tablet bohužel dětským režimem nedisponuje. Pokud o tuto funkci máte zájem, zkuste se podívat na recenzi tabletu Lenovo TAB M10 Wi-Fi ZA4G0081CZ, který režimem disponuje.

Jakub Gulec, redaktor, 22.12.2020

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze iGET Smart G81H

iGET Smart G81H

2 100 Kč Orientační cena