Menu

Recenze a srovnání iGET Smart G81H

71,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Tablety do 5 000 Kč

Klady

  • Kovová záda
  • Čtyřjádrový procesor
  • Nízká cena

Zápory

  • Velmi slabý fotoaparát
  • Malá kapacita úložiště
  • Starší operační systém
2 100 Kč Orientační cena

 

Základní parametry

Tablet iGET Smart G81H Black cílí na ty nejméně náročné zákazníky a snaží se za velmi nízkou cenu nabídnout parametry, které uspokojí jejich základní potřeby. Ačkoliv jde o tablet z nejnižší cenové kategorie, dokázal výrobce záda zařízení vyrobit z kovu, což působí poměrně elegantně a zároveň samozřejmě odolněji než většina srovnatelných plastových zařízení. 

IPS displej tabletu nabízí menší úhlopříčku 8 palců a rozlišení 1280 × 800 pixelů, což dává dohromady jemnost displeje 189 pixelů na palec. S touto hustotou pixelů budete schopni zblízka rozeznat jednotlivé pixely. 

Baterie nabízí také průměrnou kapacitu 4 000 mAh, která by podle výrobce měla znamenat jeden den provozu. Samozřejmě však zůstává otázkou proměnlivost výdrže podle intenzity využití. Jako u všech tabletů se podílí na spotřebě největší částí displej, pokud snížíte intenzitu jeho jasu, baterie vydrží déle. Nabíjení probíhá pomocí micro USB konektoru.

Parametr Tento produkt
Technologie displeje

IPS

Úhlopříčka (")

8

Rozlišení displeje (px)

1 280 x 800

Jemnost displeje

189

Kapacita baterie

4 000

Připojení

micro USB

Jack 3,5 mm

Ano

SIM karta

Ano

Navigační systémy

GPS

NFC

Ne

Technické parametry

Tablet je vybaven čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,3 GHz a operační pamětí 2 GB RAM. To je vybavenost, kterou lze označit pouze jako zcela základní. Očekávejte tedy plynulý chod systému při malém počtu spuštěných aplikací, nebo při multimediální zábavě. Zároveň však tablet nebude příliš svižný a načítání aplikací bude pomalejší, než v případě dražších přístrojů. Kapacita úložiště přinese 16 GB prostoru, která může být v případě práce s větším objemem dat nedostatečná. Paměť je však možno doplnit SD kartou až do velikosti 64 GB.

Z našeho pohledu zcela zbytečné je umístění fotoaparátu na zádech tabletu. Ten má rozlišení pouhé 2 MPx a téměř s jistotou lze říci, že váš telefon pořídí daleko lepší fotky. Kvalitní fotografie tedy tabletem nepořídíte.

Operační systém Android 7.1 se řadí mezi starší, neočekávejte tedy nejmodernější funkce a potíže mohou být s kompatibilitou některých nových aplikací a her. Na druhou stranu je v této cenové hladině starší operační systém zcela běžnou praxí a svému účelu poslouží. Zajímavá je možnost využití SIM karty. Nechybí také GPS a konektor Jack 3,5 mm pro sluchátka.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android 7.1

Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,3

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

16

SD karta

Max. 64 GB

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

2

Závěr

Od tabletu iGET Smart G81H neočekávejte žádné zázraky. Jedná se o levnou variantu, což je z tabletu cítit v téměř každém parametru. Pro základní aplikace však postačí a pokud chcete pořídit tablet dětem, jedná se o vhodnou variantu. V případě dětí se totiž nejedná o zboží s dlouhou životností a jeho poškození vás vzhledem k pořizovacím nákladům nebude tolik bolet. Hlavními slabinami je nižší výkon, objem operační paměti a starší Android 7.1. Fotoaparát negativně hodnotit nemůžeme, protože jej v cenové hladině tohoto modelu nelze ani očekávat.

Pokud byste rádi pořídili kvalitnější tablet s všestranně lepšími parametry, můžeme vám doporučit například Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1.

2 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: iGET Smart G81H | Hodnocení: 71,6 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v našem týmu zaměřuje zejména na články technologického charakteru. Tablety patří mezi jedno z jeho nejstarších témat, s problematikou je dobře seznámen. Vysvětlí vám například, proč jsou tablety do 5 000 Kč vhodné spíše pouze jako "zobrazovadla" na cesty. Kromě tabletů recenzuje také mobily a notebooky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Prosím pěkně,
mám tablet od srpna roku 2019 a najednou ztmavnul a udělala se na něm příčka. Mohla jsem na skle malovat prstem různé tvary pak znovu zhasl a už se neprobudil. Dala jsem ho na nabíječku a nic se neděje. Děkuji za odpověď.

Vera Vrbova

Dobrý den,
k této situaci může dojít z hned několika důvodů. Pokud byl tablet vystaven vysokým teplotám, mohlo dojít k poškození displeje, které by se takto projevovalo. Stejně tak dochází k těmto závadám vlivem mechanického poškození, například při nárazu (displej nemusí být prasklý). Pokud ani jedna z těchto situací nenastala, jedná se o závadu na přístroji, kdy došlo k poruše displeje. Zařízení reklamujte u prodejce, od nějž jste jej zakoupila.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den,
prosím má tablet dětský režim?
Děkuji.

Martina Novotná

Dobrý den,
tento tablet bohužel dětským režimem nedisponuje. Pokud o tuto funkci máte zájem, zkuste se podívat na recenzi tabletu Lenovo TAB M10 Wi-Fi ZA4G0081CZ, který režimem disponuje.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze iGET Smart G81H

iGET Smart G81H

2 100 Kč Orientační cena