Menu

 

Recenze a srovnání iGET Smart G81H

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů do 5 000 Kč

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Kovová záda
  • Čtyřjádrový procesor
  • Obecně slušný výkon v kontextu nízké ceny
  • Velmi slabý fotoaparát
  • Malá kapacita úložiště
  • Starší operační systém
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet iGET Smart G81H Black cílí na ty nejméně náročné zákazníky a snaží se za velmi nízkou cenu nabídnout parametry, které uspokojí jejich základní potřeby.

Ačkoliv jde o tablet z nejnižší cenové kategorie, dokázal výrobce záda zařízení vyrobit z kovu, což působí poměrně elegantně a zároveň samozřejmě odolněji než většina srovnatelných plastových zařízení. Displej tabletu nabízí menší úhlopříčku 8 palců a rozlišení 1280 × 800 px, díky čemuž je zobrazení na relativně dobré úrovni. Přestože hodnota není největší, na menší úhlopříčce jsou vlastnosti průměrné. Baterie nabízí také průměrnou kapacitu 4000 mAh, která by podle výrobce měla znamenat realitu celého dne na jedno plné nabití. Samozřejmě však zůstává otázkou proměnlivost výdrže podle intenzity využití.

Technické parametry

Tablet je vybaven čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,3 GHz a operační pamětí 2 GB RAM. Díky tomu je zabezpečen plynulý chod systému a můžete si zahrát i některé méně náročné hry a provozovat výpočetně nenáročné aplikace. Kapacita úložiště přinese 16 GB prostoru, která může být v případě práce s větším objemem dat nedostatečná. Naštěstí je možné paměť doplnit kartou až do velikosti 64 GB. V podstatě jen do počtu je na tabletu fotoaparát s rozlišením 2 Mpx, se kterým pěkné fotky bohužel nepořídíte.

Menším problémem je také přítomnost staršího operačního systému Android 7.1. Přesto je však systém dobře sladěný a funguje poměrně plynule a bez záseků, což je v podobné ceně jistě pozitivní.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Frekvence procesoru (GHz) 1,3
Operační paměť (RAM) 2
Velikost úložiště (GB) 16
Úhlopříčka (") 8
Rozlišení displeje (px) 1280 x 800
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 2
Operační systém Android 7.1

Závěr

Přestože od tabletu iGET Smart G81H Black nemůžete očekávat zázraky, postačí pro realizaci základních výpočetních úkonů. Jeho hlavní doménou je především velmi nízká cena, za kterou vám nabídne přijatelný výkon čtyřjádrového procesoru. Hlavní slabiny spatřujeme především v menší kapacitě úložiště, nekvalitním fotoaparátu nebo starším operačním systému. Pokud tablet v podobné cenovce, ale nemáte problém alespoň částečně navýšit pořizovací částku, můžeme vám doporučit například Samsung Galaxy Tab A (2019) 10.1.

2 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze iGET Smart G81H

iGET Smart G81H

2 000 Kč Orientační cena