Recenze a test iPad 10,2 32GB WiFi 2019 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání iPad 10,2 32GB WiFi 2019

v kategorii Mobilní telefony

9 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Apple s modelem iPad 10,2 pro rok 2019 cílí na zájemce o kvalitu střední třídy, kterým se snaží nabídnout parametry typické pro svoje výrobky. Jestli se mu za slušnou cenu podařilo nepolevit ze svých kvalitativních standardů si probereme v následující recenzi.

Klasicky silnou stránkou výrobků od značky Apple je skvělé konstrukční řešení. Model iPad 10,2 z roku 2019 není výjimkou. Hliníková konstrukce je pevná, odolná a zároveň kompaktní. Na přední straně najdeme displej s úhlopříčkou 10,2 palce a rozlišením 2 120 × 1 620 pixelů. Hustota pixelů je 265 na palec, což dělá z tohoto tabletu ten s nejjemnějším zobrazením z našeho výběru. Jednotlivé pixely už půjde těžko rozeznat pouhým okem. Apple zvolil pro displej technologii IPS ve svém Retina provedení, tím je přislíbena nadprůměrná kvalita obrazu.

Baterie přinese kapacitu, která by měla stačit na výdrž okolo 10 hodin běžného provozu, což ho řadí zhruba do průměru. Ve skutečnosti se však výdrž bude výrazně měnit podle intenzity a způsobu využití. Nabíjení je umožněno konektorem Lightning.

Technické parametry

O výkon je postaráno díky procesoru Apple A10 Fusion a operační paměti RAM o velikosti 3 GB. Tato kombinace bohatě postačí k provozu všech dostupných aplikací a bezproblémového chodu systému či multimédií. Nenechte se zmást tím, že je velikost RAM menší, než v případě konkurence. Zařízení se systémem iOS potřebují k provozu méně operační paměti. Kapacita úložiště námi vybrané varianty činí 32 GB. Bohužel již tradičně není k dispozici slot pro SD kartu, velikost úložiště tedy může být limitující.

Kvalita fotoaparátu je spíše průměrná a pokud hodláte pořizovat umělecké snímky, budete si muset pořídit spíše některý z mobilních telefonů od Apple. Na druhou stranu na tom bude fotoaparát o něco lépe než konkurence, protože zařízení Apple z pravidla zpracovávají fotografie lépe.

O provoz se stará operační systém iOS 11, který patří k novějším. Jako u všech ostatních zařízení Apple je provoz plynulý, bez jakýchkoliv záseků a větších problémů. K dispozici je také navigační systém GPS a Glonass. Konektor pro Jack 3,5 mm na zařízení budete hledat marně.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Operační systém

iOS 11

100 % Neuvedeno
Procesor

Apple A10 Fusion

100 % Neuvedeno
Počet jader procesoru

4

100 % Neuvedeno
Frekvence procesoru (GHz)

2.34

100 % Neuvedeno
Operační paměť (RAM)

2

100 % Neuvedeno
Velikost úložiště (GB)

32

100 % Neuvedeno
SD karta

Ne

100 % Neuvedeno
Technologie displeje

IPS

100 % Neuvedeno
Úhlopříčka (")

10,2

100 % Neuvedeno
Rozlišení displeje (px)

2 160 x 1 620

100 % Neuvedeno
Jemnost displeje

265

100 % Neuvedeno
Kapacita baterie

8 827

100 % Neuvedeno
Výdrž baterie podle výrobce

9

100 % Neuvedeno
Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

100 % Neuvedeno
Připojení

Lightning

100 % Neuvedeno
Jack 3,5 mm

Ne

100 % Neuvedeno
SIM karta

Ne

100 % Neuvedeno
Navigační systémy

GPS, Glonass

100 % Neuvedeno
NFC

Ne

100 % Neuvedeno

Závěr

Tablet iPad 10,2 32 GB z roku 2019 má za cíl uspokojit za přiměřenou cenou zákazníky poptávající nadstandardní kvalitu střední třídy. Tyto ambice se mu daří naplnit poměrně zdatně. Vzhledem k nadprůměrnému displeji v kategorii je tento tablet určen k dobrému multimediálnímu prožitku. Exceluje v ohledu konstrukčního řešení a nezklame ani co se týče výkonu. Velkým negativem je malá kapacita úložiště, kterou nelze rozšířit SD kartou. Celkově vám můžeme tablet doporučit v případě, že preferujete model od známé značky s jeho tradičními výhodami. Pokud byste potřebovali větší kapacitu úložiště, můžeme vám doporučit například tablet Samsung Galaxy Tab S5e 10.5.

9 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: iPad 10,2 32GB WiFi 2019
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje řadu let. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Protože je testování telefonů jeho doménou, osahal si už valnou většinu produktů na trhu. Díky tomu a předchozím zkušenostem s poloprofesionálním focením snadno pozná, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze iPad 10,2 32GB WiFi 2019

iPad 10,2 32GB WiFi 2019

9 300 Kč Orientační cena