Menu

Recenze a srovnání iPad 10,2 32GB WiFi 2019

Doporučujeme Při nákupu v kategorii tabletů nad 10 000 Kč

Datum doporučení: Únor 2020

  • Výkon
  • Konstrukční řešení
  • Přijatelná cena
  • Menší kapacita úložiště
  • Méně kvalitní fotoaparát
  • Nelze vložit paměťovou kartu
9 000 Kč Orientační cena

Koupit v obchodě:

Základní parametry

Apple s modelem iPad 10,2 pro rok 2019 cílí na zájemce o kvalitu střední třídy, kterým se snaží nabídnout parametry typické pro svoje výrobky. Jestli se mu za slušnou cenu podařilo nepolevit ze svých kvalitativních standardů si probereme v následující recenzi.

Klasicky silnou stránkou výrobků od značky Apple je skvělé konstrukční řešení. Model iPad 10,2 z roku 2019 není výjimkou. Hliníková unibody konstrukce je pevná, odolná a zároveň kompaktní. Na přední straně najdeme displej s úhlopříčkou 10,2 palce a rozlišením 2 120 × 1 620 pixelů. Apple zvolil technologii Retina a displej si vede obecně na výbornou. Jeho zobrazovací vlastnosti a vykreslení barev jsou nadprůměrné a ve své cenovce patří k nejlepšímu.

Baterie přinese kapacitu, která by měla stačit na výdrž okolo 10 hodin běžného provozu, což ho řadí zhruba do průměru. Ve skutečnosti se však výdrž bude samozřejmě výrazně proměňovat podle intenzity a způsobu využití.

Technické parametry

O výkon je postaráno díky procesoru Apple A10 Fusion a operační paměti 3 GB. Tato kombinace bohatě postačí k provozu všech dostupných aplikací a bezproblémového chodu systému či multimédií. Kapacita úložiště námi vybrané varianty činí 32 GB a již tradičně bohužel není k rozšíření prostřednictvím vložení paměťové karty. Kvalita fotoaparátu je spíše průměrná a pokud hodláte pořizovat umělecké snímky, budete si muset pořídit spíše některý z mobilních telefonů od Apple.

Softwarově je tablet od Apple tradičně skvěle vybaven. Apple iOS běží plynule, bez jakýchkoliv záseků a větších problémů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru Neuvedeno
Frekvence procesoru (GHz) -
Operační paměť (RAM) 2
Velikost úložiště (GB) 32
Úhlopříčka (") 10,2
Rozlišení displeje (px) 2160 x 1620
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 8
Operační systém iOS 11

Závěr

Tablet iPad 10,2 32 GB z roku 2019 má za cíl uspokojit za přiměřenou cenu zákazníky poptávající nadstandardní kvalitu střední třídy. Tyto ambice se mu daří naplnit poměrně zdatně. Exceluje v ohledu konstrukčního řešení a nezklame ani co se týče výkonu. Naopak nepotěší vás, pokud hledáte skvělý fotoaparát nebo zařízení s velkou kapacitou úložiště. Celkově vám můžeme tablet doporučit v případě, že preferujete model od známé značky s jeho tradičními výhodami. Pokud byste potřebovali větší kapacitu úložiště, můžeme vám doporučit například tablet Samsung Galaxy Tab S5e 10.5.

Recenze iPad 10,2 32GB WiFi 2019

iPad 10,2 32GB WiFi 2019

9 000 Kč Orientační cena