Recenze a test iPad 10,2 32GB WiFi 2019 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání iPad 10,2 32GB WiFi 2019

9 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Apple s modelem iPad 10,2 pro rok 2019 cílí na zájemce o kvalitu střední třídy, kterým se snaží nabídnout parametry typické pro svoje výrobky. Jestli se mu za slušnou cenu podařilo nepolevit ze svých kvalitativních standardů si probereme v následující recenzi.

Klasicky silnou stránkou výrobků od značky Apple je skvělé konstrukční řešení. Model iPad 10,2 z roku 2019 není výjimkou. Hliníková konstrukce je pevná, odolná a zároveň kompaktní. Na přední straně najdeme displej s úhlopříčkou 10,2 palce a rozlišením 2 120 × 1 620 pixelů. Hustota pixelů je 265 na palec, což dělá z tohoto tabletu ten s nejjemnějším zobrazením z našeho výběru. Jednotlivé pixely už půjde těžko rozeznat pouhým okem. Apple zvolil pro displej technologii IPS ve svém Retina provedení, tím je přislíbena nadprůměrná kvalita obrazu.

Baterie přinese kapacitu, která by měla stačit na výdrž okolo 10 hodin běžného provozu, což ho řadí zhruba do průměru. Ve skutečnosti se však výdrž bude výrazně měnit podle intenzity a způsobu využití. Nabíjení je umožněno konektorem Lightning.

Technické parametry

O výkon je postaráno díky procesoru Apple A10 Fusion a operační paměti RAM o velikosti 3 GB. Tato kombinace bohatě postačí k provozu všech dostupných aplikací a bezproblémového chodu systému či multimédií. Nenechte se zmást tím, že je velikost RAM menší, než v případě konkurence. Zařízení se systémem iOS potřebují k provozu méně operační paměti. Kapacita úložiště námi vybrané varianty činí 32 GB. Bohužel již tradičně není k dispozici slot pro SD kartu, velikost úložiště tedy může být limitující.

Kvalita fotoaparátu je spíše průměrná a pokud hodláte pořizovat umělecké snímky, budete si muset pořídit spíše některý z mobilních telefonů od Apple. Na druhou stranu na tom bude fotoaparát o něco lépe než konkurence, protože zařízení Apple z pravidla zpracovávají fotografie lépe.

O provoz se stará operační systém iOS 11, který patří k novějším. Jako u všech ostatních zařízení Apple je provoz plynulý, bez jakýchkoliv záseků a větších problémů. K dispozici je také navigační systém GPS a Glonass. Konektor pro Jack 3,5 mm na zařízení budete hledat marně.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém

iOS 11

Procesor

Apple A10 Fusion

Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

2.34

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

32

SD karta

Ne

Technologie displeje

IPS

Úhlopříčka (")

10,2

Rozlišení displeje (px)

2 160 x 1 620

Jemnost displeje

265

Kapacita baterie

8 827

Výdrž baterie podle výrobce

9

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Připojení

Lightning

Jack 3,5 mm

Ne

SIM karta

Ne

Navigační systémy

GPS, Glonass

NFC

Ne

Závěr

Tablet iPad 10,2 32 GB z roku 2019 má za cíl uspokojit za přiměřenou cenou zákazníky poptávající nadstandardní kvalitu střední třídy. Tyto ambice se mu daří naplnit poměrně zdatně. Vzhledem k nadprůměrnému displeji v kategorii je tento tablet určen k dobrému multimediálnímu prožitku. Exceluje v ohledu konstrukčního řešení a nezklame ani co se týče výkonu. Velkým negativem je malá kapacita úložiště, kterou nelze rozšířit SD kartou. Celkově vám můžeme tablet doporučit v případě, že preferujete model od známé značky s jeho tradičními výhodami. Pokud byste potřebovali větší kapacitu úložiště, můžeme vám doporučit například tablet Samsung Galaxy Tab S5e 10.5.

9 300 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: iPad 10,2 32GB WiFi 2019
Jakub Gulec plní v našem týmu roli technicky zaměřeného redaktora. Kategorii mobilů se u nás věnuje více než rok a postupně ji zcela přeměnil k obrazu svému. O mobily se zajímá i ve volném čase, neunikne mu proto žádná novinka. Dobře se díky tomu vyzná také v tom, jak dobře poslouží který smartphone při focení nebo jiném využití a své know-how vám ve svých recenzí může předat. Kromě mobilů a další elektroniky se zabývá také nářadím a další technikou.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze iPad 10,2 32GB WiFi 2019

iPad 10,2 32GB WiFi 2019

9 300 Kč Orientační cena