Menu

Recenze a srovnání Lenovo M8 ZA5G0065CZ

Pro nenáročné v kategorii Nejlepší dětské tablety

Klady

  • Nízká cena
  • Větší výdrž baterie
  • Více uživatelských účtů

Zápory

  • Nižší výkon
  • Méně kvalitní displej
  • Velmi slabý fotoaparát
2 700 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Lenovo M8 ZA5G0065CZ, 2GB/32GB se zaměřuje na cílovou skupinu méně náročných zákazníků. Kromě základního parametrového vybavení, které by mělo stačit pro běžný chod, se snaží nabídnout také nadstandard například v podobě speciálního dětského režimu. Na konkrétní nejdůležitější parametry se zaměříme v následující recenzi. Co se týče konstrukčního řešení, je nutné konstatovat, že tablet i přes svoji nízkou pořizovací cenu působí relativně estetickým dojmem. Podle uživatelských zkušeností slušně padne do ruky a manipulace s ním se jeví jako bezproblémová.

Na přední straně se nachází IPS displej s úhlopříčkou 8 palců a rozlišením 1280 × 800 pixelů, který nabízí pouze průměrnou kvalitu zobrazení. Vzhledem k cílové skupině dětí nebude toto však nedostatkem a menší úhlopříčka displeje vyhoví i v malých rukách.

Kapacita baterie činí 5 000 mAh a podle výrobce by měla vystačit na 12 hodin provozu při sledování videí nebo 18 hodin provozu při surfování na webu. To jsou hodnoty spíše nadprůměrná, bude však záležet na reálné výdrži baterie, která se od té uvedené může až o polovinu lišit. To však platí všeobecně pro všechny tablety. Baterii lze doplnit prostřednictvím micro USB konektoru.

Parametr Tento produkt
Technologie displeje

IPS

Úhlopříčka (")

8

Rozlišení displeje (px)

1 280 x 800

Jemnost displeje

189

Kapacita baterie

5 000

Výdrž baterie podle výrobce

12

Připojení

micro USB

Jack 3,5 mm

Ano

SIM karta

Ne

Navigační systémy

GPS

NFC

Ne

Technické parametry

U námi vybrané varianty tabletu je výkon zprostředkován především skrze čtyřjádrový procesor Helio A22 s maximální frekvencí 2 GHz. Ten neposkytne výkon pro náročné aplikace, či hry, ale pro cílovou skupinu bude výkonu více než dostatek. Operační paměť 2 GB zajistí plynulý chod systému a menšího množství souběžně spuštěných aplikací. Kapacita úložiště činí pouze 32 GB, nicméně ji můžete pohodlně rozšířit pomocí SD karty s velikostí až 128 GB.

Fotoaparát s rozlišením 5 MPx zajistí dětem možnost vyzkoušet si focení a zjistit, oč se vlastně jedná. Pro kvalitní fotografie je však zcela nevyhovující a i starší smartphone jej svými výstupy strčí do kapsy.

Jako operační systém zvolil výrobce modernější Android 9.0, který běží bez problémů. Velmi vítaným bonusem je pak možnost vytvoření několika uživatelských profilů a možnost dětského účtu, díky kterému je tablet vhodný i pro nejmenší členy rodiny. Neschází navigace pomocí GPS, ale také konektor pro sluchátka.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android 9.0

Procesor

Helio A22

Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

2

Jednojádrový výkon dle Geekbench 5.4

134

Mnohojádrový výkon dle Geekbench 5.4

440

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

32

SD karta

Max. 128 GB

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

5

Závěr

Tablet Lenovo Tab M8 nenabídne excelentní výkonové parametry a neoslní ani v mnoha jiných ohledech (například kvalita zobrazení). Na druhou stranu nabízí zajímavou variaci multimediálního zařízení pro rodiny s dětmi díky možnostem speciálního nastavení uživatelských účtů. Výhodou je také poměrně velká výdrž baterie nebo možnost vložení paměťové karty. Hledáte-li jiný tablet, který je díky svým parametrům vhodný pro nejmenší děti, můžeme vám doporučit například také GoGEN MAXPAD9 G5P.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lenovo M8 ZA5G0065CZ
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v kanceláři věnuje zejména tématům zaměřeným na technologie. Dětské tablety jsou specifickou kategorií, ve které vám vysvětlí, proč je důležité volit spíše lehčí tablet, než vysoký výkon. Při brouzdání našim webem můžete jeho články najít také u bezdrátových sluchátek či powerbank, které na cestách s ratolestmi ocenítě.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lenovo M8 ZA5G0065CZ

Lenovo M8 ZA5G0065CZ

2 700 Kč Orientační cena