Menu

Recenze a srovnání Lenovo M8 ZA5G0065CZ

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dětských tabletů

Datum doporučení: Červen 2020

  • Nízká cena
  • Výdrž baterie
  • Možnost provozu více uživatelských účtů
  • Slabší výkon
  • Horší zobrazovací vlastnosti
  • Nekvalitní fotoaparát
3 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Lenovo M8 ZA5G0065CZ, 2GB/32GB se zaměřuje na cílovou skupinu méně náročných zákazníků. Kromě základního parametrového vybavení, které by mělo stačit pro běžný chod, se snaží nabídnout také nadstandard například v podobě speciálního dětského režimu. Na konkrétní nejdůležitější parametry se zaměříme v následující recenzi.

Co se týče konstrukčního řešení, je nutné konstatovat, že tablet i přes svoji nízkou pořizovací cenu působí relativně líbivým dojmem. Navíc slušně padne do ruky a manipulace s ním se jeví jako bezproblémová. Na přední straně se nachází displej s úhlopříčkou 8 palců a rozlišením 1280×800 px, který nabízí pouze průměrnou kvalitu zobrazení.

Kapacita baterie činí 5000 mAh a podle výrobce by měla vystačit na 12 hodin provozu při sledování videí nebo 18 hodin provozu při surfování na webu. Samozřejmě je otázkou, jaké budou reálné hodnoty při větším zatížení, nicméně v podobné cenovce se tablet v ohledu výdrže bude řadit pravděpodobně k nadprůměru.

Technické parametry

U námi vybrané varianty tabletu je výkon zprostředkován především skrze procesor s frekvencí 2 GHz a operační paměť 2 GB. Tyto výkonové vlastnosti jsou opět spíše průměrné a odpovídají nízké ceně zařízení. Stačí totiž na chod systému, ale náročné aplikace na tabletu nerozjedete. Kapacita úložiště činí jen 32 GB, nicméně můžete ji pohodlně rozšířit pomocí externí paměťové karty s velikostí až 128 GB.

Trochu „do počtu“ je u tabletu přítomný fotoaparát. Ten nabídne 5 Mpx rozlišení a stačí pouze k fotografování v naprosto základní kvalitě bez větších požadavků.

Jako operační systém zvolil výrobce Android 9.0, který běží bez problémů. Velmi vítaným bonusem je pak možnost vytvoření několika uživatelských profilů a možnost dětského účtu, díky kterému je tablet vhodný i pro nejmenší členy rodiny.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť (RAM) 2
Velikost úložiště (GB) 32
Úhlopříčka (") 8
Rozlišení displeje (px) 1280 x 800
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 5
Operační systém Android 9.0

Závěr

Tablet Lenovo Tab M8 nenabídne excelentní výkonové parametry a neoslní ani v mnoha jiných ohledech (například kvalita zobrazení nebo fotoaparát). Na druhou stranu nabízí zajímavou variaci multimediálního zařízení pro rodiny s dětmi díky možnostem speciálního nastavení uživatelských účtů. Výhodou je také slušná výdrž baterie nebo možnost vložení paměťové karty. Hledáte-li jiný tablet, který je díky svým parametrům vhodný pro děti, můžeme vám doporučit například také Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ.

3 300 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Lenovo M8 ZA5G0065CZ

Lenovo M8 ZA5G0065CZ

3 300 Kč Orientační cena