Recenze tabletu Lenovo Tab 2 A10-70F Wi-Fi 16GB | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Lenovo Tab 2 A10-70F Wi-Fi 16GB

v kategorii Tablety do 5 000 Kč

Klady

  • Poměrně kvalitní fotoaparát
  • Výdrž baterie

Zápory

  • Nižší kapacita úložiště
  • Starší operační systém
4 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Lenovo Tab 2 A10-70F je modelem nižší střední třídy, který však nabízí za poměrně málo peněz velice slušné vybavení. Pokud hledáte tablet s výborným poměrem ceny ku výkonu, mohl by vás tento přístroj rozhodně zaujmout.

Displej zařízení nabízí úhlopříčku 10,1 palců a rozlišení 1920×1200 pixelů, což je kombinace, která přináší slušné zobrazovací vlastnosti. Baterie má perfektní kapacitu 7 000 mAh a přináší výdrž v běžném provozu až 10 hodin.

Technické parametry

O výkon tabletu se stará čtyřjádrový procesor běžící na frekvenci 1,5 GHz a operační paměť 2 GB RAM. To je kombinace, která zajistí naprosto bezproblémový chod systému a přinese i možnost provozovat náročnější aplikace. Kapacita interního úložiště přináší 16 GB, což je pro tablety v této cenovce spíše průměrná hodnota, naštěstí je však možné rozšířit ji pomocí paměťové karty. Překvapivě slušná je kvalita fotoaparátu, což naopak u tabletů v nižších cenových relacích zvykem nebývá. Osm megapixelů však již nabízí určitý standard, díky kterému se dají pořídit relativně slušné snímky.

Tablet běží na operačním systému Adroid 5.0, což je sice starší verze známého softwaru, ale i tak nabídne poměrně slušnou podporu aplikací a plynulý chod díky dobrému sladění s hardwarem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,5

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

16

Úhlopříčka (")

10,1

Rozlišení displeje (px)

1 920 x 1 200

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Operační systém

Android 5.0

Závěr

Celkově hodnotíme Lenovo Tab 2 A10-70F kladně především díky tomu, že i přes svou nižší cenu výrazně nezaostává v žádné z důležitých kategorií a celkově tak nabízí výborný poměr ceny ku výkonu. Do našeho výběru se tablet dostal především díky dobré výdrži baterie, výkonu a slušnému fotoaparátu.

4 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lenovo Tab 2 A10-70F Wi-Fi 16GB
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v našem týmu zaměřuje zejména na články technologického charakteru. Tablety patří mezi jedno z jeho nejstarších témat, s problematikou je dobře seznámen. Vysvětlí vám například, proč jsou tablety do 5 000 Kč vhodné spíše pouze jako "zobrazovadla" na cesty. Kromě tabletů recenzuje také mobily a notebooky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lenovo Tab 2 A10-70F Wi-Fi 16GB

Lenovo Tab 2 A10-70F Wi-Fi 16GB

4 800 Kč Orientační cena