Recenze a porovnání Lenovo Tab 4 10 Plus | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Lenovo Tab 4 10 Plus

Klady a zápory

  • Výkon za přijatelnou cenu
  • Velká úhlopříčka
  • Nestabilní konstrukce
8 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Lenovo Tab 4 10 Plus je zařízením s přijatelnou cenou, které nabízí hardwarové vybavení zcela dostačující pro dlouhé hodiny multimediální zábavy. Tablet je díky svému vysokému výkonu v našem výběru zařazen do kategorie herních, ale samozřejmě je využitelný i v jiných oblastech.

Na první pohled jistě každého zaujme kvalitní kovová konstrukce, která představuje líbivou designovou variantu a nabízí také dostatečnou odolnost proti poškození. V tomto případě se však bohužel s materiálem konstrukce váže i jistá nekompaktnost, která se projevuje ve vykluzování zařízení z rukou. Přední straně dominuje samozřejmě displej s velkou úhlopříčkou deset palců. V kombinaci s tímto rozměrem se možná zdá rozlišení 1920 x 1200 nedostačující, ale pokud neočekáváte naprosto špičkové zobrazení, neměli byste být kvalitou displeje zklamáni. Kapacita baterie přináší velmi slušných 7000 mAh, což je číslo, za které by se nemusely stydět ani tablety z vyšších cenových kategorií a promítá se do nadstandardní výdrže pohybující se okolo 10 hodin v zatížení.

Technické parametry

O výkon tohoto tabletu se stará osmijádrový procesor běžící na frekvenci 2 GHz. Dohromady s operační pamětí úctyhodných 4 GB se dá konstatovat, že tablet by neměl mít problém s naprosto plynulým chodem systému a poradit by si měl i s velmi náročnými aplikacemi a hrami. Potěší také kapacita úložiště, protože 64 GB lze opět u zařízení s podobnou cenou rozhodně považovat za nadstandardní. Co se týče fotoaparátu, tak nemůžete čekat žádné zázraky, jak tomu u tabletů ostatně bývá zvykem. Na druhou stranu si osmi megapixelový hlavní foťák až tak špatně nevede a nenáročným uživatelům jistě postačí.

Tablet běží na operačním systému Android 7 Nougat, což sice není nejnovější kousek z dílny největšího výrobce mobilních softwarů, ale i tak nabídne poměrně dobré možnosti a velmi slušnou podporu aplikací, jak je tomu u Androidu tradičně zvykem.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

8

Frekvence procesoru (GHz)

2

Operační paměť (RAM)

4

Velikost úložiště (GB)

64

Úhlopříčka (")

10,1

Rozlišení displeje (px)

1 920 x 1 200

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

8

Operační systém

Android 7.0

Závěr

Tablet Lenovo Tab 4 10 Plus hodnotíme kladně téměř ve všech ohledech. Je to tablet vhodný pro uživatele, kteří mají vysoké nároky na kvalitu hardwarových komponentů, ale ohlíží se při výběru na pořizovací cenu. Vysoký výkon s dobrou výdrží baterie je také hlavní důvod zařazení tohoto tabletu do našeho výběru. Naopak slabinu spatřujeme především v kluzké konstrukci, starším operačním systému a nepříliš oslnivé kvalitě fotoaparátu.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lenovo Tab 4 10 Plus
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se před více než rokem ujal role technického redaktora. Ve svém článku vám přiblíží nejdůležitější parametry, které byste měli při výběru tabletu určeného pro hraní her respektovat. Kromě herních tabletů vytvořil i zevrubný článek pro výběr herního notebooků či grafické karty.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lenovo Tab 4 10 Plus

Lenovo Tab 4 10 Plus

8 500 Kč Orientační cena