Recenze tabletu Lenovo TAB 4 10″ | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Lenovo TAB 4 10″

v kategorii Tablety do 5 000 Kč

Klady a zápory

  • Velký displej
  • Vysoká kapacita baterie
  • Slabší fotoaparát
3 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Tab 4 10“ je produktem známé firmy věnující se produkci multimediálních zařízení. To zaručuje jistý kvalitativní standard, který můžete od těchto produktů očekávat. Ačkoliv Lenovo s touto řadou jistě necílí na nejnáročnější zákazníky poptávající nejvyšší kvalitu, může vás Tab 4 jistě bohatě uspokojit.

Přední straně konstrukce tabletu logicky vévodí displej s úhlopříčkou 10 palců a rozlišením 1280 x 800 pixelů. To je hodnota, která nikterak neoslní, na druhou stranu stačí pro základní účely zobrazení. Baterie nabídne svým uživatelům kapacitu velmi pěkných 7000 mAh. Díky tomu se výdrž na jedno nabití pohybuje kolem jednoho dne v běžném využití, což je skvělá hodnota.

Technické parametry

Výkon tabletu zajišťuje především kombinace čtyřjádrového procesoru na frekvenci 1,4 GHz a operační paměti 2 GB. To je variace stačící pro plynulý chod systému a provoz běžných aplikací. Samozřejmě si nezahrajete nové hry a nespustíte extrémně náročné aplikace, ale pro běžné využití vám tablet nabídne dostatečný komfort. Úložiště námi vybrané varianty pak nabídne 32 GB prostoru. Vítaným bonusem je pak možnost jeho rozšíření pomocí paměťové karty. Pětimegapixelový fotoaparát, kterým je tablet vybaven vám zajistí možnost základního záznamu, ale jak už tomu u podobných zařízení bývá, nemůžete od něj čekat zázraky.

Výrobce vybavil tablet operačním systémem Android 7.0 a ačkoliv to samozřejmě není nejnovější verze známého operačního systému, oproti konkurentům ji lze považovat za stále relativně moderní s dobrou podporou aplikací.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

1,4

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

32

Úhlopříčka (")

10

Rozlišení displeje (px)

1 280 x 800

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

5

Operační systém

Android 7.0

Závěr

Tablet hodnotíme jako velmi povedené zařízení, jehož cílovou skupinou jsou zákazníci hledající velký displej za přijatelnou cenu. Těžko totiž na trhu dostanete desetipalcovou úhlopříčku ve stejné cenové kategorii. Kromě větší úhlopříčky je jeho doménou také velmi slušná výdrž. Naopak za slabinu lze považovat jeho horší zobrazovací kvalitu nebo nepříliš kvalitní fotoaparát. Ačkoliv kvalita fotoaparátů není u tabletů obvykle na velmi vysoké úrovni, hledáte-li zařízení s vyšší kvalitou pořízených snímků, můžeme vám doporučit například Lenovo Yoga Tab 3 8“.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lenovo TAB 4 10″
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v našem týmu zaměřuje zejména na články technologického charakteru. Tablety patří mezi jedno z jeho nejstarších témat, s problematikou je dobře seznámen. Vysvětlí vám například, proč jsou tablety do 5 000 Kč vhodné spíše pouze jako "zobrazovadla" na cesty. Kromě tabletů recenzuje také mobily a notebooky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lenovo TAB 4 10″

Lenovo TAB 4 10″

3 500 Kč Orientační cena