Recenze tabletu Lenovo Tab M10 Wi-Fi ZA4G0081CZ | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Lenovo Tab M10 Wi-Fi ZA4G0081CZ

Dříve jsme doporučovali v kategorii Nejlepší dětské tablety

Klady

  • Dobrý výkon v kategorii
  • Režim pro děti
  • Téměř aktuální Android

Zápory

  • Větší úhlopříčka
  • Menší kapacita baterie
  • Nižší výkon
3 200 Kč Orientační cena

Základní parametry

Lenovo TAB M10 Wi-Fi patří mezi dětské tablety, které poslouží celé rodině. Za toto zařazení vděčí funkci přepnutí do dětského režimu. Konstrukce vypadá poměrně odolně, co do designu jsou však rámečky poměrně široké. To však dětem určitě vadit nebude.

Výkon je samozřejmě spíše základní, optimalizovaný v poměru k ceně tak, aby dětem vyhověl, ale zařízení zůstalo dostupné. Displej s úhlopříčkou 10,1 palce nabízí rozlišení pouze 1 280 x 800 pixelů. Obraz tak může při blízkém pohledu působit lehce kostrbatě, to je však záležitost, která dětem nebude vadit.

Výrobce slibuje provoz zařízení až 9 hodin při jediném nabití, tato hodnota se však při reálném využití může lišit. Počítejte tak s nižší výdrží. Konektor pro dobíjení je pak osazen v provedení micro USB.

Parametr Tento produkt
Technologie displeje

IPS

Úhlopříčka (")

10,1

Rozlišení displeje (px)

1 280 x 800

Jemnost displeje

149

Kapacita baterie

4 850

Výdrž baterie podle výrobce

9

Připojení

micro USB

Jack 3,5 mm

Ano

SIM karta

Ne

Navigační systémy

GPS

NFC

Ne

Technické parametry

Provoz zajišťuje procesor Snapdragon 429 s pouhými 4 jádry pracující na maximálním taktu 2 GHz. To samo o sobě upozorňuje spíše na základní výkon, rozhodně se tedy nejedná o herní či pracovní tablet. Operační paměť je shodně pouze 2 GB, pro méně náročné využití však postačí. Dětské aplikace i multimediální zábava ve formě videí nebudou mít problém s plynulostí. Kapacitu úložiště 32 GB lze rozšířit micro SD kartou, a to maximálně o 256 GB.

Fotoaparát neoslní a plní spíše doplňkovou funkci. Pokud na něj nebudete mít žádné nároky, může posloužit jako hračka pro děti, které tak lépe pochopí princip záznamu obrazu. Zajímavostí u tohoto zařízení je téměř aktuální operační systém Android 9. Ten je dobře odladěn a funguje bez problémů. K dispozici je nastavení uživatelských účtů, přepnutí do dětského režimu i sledování aktivity.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém

Android 9.0

Procesor

Snapdragon 429

Počet jader procesoru

4

Frekvence procesoru (GHz)

2

Jednojádrový výkon dle Geekbench 5.4

168

Mnohojádrový výkon dle Geekbench 5.4

570

Operační paměť (RAM)

2

Velikost úložiště (GB)

32

SD karta

Max. 256 GB

Rozlišení fotoaparátu (Mpx)

5

Závěr

Tablet Lenovo TAB M10 Wi-Fi nabízí zajímavé řešení za velmi přijatelný finanční obnos. Pro hodnocení parametrů je nutno brát v potaz, pro koho je zařízení určeno. Výkon, displej i úložiště děti uspokojí a solidní výdrž baterie umožní provoz i na cestách. Mezi negativa patří větší displej a trochu vyšší hmotnost (480 gramů), což může být pro nejmenší děti náročné na držení.

Hledáte-li výkonnější variantu dětského tabletu, můžeme vám doporučit Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Lenovo Tab M10 Wi-Fi ZA4G0081CZ
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub se v kanceláři věnuje zejména tématům zaměřeným na technologie. Dětské tablety jsou specifickou kategorií, ve které vám vysvětlí, proč je důležité volit spíše lehčí tablet, než vysoký výkon. Při brouzdání našim webem můžete jeho články najít také u bezdrátových sluchátek či powerbank, které na cestách s ratolestmi ocenítě.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lenovo Tab M10 Wi-Fi ZA4G0081CZ

Lenovo Tab M10 Wi-Fi ZA4G0081CZ

3 200 Kč Orientační cena