Menu

Recenze a srovnání Lenovo TAB M10 Wi-Fi ZA4G0081CZ

Doporučujeme Při nákupu v kategorii dětských tabletů

Datum doporučení: Prosinec 2020

77,4 % Celkové hodnocení
  • Dobrý výkon v kategorii
  • Režim pro děti
  • Téměř aktuální Android
  • Větší úhlopříčka
  • Menší kapacita baterie
  • Nižší výkon
3 800 Kč Orientační cena

Základní parametry

Lenovo TAB M10 Wi-Fi patří mezi dětské tablety, které poslouží celé rodině. Za toto zařazení vděčí funkci přepnutí do dětského režimu. Konstrukce vypadá poměrně odolně, co do designu jsou však rámečky poměrně široké. To však dětem určitě vadit nebude.

Výkon je samozřejmě spíše základní, optimalizovaný v poměru k ceně tak, aby dětem vyhověl, ale zařízení zůstalo dostupné. Displej s úhlopříčkou 10,1 palce nabízí rozlišení pouze 1 280 x 800 pixelů. Obraz tak může při blízkém pohledu působit lehce kostrbatě, to je však záležitost, která dětem nebude vadit.

Výrobce slibuje provoz zařízení až 9 hodin při jediném nabití, tato hodnota se však při reálném využití může lišit. Počítejte tak s nižší výdrží. Konektor pro dobíjení je pak osazen v provedení micro USB.

Parametr Tento produkt
Technologie displeje IPS
Úhlopříčka (") 10,1
Rozlišení displeje (px) 1280 x 800
Jemnost displeje 149
Kapacita baterie 4 850
Výdrž baterie podle výrobce 9
Připojení micro USB
Jack 3,5 mm Ano
SIM karta Ne
Navigační systémy GPS
NFC Ne

Technické parametry

Provoz zajišťuje procesor Snapdragon 429 s pouhými 4 jádry pracující na maximálním taktu 2 GHz. To samo o sobě upozorňuje spíše na základní výkon, rozhodně se tedy nejedná o herní či pracovní tablet. Operační paměť je shodně pouze 2 GB, pro méně náročné využití však postačí. Dětské aplikace i multimediální zábava ve formě videí nebudou mít problém s plynulostí. Kapacitu úložiště 32 GB lze rozšířit micro SD kartou, a to maximálně o 256 GB.

Fotoaparát neoslní a plní spíše doplňkovou funkci. Pokud na něj nebudete mít žádné nároky, může posloužit jako hračka pro děti, které tak lépe pochopí princip záznamu obrazu. Zajímavostí u tohoto zařízení je téměř aktuální operační systém Android 9. Ten je dobře odladěn a funguje bez problémů. K dispozici je nastavení uživatelských účtů, přepnutí do dětského režimu i sledování aktivity.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Operační systém Android 9.0
Procesor Snapdragon 429
Počet jader procesoru 4
Frekvence procesoru (GHz) 2
Operační paměť (RAM) 2
Velikost úložiště (GB) 32
SD karta Max. 256 GB
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 5

Závěr

Tablet Lenovo TAB M10 Wi-Fi nabízí zajímavé řešení za velmi přijatelný finanční obnos. Pro hodnocení parametrů je nutno brát v potaz, pro koho je zařízení určeno. Výkon, displej i úložiště děti uspokojí a solidní výdrž baterie umožní provoz i na cestách. Mezi negativa patří větší displej a trochu vyšší hmotnost (480 gramů), což může být pro nejmenší děti náročné na držení.

Hledáte-li výkonnější variantu dětského tabletu, můžeme vám doporučit Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ.

3 800 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Lenovo TAB M10 Wi-Fi ZA4G0081CZ | Hodnocení: 77,4 %
Jakub Gulec je v naší redakci redaktorem pro technická témata. Tablety se u nás zabývá rok, ale samotná problematika pro něj není zdaleka novým tématem. Pokud mu při obědě nakouknete přes rameno, pravděpodobně čte článek věnující se novým technologiím. Kromě tabletů má v péči notebooky, mobily a další elektroniku, ale také nářadí a zahradní techniku.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Lenovo TAB M10 Wi-Fi ZA4G0081CZ

Lenovo TAB M10 Wi-Fi ZA4G0081CZ

3 800 Kč Orientační cena