Menu

Recenze a srovnání Lenovo Yoga A12

Již se neprodává Při nákupu v kategorii tabletů do 10 000 Kč

Datum doporučení: Duben 2019

  • Velký displej
  • Inovativní konstrukční řešení
  • Malá kapacita úložiště
  • Nekvalitní kamera
8 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tablet Lenovo Yoga A12 ZA1Y0096CZ je zařízením střední cenové kategorie, které za slušnou pořizovací cenu nedělá kompromisy v ohledu výkonu, konstrukčního zpracování a celkové parametrové kvality. Ačkoliv nemůže konkurovat nejdražším modelům na trhu, jistě si své kupce najde.

Výrobce tuto variantu osadil displejem s velkou úhlopříčkou 12,2 palce a rozlišením 1280 x 800 pixelů. Tablet sice nabídne slušné pozorovací úhly i jas, ale jemnost zobrazení je značně ovlivněná poměrem zmíněné úhlopříčky ku rozlišení, takže celková kvalita zobrazení není nejlepší. Zařízení ale obecně konstrukčně rozhodně nezaostává, jeho šasi je z kovu a díky inovativnímu designu a klávesnici připomíná spíše notebook, takže se hodí i na složitější pracovní úkony. Přesto působí kompaktně, takže nebudete mít problémy v případě časté manipulace. Baterie tabletu nabídne kapacitu 10 500 mAh, což je i přes vysokou spotřebu determinovanou velkou úhlopříčkou nadstandardní hodnota. Díky tomu se dle výrobce výdrž při běžném využití dostane až na 13 hodin na jedno nabití.

Technické parametry

Výkon zařízení je zabezpečen čtyřjádrovým procesorem běžícím na frekvenci 1,44 GHz a operační pamětí 2 GB RAM typu DDR3. To jsou hodnoty, které postačí na plynulý provoz systému a poradí si i s některými náročnějšími aplikacemi, na provoz nejnovějších herních titulů vám ovšem stačit nebudou. Úložiště nabízí kapacitu 32 GB. Ta by vám v případě práce s větším objemem dat nemusela stačit, naštěstí je však tablet vybaven slotem pro přidání paměťové karty. Přístroj disponuje také kamerou, která však pro účely fotografování není dostačující a slouží spíše pro realizaci online hovorů bez nutnosti vysoké kvality záznamu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Počet jader procesoru 4
Frekvence procesoru (GHz) 1,44
Operační paměť (RAM) 2
Velikost úložiště (GB) 32
Úhlopříčka (") 12,2
Rozlišení displeje (px) 1280 x 800
Rozlišení fotoaparátu (Mpx) 5
Operační systém Android 6.0

Závěr

Yoga A12 je zařízením, které zaujme především díky svému konstrukčnímu provedení. Velká úhlopříčka a klávesnice ho předurčují i k účelům, ke kterým běžné tablety není možné využít, jeho silnou stránkou je také výdrž baterie, která je vzhledem k velké úhlopříčce displeje velmi nadstandardní. Tablet nabízí výkon, který je dostačující pro provádění základních úkonů, ale s náročnější prací by mohl mít problémy. Slabinou je také menší kapacita úložiště. Pokud hledáte tablet s větším úložištěm a nevadí vám vyšší pořizovací částka, můžeme vám doporučit například Apple iPad Mini 4 Wi-Fi 128GB.

8 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Lenovo Yoga A12

Lenovo Yoga A12

8 000 Kč Orientační cena